Pielęgniarki: Zespół ministerialny o zmianach w wynagrodzeniach.

1 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarki: Zespół ministerialny o zmianach w wynagrodzeniach.

Komunikat po posiedzeniu zespołu ds. ochrony zdrowia

25 października 2021 roku odbyło się, w formie hybrydowej, posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Ochrony Zdrowia. W posiedzeniu wzięli udział: Pan Piotr Bromber, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia; Pan Bernard Waśko, Zastępca Prezesa NFZ ds. Medycznych oraz Pan Roman Topór-Mądry, Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

NFZ prezentuje informacje w sprawie wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych po dniu 1 lipca 2021 roku

Pierwszym omawianym tematem była informacja Narodowego Funduszu Zdrowia dotycząca przebiegu wdrażania przepisów znowelizowanej ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Przedstawiciel Narodowego Funduszu Zdrowia przedstawił prezentację pt.: Wzrost wynagrodzeń w poszczególnych grupach zawodowych.

Przekazał dane dotyczące liczby osób oraz wzrostu wynagrodzenia w poszczególnych kategoriach. Do wyszczególnionych kategorii należeli: lekarze; pielęgniarki i położne; fizjoterapeuci; ratownicy; technicy; farmaceuci, psycholodzy, diagności; sekretarki medyczne oraz pozostałe zawody. Poinformował, że regulacjami zostało objętych 269 000 osób.

Dyskusja nad projektem siatki płac autorstwa ministra zdrowia oraz protestujących medyków, w tym związku pielęgniarek

Dalsza dyskusja dotyczyła ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych – podsumowania propozycji zmian zgłoszonych przez partnerów społecznych w ramach prac Trójstronnego Zespołu oraz propozycji intencyjnych Ministerstwa Zdrowia w zakresie zmian ww. ustawy.

Czytaj więcej:

Przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia przedstawili prezentację pt.: Ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych. W prezentacji przedstawiono stan realizacji Stanowiska Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia z dnia 17 marca 2021 r.

Ponadto zawarto informację o propozycjach zmian zgłoszonych przez partnerów społecznych z uwzględnieniem, które z nich zostały zrealizowane. Dalsza część prezentacji zawierała informacje dotyczące propozycji intencyjnych Ministerstwa Zdrowia w zakresie zmian w ww. ustawie, symulację współczynników i kwot oraz projekcję ścieżek wzrostu najniższych wynagrodzeń zasadniczych w kontekście wzrostu nakładów na zdrowie.

Śródtytuły oraz linki pochodzą od redakcji Portalu
źródło: dialog.gov.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.9 / 5. Ilość głosów: 60

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7238 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Senat: Pielęgniarka zarabia 10 tys.

3 min czytania
O wynagrodzeniach pielęgniarek w senacie Posiedzenie senatu w dniu 25 listopada 2021 roku. Senator Krzysztof Mróz: (…) Pani senator Beata Małecka-Libera w…
AktualnościNowa siatka płac

Protest pielęgniarek z licencjatem.

3 min czytania
Minister zdrowia poinformował na konferencji prasowej w dniu 5 listopada 2021 roku, że w wyniku porozumienia zawartego na forum Zespołu Trójstronnego, że…
Aktualności

Co musisz wiedzieć, chcąc zacząć pracę w służbie zdrowia?

3 min czytania
Empatia, troskliwość i chęć niesienia pomocy to jedne z najważniejszych cech wielu osób, które chcą zacząć pracę w branży medycznej. Lekarz rodzinny,…
Komentarze
×
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki - wzrosła liczba magistrów ze specjalizacją.