Podwyżka dla pielęgniarek o 1500 PLN do 5300 PLN.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Podwyżka dla pielęgniarek o 1500 PLN do 5300 PLN.

Minister zdrowia o nowym podziale pielęgniarek i położnych w siatce płac

Wstępne informacje o porozumieniu z dnia 5 listopada w Zespole Trójstronnym ds. ochrony zdrowia informowaliśmy na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych pod kątem podziału zmian w podziale pielęgniarek i położnych.

Minister zdrowia ogłosił, że w wyniku powyższego porozumienia – pielęgniarki z wykształceniem średnim zostały przekwalifikowane, zgodnie z wnioskiem strony społecznej, do grupy z wyższym wykształceniem.

Warto podkreślić, że tu nie chodzi o żadne „przekwalifikowanie”. To słowo ma za zadanie ukrycie bezmyślności ministra zdrowia w zakresie decyzji dyskryminującej pielęgniarki i położne ze średnim wykształceniem. Decyzji, która była ogłoszona jako sukces ministra zdrowia.

Decyzji, która zaskutkowała dyskryminacją najliczniejszej grupy pielęgniarek i położnych. Tu chodzi raczej o „zaszeregowanie”. Ciekawe w jaki sposób minister zdrowia przekona Radę Ministrów do nowego podziału. Jakiej użyje argumentacji?

Minister zdrowia powinien przeprosić oraz zrekompensować utracone zarobki

Kolejna sprawa to kwestia dotycząca honoru Adama Niedzielskiego. Nie może minister zdrowia przejść do porządku dziennego bez rozliczenia się z działań w przedmiotowej sprawie. Kiedy padnie słowo przepraszam? Kiedy minister przyzna, że w maju 2020 roku podjął błędną decyzję? Kiedy konstytucyjny minister wypowie się w jaki sposób zostaną zrekompensowane utracone zarobki.

Czy po raz kolejny procesy sądowe będą jedynym sposobem na uświadomienie decydentom, że nie wolno uprawiać „radosnej urzędniczej twórczości”. Która w tym przypadku zaskutkowała ludzką krzywdą i dyskryminacją pracowniczą oraz odarła z godności zawodowej.

Minister Adam Niedzielski o gwarantowanym poziomie wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych

Na konferencji prasowej w dniu 5 listopada 2021 roku minister zdrowia poinformował także o wysokościach wynagrodzenia zasadniczego, które mają obowiązywać w znowelizowanej siatce płac.

Odnosząc się konkretnie, do pielęgniarek i położnych ze średnim wykształceniem minister Adam Niedzielski stwierdził:

Od 1 lipca te osoby będą miały podwyżkę 1500 zł z poziomu 3700 zł do poziomu 5300 zł.

minister zdrowia Adam Niedzielski

Informacja o podwyżce w wysokości 1500 PL szybko obiegła media…

Jaki współczynnik pracy przypisano pielęgniarkom i położnym w znowelizowanej siatce płac, która ma obowiązywać z dniem 1 lipca 2022 roku? 0,94. Obecny współczynnik wynosi: 0,73.

Więcej szczegółowych informacji i analiz w powyższym zagadnieniu opublikujemy w kolejnych dniach na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych.

Czytaj także:

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.6 / 5. Ilość głosów: 189

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7239 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Takie pielęgniarki powinny być eliminowane.

2 min czytania
Pielęgniarki zamieszane w przestępczy proceder Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji – na terenie województw śląskiego, lubelskiego i pomorskiego – zatrzymali 14…
AktualnościNowa siatka płac

MZ – podział pielęgniarek na grupy nie jest siatką płac.

3 min czytania
Wynagrodzenie pielęgniarek określone w ustawie nie jest siatką płac W dzisiejszym niedzielnym artykule Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych pragnę się podzielić z…
AktualnościPielęgniarki w pandemii

Przestępczy proceder pielęgniarek.

2 min czytania
Pielęgniarki przestępcami Media od kilku tygodni informują o sprawie pielęgniarek z Kalisza, które zhańbiły zawód pielęgniarki – zawód zaufania publicznego. Trzy pielęgniarki…
Komentarze
×
AktualnościSzkolenie pielęgniarek i położnych

Tysiące nowych pielęgniarek z tytułem specjalisty.