Polityka kłamstw i manipulacji w sprawie pielęgniarek zadaniowych – sytuacja w województwie podkarpackim. Przeczytaj stanowisko Senatu RP w sprawie proponowanych przez resort zdrowia i NFZ warunków kontraktów na pielęgniarkę długoterminową świadczoną w DPS. 3 KOMENTARZE.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarstwo w opiece długoterminowej.
Polityka kłamstw i manipulacji w sprawie pielęgniarek zadaniowych – sytuacja w województwie podkarpackim. Przeczytaj stanowisko Senatu RP w sprawie proponowanych przez resort zdrowia i NFZ warunków kontraktów na pielęgniarkę długoterminową świadczoną w DPS. 3 KOMENTARZE.

15 stycznia 2010 rokuZobacz reportaż TVN w programia “UWAGA”. Dotyczy on pielęgniarskiej opieki długoterminowej. 

Pielęgniarstwo w opiece długoterminowej.


Od kilku miesięcy Ministerstwo Zdrowia wraz z Centralą NFZ przekazuje sprzeczne i kłamliwe informacje  o działaniach w zakresie zabezpieczania świadczeń zdrowotnych dla pacjentów objętych pielęgniarską opieką zadaniową.
Najpierw [przez wiele miesięcy] wszyscy przedstawiciele władz wraz z Panią Minister na czele twierdzili, że pielęgniarka środowiskowo-rodzinna może zabezpieczyć kompleksową opiekę na 2750 podopiecznych w tym kilkudziesięciu chorych leżących w domu.
Od listopada decydenci stwierdzili jednak, że istnieje potrzeba zmiany fikcyjnego prawa i zasad kontraktowania w obszarze świadczeń pielęgnacyjno – opiekuńczych czyli zagwarantowania pielęgniarskiej opieki długoterminowej dla pacjentów w skali 0-40 pkt czyli nowelizacji rozporządzenia Ministra Zdrowia.
Równocześnie w odpowiedzi na kolejne wystąpienia kierowane przez Redakcję Portalu do Pani Minister i Premiera RP otrzymaliśmy odpowiedź datowaną 23.12.2009 r. z informacją o zabezpieczeniu przez NFZ odpowiednich środków finansowych w wysokości 149,5 mln zł na świadczenia dla 14 tys. pacjentów opieki zadaniowej przechodzących od 1 marca do opieki zadaniowej (0-40pkt.). W stanowisku tym Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że dla każdego pacjenta w skali miesiąca zabezpieczono średnio ok. 1000 zł od marca do końca grudnia 2010 r.
Ale niestety okazuje się, że w obecnych warunkach w naszym kraju ani prawo ani słowa Ministra nie mają żadnej wartości. W dniu 21.01.10. pielęgniarki realizujące pielęgniarską opiekę zadaniową w ramach poz na terenie województwa podkarpackiego otrzymały propozycje renegocjacji umów w świetle których zabezpieczono finansowo wyłącznie dla 30% pacjentów w skali 0-40 korzystających ze świadczeń opieki domowej, czyli po raz kolejny decydenci próbują oszukać zarówno pacjentów jak i pielęgniarki.

Inicjatorzy ogólnopolskiej akcji PIELĘGNIARKI DLA SWOICH CHORYCH


UWAGA!!! 

 

Stanowisko Komisji Rodziny i Polityki Społecznej Senatu RP z dnia 21 stycznia 2010 roku w sprawie proponowanych przez resort zdrowia i NFZ warunków kontraktów na pielęgniarkę długoterminową świadczoną w domach pomocy społecznej.


Zobacz także:

18 stycznia 2010 rokuStanowisko pielęgniarek opieki zadaniowej z województwa wielkopolskiego, mazowieckiego oraz podlaskiego w sprawie pielęgniarstwa w DPS. 21 KOMENTARZY.

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7273 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNormy zatrudnienia

Głos pielęgniarek o normach zatrudnienia.

2 min czytania
Trwa walka o przywrócenie czegoś, co nigdy nie weszło w życie… Stanowisko Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 5 października 2021 r….
AktualnościNowa siatka płac

Współczynniki pracy pielęgniarek– jest ważny kompromis.

4 min czytania
Obowiązująca tabela wynagrodzeń pielęgniarek i położnych jest niesprawiedliwa i dyskryminująca w zakresie podziału na grupy W dniu wczorajszym na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek…
AktualnościOferty pracy

Dodatkowa praca dla pielęgniarki. 82 godziny miesięcznie.

1 min czytania
Oferta pracy dodatkowej dla pielęgniarek Miejsce pracy: Chełm. Zakres obowiązków: Obsługa PEG, zmiana opatrunków przy PEG-u, odsysanie, zakładanie cewnika zewnętrznego. Rodzaj umowy:…
Komentarze