Praca polskiej pielęgniarki w Niemczech a znajomość języka niemieckiego.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki w Niemczech.
Praca polskiej pielęgniarki w Niemczech a znajomość języka niemieckiego.

…………………………………………

Polska pielęgniarka w Niemczech

– znajomość języka niemieckiego – certyfikat lub egzamin

Land Dolna Saksonia stara się pozyskać osoby do pracy w zawodach pielęgniarskich na różne sposoby. Szansę mają także osoby, które wyuczyły się zawodu w swoich krajach ojczystych a nie znajdują tam zatrudnienia. Aby móc pracować jako fachowiec w tej dziedzinie należy posiadać także odpowiednie kwalifikacje językowe.

Aby rozpocząć pracę jako pielęgniarka potrzebne jest przedłożenie certyfikatu potwierdzającego znajomość języka niemieckiego na poziomie B2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Osoby posiadające wykształcenie lecz nie dysponujące wystarczającą  znajomości języka, które przybyły do Niemiec, powinny ją zdobyć na miejscu, w tym czasie mogą być co prawda zatrudnione, jednak tylko na stanowiskach pomocniczych.

Alternatywną formą sprawdzenia stopnia znajomości języka niemieckiego jest egzamin. Osoby zainteresowane mogą przygotowywać się do niego indywidualnie podczas odpowiednich kursów a potem się już tylko na takowy egzamin zapisać. Odbywa się on w uznanych przez państwo placówkach kształcących w zawodach medycznych.

Opracowanie na podstawie:

http://www.ms.niedersachsen.de  (21.08.2014)

Koordinatorin für internationale Kontakte
Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen
Email: [email protected]

.

Zobacz także:

Uznawanie kwalifikacji zawodowych polskiej pielęgniarki w Niemczech – wymagane dokumenty.

Jak zlokalizować odpowiedni urząd w Niemczech w zakresie uznania kwalifikacji pielęgniarki?

W Niemczech zmniejszają dokumentację medyczną w zakresie opieki, a w Polsce każda pielęgniarka widzi codziennie na swoim stanowisku pracy jak bezsensownie tą dokumentację się rozbudowuje.

Zarobki pielęgniarek w Niemczech.

Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen – Niemcy starają się pozyskać pielęgniarki z …. Filipin, Wietnamu czy Chin.

Polish Nursing and Midwifery Portal Pielęgniarki w Anglii

.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7796 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Ile czasu jest ważna e recepta? I jak sprawdzić jej ważność?

3 min czytania
Każda recepta – bez względu na to, w jakiej formie została wystawiona, posiada określony termin ważności. Po jego upływie wykupienie leków może…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Wynagrodzenia w izbach pielęgniarek. W 3 lata milion PLN.

1 min czytania
Wynagrodzenia działaczy w izbach pielęgniarskich Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych wielokrotnie podnosiła kwestię zarobków działaczy izby pielęgniarskiej. Horrendalnie wysokie wynagrodzenia były z jednej…
Aktualności

Pielęgniarki opisują początki swojej pracy zawodowej.

1 min czytania
Pielęgniarki o początkach pracy zawodowej Zapytaliśmy pielęgniarki i położne na Facebooku na jakim oddziale zaczynały swoją pracę zawodową? Pojawiło się bardzo dużo…
Komentarze