Praca polskiej pielęgniarki w Niemczech a znajomość języka niemieckiego.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki w Niemczech.
Praca polskiej pielęgniarki w Niemczech a znajomość języka niemieckiego.

…………………………………………

Polska pielęgniarka w Niemczech

– znajomość języka niemieckiego – certyfikat lub egzamin

Land Dolna Saksonia stara się pozyskać osoby do pracy w zawodach pielęgniarskich na różne sposoby. Szansę mają także osoby, które wyuczyły się zawodu w swoich krajach ojczystych a nie znajdują tam zatrudnienia. Aby móc pracować jako fachowiec w tej dziedzinie należy posiadać także odpowiednie kwalifikacje językowe.

Aby rozpocząć pracę jako pielęgniarka potrzebne jest przedłożenie certyfikatu potwierdzającego znajomość języka niemieckiego na poziomie B2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Osoby posiadające wykształcenie lecz nie dysponujące wystarczającą  znajomości języka, które przybyły do Niemiec, powinny ją zdobyć na miejscu, w tym czasie mogą być co prawda zatrudnione, jednak tylko na stanowiskach pomocniczych.

Alternatywną formą sprawdzenia stopnia znajomości języka niemieckiego jest egzamin. Osoby zainteresowane mogą przygotowywać się do niego indywidualnie podczas odpowiednich kursów a potem się już tylko na takowy egzamin zapisać. Odbywa się on w uznanych przez państwo placówkach kształcących w zawodach medycznych.

Opracowanie na podstawie:

http://www.ms.niedersachsen.de  (21.08.2014)

Koordinatorin für internationale Kontakte
Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen
Email: [email protected]

.

Zobacz także:

Uznawanie kwalifikacji zawodowych polskiej pielęgniarki w Niemczech – wymagane dokumenty.

Jak zlokalizować odpowiedni urząd w Niemczech w zakresie uznania kwalifikacji pielęgniarki?

W Niemczech zmniejszają dokumentację medyczną w zakresie opieki, a w Polsce każda pielęgniarka widzi codziennie na swoim stanowisku pracy jak bezsensownie tą dokumentację się rozbudowuje.

Zarobki pielęgniarek w Niemczech.

Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen – Niemcy starają się pozyskać pielęgniarki z …. Filipin, Wietnamu czy Chin.

Polish Nursing and Midwifery Portal Pielęgniarki w Anglii

.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8218 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: pielęgniarstwo zboczyło z drogi opieki nad chorym.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Jakiś czas temu zamieściliśmy na naszym fanpage na Facebooku zamieściliśmy poniższy post. Wywołał on duże poruszenie oraz dyskusję. Poniżej przedstawiamy…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w PZU - gabinet zabiegowy i punkt pobrań.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Do łódzkiego zespołu PZU Zdrowie poszukiwana jest pielęgniarka/ pielęgniarz. Proponowana forma zatrudnienia: Umowa o pracęWynagrodzenie: od 7 200 zł brutto/mies….
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - cztery wyroki sądowe.

3 min czytania
Wyroki sądowe dotyczące praktyki zawodowej pielęgniarek i położnych W bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych prezentujemy cztery wyroki sądowe dotyczące praktyki…
Komentarze