Prezes NFZ likwiduje z dniem 1 stycznia 2010 roku pielęgniarską opiekę domową w POZ. Wydając w ten sposób wyrok na pacjentów (treść wyroku zobacz powyżej na głównej stronie Portalu). Teraz Fundusz śle pisma z prośbą do pielęgniarek . . . opieki długoterminowej. 56 KOMENTARZY.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarstwo w opiece długoterminowej.

 

Fundusz likwiduje z dniem 1 stycznia 2010 roku pielęgniarską opiekę domową w POZ i od 1 lipca br. odmawia podpisania nowych umów na świadczenia zadaniowej formy finansowania w poz. Takie postępowanie Funduszu stało się przyczynkiem do zainicjowania Ogólnopolskiej kampanii – PIELĘGNIARKI DLA SWOICH CHORYCH.

Senackie komisje do MZ i NFZ: zmieńcie przepisy bo warunki określone rozporządzeniem MZ i zarządzeniem Prezesa NFZ "nie dają możliwości skorzystania z należnych i absolutnie niezbędnych usług pielęgniarskich nawet osobom bardzo ciężko chorym i upośledzonym"!

Zobacz reportaż telewizyjny . . .  oraz trzyminutowy materiał wideo o pracy pielęgniarek wykonujących świadczenia w ramach PIELĘGNIARSKIEJ OPIEKI POZ.

Teraz Fundusz, który wydał wyrok na chorych oraz na liczną rzeszę pielęgniarek zaczyna analizować skutki swoich nieprzemyślanych decyzji. Decyzji które, są podobno podyktowane oszczędnościami! Fundusz zaoszczędzi na swoich nieludzkich decyzjach około 260 mln w skali roku, jednocześnie wydawać będzie nadal rocznie około 2 miliardy złotych na programy korzystne dla lekarzy rodzinnych. Szczególy zobacz tutaj.

Fundusz wysyła zapytania do podmiotów pielęgniarskich wykonujących świadczenia w ramach opieki długoterminowej w sprawie zainteresowania tych podmiotów w zakrsie zakontraktowania wiekszej liczby świadczeń pielęgniarskich w opiece długoterminowej. Pielęgniarki proszone są również o udzielenie odpowiedzi na pytanie: o zakres i liczbę pacjentów, którzy pozostają aktualnie pod opieką pielęgniarki zadaniowej a spełniają kryteria objęcia pielęgniarską opieką długoterminową.

Minister zdrowia wydaje rozporządzenia, Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia zarządzenia a następnie analizuje skutki swoich decyzji. I prosi o pomoc w ustaleniu skali tych skutków . . . pielęgniarki.

Mariusz Mielcarek

 

Więcej informacji w przedmiotowej sprawie w dziale: Świadczenia pielęgniarki POZ – zadaniowa forma finansowaniaAkcja społeczna – Pielęgniarki dla swoich chorych.

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8755 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Specjalne rabaty dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Profesjonalna i stylowa odzież medyczna dla pielęgniarek i położnych Praca medyków to nieustanne wyzwania i ogromne zaangażowanie, a więc warto zadbać o…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
Komentarze