Szczoteczka soniczna – jak używać?

4 min czytania
Aktualności
Szczoteczka soniczna – jak używać?

Rynek dentystyczny stale się rozwija, proponując coraz to nowsze rozwiązania swoim klientom. Jedną z nowości, która cieszy się niesłabnącą popularnością, jest szczoteczka soniczna. Czym jest? Na czym polega jej działanie? Co wyróżnia ją na tle innych szczoteczek i jak w ogóle jej używać? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w niniejszym artykule.

Co to jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna zalicza się do elektrycznych sprzętów dedykowanych czyszczeniu zębów i utrzymaniu higieny jamy ustnej. Działanie wyżej wspomnianej opiera się na technologii sonicznej i stąd też jej nazwa. Praca szczoteczki wspomagana jest przez fale dźwiękowe, które rozbijają płytkę nazębną, a także utrudniają ponowne namnażanie bakterii w jamie ustnej. Szybkie ruchy szczoteczki i fale dźwiękowe wywołują dynamiczną akcję czyszczącą, co umożliwia usunięcie osadu i resztek pokarmu nie tylko z powierzchni zębów, ale też ze szczelin między zębami. Budowa szczoteczki nie jest skomplikowana. Składa się bowiem z części głównej czyli rączki, w jej wnętrzu znajduje się cała elektronika odpowiedzialna za działanie urządzenia. Do części głównej czyli korpusu, wpina się wymienne końcówki. Końcówka posiada podłużną, owalną główkę czyszczącą. Na rynku dostępne są rozmaite modele szczoteczek sonicznych. Jaka szczoteczka soniczna będzie dla nas najbardziej odpowiednia? O tym w dalszej części tekstu.

Jak wybrać szczoteczkę soniczną?

Przy wyborze szczoteczki sonicznej należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Pierwszym z nich jest ilość ruchów. To kryterium określa szybkość drgania włókien w czasie jednej minuty. Im wyższy jest ten parametr, tym czyszczenie zębów jest skuteczniejsze i bardziej dokładne. Jedne z najszybszych szczoteczek sonicznych na rynku mogą wykonywać w ciągu minuty do 96 000 ruchów. Kolejna kwestia to programy czyszczenia. W zależności od modelu szczoteczki może być ich kilka. Poszczególne programy odpowiadają między innymi za codzienną higienę jamy ustnej, przywracanie zębom naturalnej bieli czy zapewnienie dziąsłom stymulującego masażu. Przykładem szczoteczki, która obfituje w rozmaite programy jest niezawodna SEYSSO Gold Black Szczoteczka Soniczna.

Kolejnym kryterium, jakie należy wziąć pod uwagę podczas wybierania szczoteczki sonicznej jest wydajność akumulatora. Dłuższy czas pracy szczoteczki na jednym naładowaniu to nie tylko większa wygoda, ale też dłuższa żywotność baterii. Szczoteczki soniczne dostępne na rynku mogą działać od 3 do nawet 10 tygodni na jednym naładowaniu. 

Dobra szczoteczka powinna posiadać także 2 minutowy timer, który dzieli czas mycia zębów na cztery bloki czasowe. Każde pół minuty przeznaczone jest na umycie jednej ćwiartki uzębienia. Takie rozwiązanie umożliwia użytkownikowi kontrolowanie czasu czyszczenia każdej części jamy ustnej. Poszukując odpowiedzi na pytanie -szczoteczka soniczna jaką wybrać? – warto też zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria zawarte w zestawie oraz rodzaj i liczbę końcówek wymiennych, szczególnie jeśli szukamy szczoteczki sonicznej dla całej rodziny.

Z końcówek najczęściej dostępne są te dedykowane codziennej pielęgnacji, wybielające czy przeznaczone do wrażliwych zębów i dziąseł. Szczoteczka, która w zestawie posiada różne wymienne końcówki to wysokiej jakości SEYSSO Gold White Szczoteczka Soniczna. Model został dodatkowo wzbogacony o etui podróżne z funkcją ładowarki. 

Jeśli nie jesteśmy pewni, jaką szczoteczkę wybrać, przed dokonaniem zakupu skonsultujmy się ze swoim stomatologiem. Jest to ważne przede wszystkim dlatego, że jej zakup powinien być ściśle uzależniony od stanu i potrzeb naszej jamy ustnej. Osoby, których zęby i dziąsła są w dobrym stanie, będą potrzebowały szczoteczki, która przede wszystkim zadba o czystość zębów i ich dobry wygląd. Z kolei osoby borykające się z częstymi stanami zapalnymi dziąseł lub nadwrażliwością, będą potrzebowały szczoteczki sonicznej wyposażonej w delikatniejszy program czyszczenia. Odpowiednio w tej roli sprawdzi się chociażby model SEYSSO Planet NeptunX, który został wyposażony w specjalny program do masażu dziąseł.

Jak używać szczoteczki sonicznej?

Aby osiągnąć maksymalne efekty podczas mycia zębów szczoteczką soniczną, należy prawidłowo jej używać. Oczywiście nie będzie to możliwe bez zastosowania pasty do zębów. Dlatego też proces mycia powinniśmy rozpocząć od nałożenia odpowiedniego produktu na główkę szczotki. Następnie należy przyłożyć ją do zębów i ustawić pod kątem 45 stopni do linii dziąseł i dopiero wtedy włączyć. Szukając odpowiedzi na pytanie – szczoteczka soniczna jak używać? – powinniśmy pamiętać, że choć szczoteczka soniczna większość pracy wykonuje za nas, to w trakcie mycia zębów dobrze jest wykonywać delikatne ruchy wymiatające i okrężne, które swoim zasięgiem obejmują także dziąsła. Pamiętajmy aby dokładnie wyszczotkować zewnętrzną i wewnętrzną powierzchnię zębów oraz powierzchnie żujące. 

Gdzie kupić dobrą szczoteczkę soniczną?

Duża dostępność szczoteczek sonicznych oraz miejsc ich sprzedaży pozwala na szybkie znalezienie odpowiedniego modelu. Warto jednak postawić na wysokiej jakości urządzenia, które znajdziemy na stronie seysso.pl. Bogaty asortyment daje możliwość znalezienia szczoteczki o odpowiadających nam parametrach, dodatkowych funkcjach oraz przystępnej cenie. Zapoznajmy się z propozycjami na stronie seysso.pl i wybierzmy produkt dostosowany do naszych potrzeb. 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
Aktualności

Związek pielęgniarek do czołgów strzela z procy.

3 min czytania
Minister zdrowia odrywa oskarową rolę Widać, że nad rozpracowaniem protestu medyków pracuje sztab ludzi. Natomiast minister zdrowia odgrywa życiową, można rzec oskarową…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki z licencjatem.

1 min czytania
Praca dla pielęgniarek w przychodni Miejsce pracy: Otwock Zakres obowiązków: opieka nad pacjentami w przychodni Rodzaj umowy: Umowa zlecenie / Umowa o…
Aktualności

Awantura - pielęgniarz zarobił ponad dwieście tysięcy.

3 min czytania
Prominentny działacz PiS wiceprezesem izby pielęgniarek Od lat zastanawiało mnie jak to jest możliwe, że działacz PiS jest jednocześnie we władzach okręgowej…
Komentarze
×
AktualnościPraca za granicą

Ranking firm przygotowujących pielęgniarki do pracy w Norwegii.