Szkolenia pielęgniarek – kursy specjalistyczne. Drastyczny spadek uczestników.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki w liczbachSzkolenia pielęgniarek i położnych
Szkolenia pielęgniarek – kursy specjalistyczne. Drastyczny spadek uczestników.

Liczba pielęgniarek i położnych odbywających kursy specjalistyczne

Pielęgniarki i położne, w ramach szkoleń zawodowych mają możliwość odbywania specjalizacji oraz kursów: specjalistycznych, kwalifikacyjnych i dokształcających.

W dzisiejszym artykule przedstawiamy statystyki w zakresie liczby pielęgniarek i położnych podnoszących kwalifikacje zawodowe na przestrzeni lat: 2017 – 2022, w ramach odbywania kursów specjalistycznych.

Tak jak w przypadku kursów kwalifikacyjnych, o których pisaliśmy w artykule pt. Szkolenia pielęgniarek – zasady wynagradzania dobijają kursy kwalifikacyjne., na dane przedmiotowych zestawień zapewne mają wpływ skutki pandemii. W roku 2020 w kursach specjalistycznych uczestniczyło 18 249 pielęgniarek i położnych. Warto zauważyć, że w roku 2017 liczba pielęgniarek i położnych uczestniczących w kursach specjalistycznych wyniosła 59 277 tys.

W tabeli przedstawiamy liczby uczestników kursów specjalistycznych dla pielęgniarek i położnych w latach 2017 – 2022.

RokLiczba uczestników kursów specjalistycznych
201759 277
201842 863
201932 279
202018 249
202133 084
202234 525

Z powyższego zestawienia przebija drastyczny spadek pielęgniarek i położnych uczestniczących w kursach specjalistycznych. Pomiędzy rokiem 2017 a 2022 liczba edycji szkoleń specjalistycznych spadał prawie o 50%.

źródło: ckppip.edu.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3 / 5. Ilość głosów: 2

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1080 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Starsze pielęgniarki zarabiają gorzej od młodych pielęgniarek, ponosząc odpowiedzialność za wdrażanie absolwentek do zawodu.

1 min czytania
Dyskusja w Senacie Na stronie internetowej Senatu poinformowano, że w dniu 1 marca br. z inicjatywy wicemarszałka Senatu Michała Kamińskiego w Senacie…
Aktualności

Wywiad z Open Europe: Praca dla Pielęgniarek w Norwegii Opinie Open Europe

6 min czytania
Dlaczego założyliście firmę Open Europe? Firma Open Europe powstała, aby pomagać polskim pielęgniarkom zmieniać swoje życie na lepsze. Choć może to brzmieć…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPraktyka zawodowa

Izba pielęgniarek chce obciążyć pielęgniarki kolejnymi biurokratycznymi obowiązkami.

1 min czytania
Kształcenie i doskonalenie zawodowe STANOWISKO nr 2 Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej i Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 14 lutego…
Komentarze