Tylko jedna pielęgniarka nie zdała egzaminu państwowego.

1 min czytania
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych
Tylko jedna pielęgniarka nie zdała egzaminu państwowego.

Sesja jesienna egzaminów pielęgniarek i położnych

19 września ruszyła jesienna sesja egzaminów państwowych pielęgniarek i położnych. Osoby, chcące zdobyć nowe kwalifikacje przystępują do egzaminów z różnych dziedzin pielęgniarstwa. Sesja jesienna została zaplanowana na 17 egzaminów, część z nich już za pielęgniarkami i położnymi. O wynikach piszemy w dziale pt. Państwowy egzamin pielęgniarek i położnych

Warto przypomnieć, że w jesiennej sesji egzaminacyjnej w 2022 r. 7 454 pielęgniarek i położnych uzyskało tytuł specjalisty w różnych dziedzinach pielęgniarstwa, natomiast w tegorocznej sesji wiosennej – 3 237. 

Pielęgniarstwo ratunkowe

W miniony czwartek pielęgniarki przystąpiły do testu w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego.

Szkolenie pozwala nabyć przez pielęgniarkę wiedzę, umiejętności i kompetencje niezbędne do podejmowania szybkich i specjalistycznych działań leczniczo-pielęgnacyjnych w sytuacji nagłego zagrożenia życia według obowiązujących standardów postępowania oraz przygotowanie pielęgniarki do realizacji zadań zawodowych wynikających z funkcji pielęgniarstwa w systemie ratownictwa medycznego tj.:

  • samodzielnego wykonywania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych;
  • pełnienia roli lidera w zespołach ratunkowych;
  • wdrażania zmian w praktyce pielęgniarki ratunkowej;
  • oceny rozwoju własnego i członków zespołu pielęgniarskiego;
  • uczestniczenia w projektowaniu i prowadzeniu kształcenia zawodowego i podyplomowego pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych i innych przedstawicieli opieki zdrowotnej.

W latach 2006-2023 (sesja wiosenna) ponad 3,3 tys. pielęgniarek uzyskało tytuł specjalisty w tej dziedzinie. Warto zaznaczyć, że według danych prezentowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, ponad 2 tys. pielęgniarek, posiadających tytuł zawodowy specjalisty pielęgniarstwa ratunkowego jest czynnych zawodowo, zatrudnionych w podmiotach leczniczych, mających umowę z NFZ.

W obecnie trwającej sesji egzaminacyjnej do testu wiedzy przystąpiły 182 pielęgniarki i 181 z nich uzyskało tytuł specjalisty w tej dziedzinie.

Nowym specjalistom gratulujemy!

źródło: ckppip.edu.pl, dane Narodowego Funduszu Zdrowia

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.8 / 5. Ilość głosów: 6

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1101 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - zmiany w wynagrodzeniach w 2025 i 2026 roku.

2 min czytania
Bierność koalicji rządowej w sprawie nierównego traktowania pielęgniarek z grupy 5 i 6 Nowa koalicja rządowa nie zrobiła nic do tej pory…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca zapewnia "konkurencyjne i atrakcyjne wynagrodzenie pakietowe".

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowatorska Klinika Medycyny Estetycznej premium, działającą w dziedzinie transplantacji włosów i trychologii, medycyny estetycznej, a także kosmetologii, chirurgii…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2025 r.

1 min czytania
Wynagrodzenia pielęgniarek – propozycja ministerstwa W poniższym artykule, który pochodzi z lipcowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zajmiemy się tematem związanym…
Komentarze
×
AktualnościPielęgniarki w liczbachSzkolenia pielęgniarek i położnych

Szkolenia pielęgniarek - kursy specjalistyczne. Drastyczny spadek uczestników.