W sejmie o pielęgniarkach – zabawa w ślepego i głuchego.

Pielęgniarka – była wiceminister zdrowia – opowiada w sejmie o pielęgniarkach

Publikujemy fragment wystąpienia pani Józefy Szczurek-Żelazko, która jest współautorką dyskryminujących przepisów płacowych, które są podstawą do wypłacania przez szpitale odszkodowań dla pielęgniarek. Kto poniesie koszty wypłacania przedmiotowych odszkodowań? O tym pani posłanka milczy.

Oddajemy głos posłance Józefie Szczurek-Żelazko:

Ustawa przyniosła bezprecedensowy wzrost wynagrodzeń pracowników służby zdrowia i według danych zebranych z podmiotów leczniczych, a zgromadzonych w Ministerstwie Zdrowia wynagrodzenia brutto wzrosły w przypadku lekarzy ze specjalizacją z kwoty 8300 zł do 16 700 zł – wynagrodzenia brutto łączne, czyli jest to wzrost ponad 99%.

W przypadku pielęgniarek i położnych z wymaganym tytułem magistra i specjalizacją – wzrost z 4174 zł do 11 000 zł, czyli ponad 163%. W przypadku pielęgniarek i położnych z wymaganym tytułem magistra bez specjalizacji albo pielęgniarek i położnych bez magistra, ale ze specjalizacją – z 4030 zł do 8234 zł, czyli ponad 100%.

Dla pozostałych pielęgniarek wzrost o ponad 110% – z 3600 zł do 7693 zł. Dzięki zapisom w ustawie również w tym roku, od 1 stycznia, nastąpi kolejny wzrost wynagrodzenia, który mieści się w granicach od 444 zł do 991 zł, minimalne wynagrodzenie w zależności od grupy.

Komentarz redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Zdumiewające, że osoba bezpośrednio odpowiedzialna za wprowadzenie w życie dyskryminującej i upokarzającej ustawy o wynagrodzeniach personelu pielęgniarskiego występuje przez sejmem i… odwraca kota ogonem.

Nikt nie neguje wzrostu wynagrodzeń pielęgniarek i położnych od 2017 roku. Pani poseł mówi: Ustawa przyniosła bezprecedensowy wzrost wynagrodzeń…

Niestety to pół prawda… Ustawa przyniosła pielęgniarkom dyskryminację i upokorzenie… Nierówne traktowanie w zatrudnieniu… Dlatego sądy orzekają na rzecz pielęgniarek i położnych odszkodowania. O tym pani poseł w sejmie nie wspomniała.

Mamy nadzieję, że poniesie pani poseł odpowiedzialność za podejmowane decyzje w okresie kiedy była wiceministrem zdrowia.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 141

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8218 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: pielęgniarstwo zboczyło z drogi opieki nad chorym.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Jakiś czas temu zamieściliśmy na naszym fanpage na Facebooku zamieściliśmy poniższy post. Wywołał on duże poruszenie oraz dyskusję. Poniżej przedstawiamy…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w PZU - gabinet zabiegowy i punkt pobrań.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Do łódzkiego zespołu PZU Zdrowie poszukiwana jest pielęgniarka/ pielęgniarz. Proponowana forma zatrudnienia: Umowa o pracęWynagrodzenie: od 7 200 zł brutto/mies….
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - cztery wyroki sądowe.

3 min czytania
Wyroki sądowe dotyczące praktyki zawodowej pielęgniarek i położnych W bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych prezentujemy cztery wyroki sądowe dotyczące praktyki…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w wolne dni.