Zeznania pielęgniarki oddziałowej przed sądem. Sąd nie miał wątpliwości.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM
Zeznania pielęgniarki oddziałowej przed sądem. Sąd nie miał wątpliwości.

Zeznania pielęgniarki oddziałowej przed sądem

Ponad tysiąc czytelników pielegniarki.info.pl oceniło artykuł redakcyjny Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych pt. Pielęgniarki oddziałowe – haniebne zeznania przed sądem.

Przypominamy, że każdy artykuł można oceniać poprzez oznaczenie liczby gwiazdek w sekcji – oceń artykuł.

Natomiast przedmiotowy artykuł był czytany w ciągu 2 dni przez ponad 84 tys. osób.

Natomiast z ogromną satysfakcją publikujemy poniższe zeznania pielęgniarki oddziałowej, która jest bezpośrednią przełożoną pielęgniarek, które skarżyły szpital o nierówne traktowanie w zatrudnieniu.

To co powiedziała wspomniana powyżej pielęgniarka oddaje w sposób klarowny i rzeczywisty sytuację pracowniczą personelu pielęgniarskiego w 99% szpitalnych oddziałów w podmiotach leczniczych.

Takie opisanie przed sądem, przez pielęgniarkę oddziałową, zasad organizacji pracy pielęgniarek powinno zostać uhonorowane ogromnym aplauzem przez pielęgniarki, którym pracodawcy, poprzez system wynagradzania, podeptali godność zawodową. Upokorzyli osoby, którym należy się szacunek za długoletnie wykonywanie zawodu pielęgniarki lub położnej.

Zatem zacytujmy fragment uzasadnienia wyroku sądowego…

Pomiędzy stronami nie było też w zasadzie sporu, co do tego, że zakres obowiązków pielęgniarek z wykształceniem średnim bez specjalizacji był taki sam jak tych z tytułem magistra i specjalizacją. Przyznała to wprost przełożona powódek – pielęgniarka oddziałowa, wskazując, że „jeśli chodzi o wykonywanie zabiegów, zastrzyków, pracy przy pacjencie, to nie było różnicy w zadaniach zlecanych im (powódkom) i innym koleżankom z wyższym wykształceniem” (k.120v – e-protokół 01:05:21-01:10:50).

Wszyscy przesłuchani świadkowie, którzy znali pracę pielęgniarek, potwierdzili że nie wykonywały obowiązków gorzej od pielęgniarek z wyższym wykształceniem i specjalizacją, że „wszyscy na oddziale mamy taki sam zakres odpowiedzialności” (zeznania – k.120v – e-protokół 01:14:30-01:17:00), że praca powódek nie różni się od pracy pielęgniarek z tytułem, że pielęgniarki wymieniają się na stanowiskach i nikt nie zwraca uwagi, na wykształcenie (zeznania k.121 – e-protokół 01:28:00-01:35:00). Pielęgniarkom z wyższym wykształceniem nie były zlecane zadania bardziej odpowiedzialne, a zadania wszyscy mają takie same (zeznania – k.121v-122 e-protokół – 01:38:42- 01:49:00).

źródło: orzeczenia.ms.gov.pl

Tyle cytat z wyroku sądu…

Należy jednak podkreślić, że pozwany szpital „podnosił, że mimo tego, że personel pielęgniarski ma taki sam zakres obowiązków, to praca pielęgniarek/pielęgniarzy z tytułem magistra i specjalizacją jest inna, lepsza pod względem jakości”.

Powyższym twierdzeniom pracodawcy poświęciliśmy artykuł redakcyjny pt. Szpital – pielęgniarki z grupy 2 lepiej zarabiają bo są „lepiej i efektywniej przygotowane.”

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.3 / 5. Ilość głosów: 134

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8300 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Specjalizacje pielęgniarek - czy każda specjalizacja powinna zostać uznana na każdym oddziale?

1 min czytania
Specjalizacje a wynagrodzenia Sprawa, która cytujemy za lipcowym wydaniem Gazety Pielęgniarek i Położnych dotyczy pielęgniarek posiadających tytuł magistra pielęgniarstwa oraz specjalisty w…
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – siatka płac zostanie zastąpiona "nowym rozwiązaniem prawnym".

10 min czytania
Doradca ministra zdrowia zapowiada zmiany polegające na zastąpieniu siatki płac pielęgniarek i położnych „nowym rozwiązaniem prawnym”… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - szokująca różnica w wynagrodzeniach zasadniczych.

1 min czytania
Nierówne traktowanie w zatrudnieniu pielęgniarek z grupy 5 i 6 ulegnie pogłębieniu Od 1 lipca 2024 roku wynagrodzenia zasadnicze pielęgniarek i położnych…
Komentarze
×
Aktualności

Czy warto używać irygatora do zębów?