Zobacz stanowisko senackich komisji, które poświęciły swoje obrady finansowaniu gwarantowanych świadczeń pielęgniarskich w domach pomocy społecznej. Komisje do MZ i NFZ: zmieńcie przepisy bo warunki określone rozporządzeniem MZ i zarządzeniem Prezesa NFZ "nie dają możliwości skorzystania z należnych i absolutnie niezbędnych usług pielęgniarskich nawet osobom bardzo ciężko chorym i upośledzonym"! 1 KOMENTARZ.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarstwo w opiece długoterminowej.

 

Zobacz stanowisko senackich komisji z dnia 20 października 2009 roku w sprawie kontraktowania opieki pielęgniarskiej.

 

Wydaje się, że nagłośnienie sprawy pozbawienia opieki pielęgniarskiej pacjentów domów pomocy społecznej poprzez likwidację przez Prezesa NFZ świadczeń pielęgniarki POZ – zadaniowa forma finansowania – jest kluczem do zmuszenia Funduszu i Ministerstwa Zdrowia do zmiany dotychczasowej polityki oszczędzania na świadczeniach pielęgniarki poz.

Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do aktywności w przedmiotowej sprawie

Mariusz Mielcarek

Zobacz także:

Zobacz także trzyminutowy materiał wideo o pracy pielęgniarek wykonujących świadczenia w ramach PIELĘGNIARSKIEJ OPIEKI POZ.

Zobacz reportaż telewizyjny z wypowiedziami pielęgniarek. Kolejny aspekt likwidacji pielęgniarskiej opieki domowej poz z dniem 1 stycznia 2010 roku. NFZ skazuje na brak opieki pielęgniarskiej osoby przebywające w DPS, a rzesze pielęgniarek na utratę dotychczasowego miejsca pracy. 4 KOMENTARZE.

Więcej informacji w przedmiotowej sprawie w dziale: Świadczenia pielęgniarki POZ – zadaniowa forma finansowaniaAkcja społeczna – Pielęgniarki dla swoich chorych.

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7797 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarki - sąd o skutkach kategoryzacji chorych.

3 min czytania
Raport pielęgniarski – znaczenie w praktyce zawodowej W majowym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, poświęconym w całości orzecznictwu sądowemu w zakresie…
Aktualności

Prywatny dyżur pielęgniarki w domu a marketing medyczny

3 min czytania
Prywatne dyżury pielęgniarki w domu to coraz popularniejsza forma opieki medycznej, która zapewnia pacjentom wygodę i dostęp do wysoko wyspecjalizowanych usług pielęgniarskich…
AktualnościBrak pielęgniarek

Rośnie liczba pielęgniarek do 30 roku życia.

2 min czytania
Średnia wieku czynnej zawodowo pielęgniarki Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w dzisiejszym artykule redakcyjnym podnosi temat zastępowalności pokoleniowej w zawodzie pielęgniarki….
Komentarze