Intelektualny koszmarek! Ministerstwo zdrowia sprowadza pielęgniarkę z tytułem licencjata do roli "sekretarki lekarza", która będzie musiała odbyć "specjalistyczny kurs" za 450 zł z własnej kieszeni, aby mieć uprawnienia do "wypisania" recepty na leki "zaordynowane przez lekarza"!

Rząd dzieli pielęgniarki na lepsze i gorsze!

.......................................................

Zobacz także:

Aktualności według działów - Zapowiedź ministra zdrowia - pielęgniarka wypisze recepty [Ponad 750 KOMENTARZY!!!]

Władze izby pip w Poznaniu o "receptach pielęgniarek". 20 KOMENTARZY!

.

Konstrukcja rozwiązań zaproponowanych "na kolanie" przez ministerstwo zdrowia w zakresie "recept pielęgniarek" sprowadza się np. do tego, że pielęgniarka z licencjatem, w celu nabycia uprawnień w zakresie "recept pielęgniarki" musi przejść kurs specjalistyczny w zakresie wystawiania recept na zlecenie lekarza czyli szkolenie praktycznie sprowadzające się do KURSU REALIZACJI ZLECEŃ LEKARZA!!!

Po co takie rozwiązanie skoro ministerstwo zdrowia równolegle zmienia rozporządzenie o receptach lekarskich w taki sposób, że lekarz będzie mógł wystawić receptę na 120 dni (z obecnych 90) stosowania danego leku oraz tzw. "recepty roczne"? Przecież najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie takiej zasady, że lekarz wypisuje receptę na dłuższy czas, a apteka sukcesywnie wydaje pacjentowi przypisany lek.

Tylko pozostaje pytanie: po co w tą historię ministerstwo zdrowia wplątuje pielęgniarkę z tytułem licencjata i jednocześnie uważa, że pielęgniarka po LM i SM nie nie ma kwalifikacji w tym zakresie?

Wniosek:

Ministerstwo zdrowia sprowadza pielęgniarkę z tytułem licencjata do roli "sekretarki lekarza", która będzie musiała odbyć "specjalistyczny kurs" za 450 zł z własnej kieszeni, aby mieć uprawnienia do "wypisania" recepty na leki "zaordynowane przez lekarza"! Tylko po co ta mizerna historia budowana przez ministerstwo zdrowia o "podnoszeniu prestiżu zawodu pielęgniarki"?

"Recepty pielęgniarek" jako idea jest godna rozważenia.

Natomiast zaproponowane w tym zakresie rozwiązania to intelektualny koszmarek, który powinien zostać poprawiony przez sejmową komisję zdrowia.

Zobacz komentarze na facebooku

 

Mariusz Mielcarek

.

Zobacz także:

Władze izby pip w Poznaniu o "receptach pielęgniarek". 20 KOMENTARZY!

Najpierw UE dyskrymiowała pielęgniarki absolwentki Liceum Medycznego. Po 10 latach naprawiła swój błąd! Teraz polskie ministerstwo zdrowa chce przyznać kompetencje do samodzielnego ordynowania leków i wystawiana recept tylko magistrom, natomiast osobom z tytułem licencjata do wystawiana recept na zlecenie lekarza. Tylko ta grupa pielęgniarek będzie miała kompetencje do wystawiania skierowań na badania diagnostyczne i laboratoryjne. NA TO NIE MOŻE BYĆ ZGODY! [CZYTANO PRAWIE 5 000 RAZY, 159 KOMENTARZY!]