Praca polskiej pielęgniarki w Niemczech a znajomość języka niemieckiego.

Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen.

.................................................

Portal Pielęgniarek i Położnych rozpoczyna swoją działalność w nowym obszarze dotyczącym pracy polskich pielęgniarek i położnych w Niemczech. Mam nadzieję, że praktyczny aspekt przekazywanych informacji w ramach pflegepolen.pl spotka się z zainteresowaniem polskich pielęgniarek zamierzających podjąć pracę w Niemczech oraz tych, które już pracują w Niemczech. Zapraszamy na Facebook - Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen

Mariusz Mielcarek

 

 

Polska pielęgniarka w Niemczech

- znajomość języka niemieckiego - certyfikat lub egzamin

 

Land Dolna Saksonia stara się pozyskać osoby do pracy w zawodach pielęgniarskich na różne sposoby. Szansę mają także osoby, które wyuczyły się zawodu w swoich krajach ojczystych a nie znajdują tam zatrudnienia. Aby móc pracować jako fachowiec w tej dziedzinie należy posiadać także odpowiednie kwalifikacje językowe.

Aby rozpocząć pracę jako pielęgniarka potrzebne jest przedłożenie certyfikatu potwierdzającego znajomość języka niemieckiego na poziomie B2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Osoby posiadające wykształcenie lecz nie dysponujące wystarczającą  znajomości języka, które przybyły do Niemiec, powinny ją zdobyć na miejscu, w tym czasie mogą być co prawda zatrudnione, jednak tylko na stanowiskach pomocniczych.

Alternatywną formą sprawdzenia stopnia znajomości języka niemieckiego jest egzamin. Osoby zainteresowane mogą przygotowywać się do niego indywidualnie podczas odpowiednich kursów a potem się już tylko na takowy egzamin zapisać. Odbywa się on w uznanych przez państwo placówkach kształcących w zawodach medycznych.

 

Opracowanie na podstawie:

 

http://www.ms.niedersachsen.de  (21.08.2014)

 

Koordinatorin für internationale Kontakte
Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen
Email: [email protected]

.

Zobacz także:

Uznawanie kwalifikacji zawodowych polskiej pielęgniarki w Niemczech - wymagane dokumenty.

Jak zlokalizować odpowiedni urząd w Niemczech w zakresie uznania kwalifikacji pielęgniarki?

W Niemczech zmniejszają dokumentację medyczną w zakresie opieki, a w Polsce każda pielęgniarka widzi codziennie na swoim stanowisku pracy jak bezsensownie tą dokumentację się rozbudowuje.

Zarobki pielęgniarek w Niemczech.

Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen - Niemcy starają się pozyskać pielęgniarki z .... Filipin, Wietnamu czy Chin.

Polish Nursing and Midwifery Portal - Pielęgniarki w Anglii

.