Jak głuchy ze ślepym! Ależ prace nad ustawą o najniższym wynagrodzeniu w szpitalach (w tym pielęgniarek i położnych) nabierają tempa. Teraz dyskutuje w tej sprawie Rada Dialogu (Pozorowanego) Społecznego.

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

      

 

Posiedzenie zespołu problemowego ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych 
 

W dniu 13 października 2016 r. w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” odbyło się posiedzenie zespołu problemowego Rady Dialogu Społecznego ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych pod przewodnictwem Henryka Nakoniecznego. W spotkaniu udział wzięła Elżbieta Bojanowska – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Wiesław Janczyk – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów oraz Jakub Byłoń – Dyrektor Departamentu Dialogu Społecznego w Ministerstwie Zdrowia.

Porządek posiedzenia przedstawiał się następująco:

Projekt ustawy Ministra Zdrowia o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych.
 

Dyskusja w sprawie wypracowania projektu wspólnego stanowiska strony pracowników i strony pracodawców Rady w sprawie projektu ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że celem projektu ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych jest określenie sposobu ustalania minimalnego wynagrodzenia zasadniczego dla poszczególnych grup zawodowych pracowników wykonujących zawody medyczne oraz trybu i harmonogramu dochodzenia do ustalonego poziomu wynagrodzenia zasadniczego.

Wiceminister E. Bojanowska odnosząc się do powyższego projektu ustawy zaznaczyła, że resort rodziny jest w trakcie przygotowywania stanowiska. Wyjaśnienia wymaga m.in. wpływ projektowanych przepisów na rozwiązania przyjęte w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie warunków wynagradzania pracowników podmiotów leczniczych działających w formie jednostki budżetowej w zakresie stosowania tabeli miesięcznych stawek wynagradzania zasadniczego.

Wiceminister W. Janczyk poinformował, że resort finansów jest również w trakcie opracowywania stanowiska.

Następnie odbyła się dyskusja w sprawie wypracowania projektu wspólnego stanowiska strony pracowników i strony pracodawców Rady do projektowanej regulacji. Zdaniem partnerów  społecznych powyższa regulacja jest oczekiwana i potrzebna ale jest do jej zapisów wiele  uwag. Ustalono, iż projekt stanowiska zostanie wypracowany w trybie roboczym i przekazany członkom zespołu.

źródło: dialog.qov.pl

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.10.23 05:03:00 ~piel

Wszystko na etapie roboczym - dziwne jak chodzi o TK to w nocy pracują a jak o ludzi pracy to mamy czas do następnych wyborów bedzie co obiecywać

#2  2016.10.23 12:09:24 ~@@@

TK ma sponsora od Merkelki więc wszystko może i ma; piguły są same jak palec zero wsparcia w przełożonych itp.jeszcze same się opluwają więc o czym MOWA!

#3  2016.10.24 23:03:14 ~mistrze

Pigułki to mistrzem ww wzajemnym opluwaniu się! Co tm chcecie osiągnąć? Zero konkretów!

#4  2016.10.29 23:44:52 ~Ala

Mam pytanie ,czy pielegniarka podejmujaca prace w szpitalu zaraz po studiach licencjackich otrzyma podwyzke 400 zl.brutto brutto? Prace podjelam od 17 sierpnia 2016,chcialam od 1 sierpnia,lecz czekalam na prawo wyk.zawodu wydawanego p.IPiP w Lodzi.Otrzymuje tylko pensje podstawowa bez ustawowej podwyzki od 1 wrzesnia 400 brutto brutto.W kadrach Szpitala im.Kopernika w Lodzi poinformowano mnie ze podwyzki nie otrzymam bo za pozno zostalam zatrudniona.Kolezanki w innych szpitalach ,nawet pozniej zatrudnione niz ja podwyzke te otrzymaly,poprostu szpital wystapil o pieniadze dla nich.Pozdrawiam.

Dodaj komentarz