Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

Każdy szpital ma swoją tzw. misję. A jaką misję powinno mieć MZ? Proponuję następującą: "Wczoraj nie mogliśmy, dziś możemy, a jutro . . . to zależy jak nam będzie bardziej pasowało".

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Kilka refleksji na temat tzw. porozumienia MZ - OZZPiP. Jakie strony porozumienia, taki jego merytoryczny poziom!!!

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Minister Zdrowia Ewa Kopacz podpisała tzw. "porozumienie" z OZZPiP. Nie ma ono żadnej mocy prawnej. To pobożne życzenia! Gołym okiem widać, że to element kampani wyborczej, prezydenckiej. A przecież mamy świadomość, że żaden minister zdrowia nie wykazał się taką arogancją w stosunku do naszej grupy zawodowej jak minister Ewa Kopacz. Szkoda, że związek dał się wciągnąć w kampanię.

Zwiazek zawodowy pielęgniarek i położnych.

Protesty pielęgniarek i położnych: Szczecin (wideo), Poznań, Kraków, województwo lubelskie.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

"Do piekła trafi ten, kto powie, że przez ostatnie dwa lata pielęgniarki nie dostały żadnych podwyżek" - mówi minister zdrowia Ewa Kopacz. Dodaje także, że "pacjent nie będzie zakładnikiem". A tak po za tym to nie ma zrozumienia wśród pielęgniarek . . . No to przyjmujemy zapisy do piekła? Prawie 100 ZGŁOSZEŃ DO PIEKŁA.

Protesty pielęgniarek i położnych.

Ile warte są zawierane umowy z "menadżerami" szpitali? Dyrekcja szpitala podpisała porozumienie płacowe z pielęgniarkami i lekarzami. Z pielęgniarkami porozumienie zerwano a podwyżek nie przyznano. Z lekarzami porozumienia nie zerwano ale podwyżki przyznano w niepełnej wysokości. Pielęgniarki przygotowały 400 pozwów sądowych.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

MZ ma przedstawić "pozycjonowanie stanowisk" pracy pielęgniarek i położnych. 65 KOMENTARZY.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Minister zdrowia w sejmie o strajku pielęgniarek i położnych w Radomiu: "600 pielęgniarek zatrudnionych w tym szpitalu do obsługi pacjentów . . . ". Pani minister: obsługa jest w barze! 4 KOMENTARZE.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Ewa Kopacz a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych. Pani poseł (opozycja) szefowa sejmowej komisji zdrowia Ewa Kopacz w 2007 roku: ZA. Pani minister zdrowia (koalicja rządowa) Ewa Kopacz w 2009 roku: PRZECIW.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Stargard Szczeciński. Pielęgniarki czekają na mediatora z ministerstwa PiPS. Żądają podwyżki płac. Młoda pielęgniarka podejmująca pracę otrzymuje angaż opiewający na około 1,5 tys. zł miesięcznie brutto. Były dyrektor powiedział, że jest mu wstyd, gdy podpisuje umowę o pracę z młodą pielęgniarką. Właśnie z powodu niskiego wynagrodzenia, jakie może zaproponować.

Protesty pielęgniarek.

MZ "prowadzi ustalenia zmierzające do ewentualnego powołania zespołu ds. taryf, którego zadaniem miałoby być opracowanie, na podstawie wartościowania stanowisk pracy, projektu systemu wynagradzania pielęgniarek i położnych".

Wartościowanie stanowisk pracy w pielęgniarstwie.

Protest pielęgniarek w Zambrowie. Pielęgniarki w tym szpitalu po dwudziestu pięciu latach pracy zarabiają nieco ponad półtora tysiąca. To są dyżury płatne za święta, za noce plus wysługa 25 lat. Wychodzi 1600 zł z groszami. Dyrekcja: od1 lipca konieczna obniżka płac!

Protesty pielęgniarek.

Temat na bieżący wekend: Miesiąc temu na Portalu zamieściliśmy film (oglądano go prawie 2500 razy) z rozmów o podwyżki w szpitalu w Białymstoku. Rozmowy zakończyły się fiaskiem. Dyrekcja: "nie ma środków na podwyżki". Pielęgniarki wystapiły o powołanie mediatora. Zobacz z jakim skutkiem zakończyła się jego "misja". Komentarz pod artykułem "Brawo Agnieszka". Zobacz regulacje prawne w zakresie mediacji oraz wysokści wynagrodzenia mediatora.

Protesty pielęgniarek.

Koniec 20-dniowego strajku pielęgniarek w Rybniku. Podwyżki nie wywalczono. Uczestnicy strajku: "Gdyby nie strajki takie, jak ten w naszym szpitalu, pielęgniarki zarabiałyby 1400 zł. Dyrektorzy zawsze mówią, że nic nie mogą. Prawda jest taka, że swoje trzeba wywalczyć". Ordynator:" nie wyobrażam sobie już pracy z pielęgniarkami, które "utraciły zaufanie publiczne". Zobacz zdjęcia.

Protesty pielęgniarek.

Szpital w Rybniku: Dyrektor zaproponował "podwyżkę" płac dla pielęgniarek. 14.51 zł. Tak! Czternaście złotych pięćdziesiąt jeden groszy. Oczywiście brutto. 2 KOMENTARZE.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Protest pielęgniarek w Mysłowicach. Wszystkie pracujące na bloku operacyjnym złożyły wypowiedzenia z powodu niskich zarobków. Szpital jest spółką od dwóch miesięcy. Od poniedziałku blok przestanie działać?

Protesty pielęgniarek.

Kanał infopielegniarki na YouTube. Zobacz reportaż w sprawie negocjacji płacowych pielegniarek z dyrekcją szpitala. Wypowiedzi pielęgniarek przed i po negocjacjach. Warto zobaczyć. 6 KOMENTARZY.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Dyrekcja szpitala w Gorzowie Wlkp. zamierza zwolnić 100 pielęgniarek. Audyt wykazał przerost zatrudnienia w grupie średniego personelu. Pielęgniarki mówią, że to nieporozumienie.

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

Dyrektor szpitala zwolnił dyscyplinarnie pielęgniarki za "nielegalny strajk". Sprawa trafiła do sądu. Obrońca pielęgniarek: "postępowanie dyrektora nosi wszelkie znamiona szykanowania pielęgniarek jako grupy zawodowej".

Protesty pielęgniarek.

Rozmowa z pielegniarką, którą dyrektor szpitala zwolnił z pracy. Powód zwolnienia? Zdaniem dyrektora strajk był nielegalny.

Protesty pielęgniarek.

W szpitalu dyrekcja zamierza zlikwidować 120 etatów. Najwięcej wypowiedzeń trafi do . . . pielęgniarek i położnych.

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

Zobacz co minister zdrowia powiedziała w sejmie o "minimalnym wynagrodzeniu" pielęgniarek i położnych. 5 KOMENTARZY.

Minimalne wynagrodzenie pielęgniarek i położnych.

Szpital w Nowym Targu: dyrekcja zwraca się do związków zawodowych o przygotowanie listy osób do zwolnień. Dyrekcja nie wyklucza nawet zwolnień grupowych.

Protesty pielęgniarek.

Łodź: dyrektor szpitala dyscyplinarnie zwolnił z pracy czteroosobowy zarząd zakładowej organizacji pielęgniarek. Powód? "Nielegalny strajk w 2008 roku". "To jest skandal, co z nami robią!" mówi przewodnicząca związków. Podkreśla, że to sąd może ostatecznie roztrzynąć czy strajk był legalny.

Protesty pielęgniarek.

W maju protesty pielęgniarek i położnych? Zobacz jakie są powody zapowiadanych protestów.

Protesty pielęgniarek.

Podwyżki wynagrodzeń. Przedstawiamy projekt rozporządzenia MZ mającego zastosowanie do pracowników zoz prowadzonych w formie jednostki budżetowej lub zakładu budżetowego (ok. 19.300 osób, w tym pracowników publicznych żłobków zatrudniających ok. 6.300 osób).

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Września: Od 1 marca pracownicy szpitala (spółka) otrzymają dziesięcioprocentową podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego. Mają też dostać pięcioprocentowy dodatek. Tyle tylko, że będzie on uzależniony od realizacji kontraktu z NFZ.

Protesty pielęgniarek.

Cztery pielęgniarki, które zorganizowały nielegalny strajk w łódzkim szpitalu im. Barlickiego, mają już prokuratorskie zarzuty. Ale ich kłopoty dopiero się zaczynają. Dyrektor chce, by odeszły z pracy.

Protesty pielęgniarek.

Radom: Szpital zrezygnował z tzw. zielonych dyżurów, w ramach których pracowały "etatowe" pielęgniarki dodatkowo zatrudnione przez firmę zewnętrzną. Teraz pielęgniarki zatrudnione na etatach mają więcej pracy. - "Ile czasu jesteśmy w stanie tak pracować?" - pyta pielęgniarka. Postąpiono słusznie czy wylano dziecko z kąpielą? Dodaj swój komentarz!

Zasady zatrudniania pielęgniarek i położnych.

Interpelacja poselska w sprawie kontraktów zawieranych z pielęgniarkami i położnymi. "Dlaczego, z jakich konkretnie powodów umowy o pracę z pielęgniarkami i położnymi zawierane są poprzez „pośredników”, jakimi nzoz"?

Zasady zatrudniania pielęgniarek i położnych.

KONIECZNIE przeczytaj tą informację! "MY PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE pracujące w Bełchatowie protestujemy! Pielęgniarka po 30 latach pracy z dyżurami brutto ma ok. 3100 – 3200zł, natomiast lekarz ma kilkanaście tysięcy. Za tzw. nadwykonania dodatkowe wynagrodzenie otrzymują tylko lekarze.

Protesty pielęgniarek.

Ciechanów: Dyrektor szpitala wypowiada porozumienie płacowe sprzed 2 lat. Pielęgniarki stracą po około 600 zł. Pielęgniarki złożyły ponad 300 pozwów sądowych.

Protesty pielęgniarek.

Reportaż telewizyjny o marcowych protestach pielęgniarek i położnych w Czeladzi, Będzinie, Bełchatowie.

Strajk pielęgniarek i położnych.

Czwarty dzień protestują pielęgniarki ze Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie. Protestujące domagają się 700 zł podwyżki do pensji zasadniczej, choć - jak twierdzą - "otwarte są do rozmów i negocjacji w tej kwestii".

Protesty pielęgniarek.

Pielęgniarki z Czeladzi i Będzina podpisały porozumienie płacowe. Podwyżki od kilkudziesięciu do 200 zł.

Protesty pielęgniarek.

Pielęgniarki z Będzina i Czeladzi rozpoczęły strajk.

Strajk pielęgniarek i położnych.

Protest pielęgniarek w Bełchatowie. Protestujące pielęgniarki domagają się 700 zł podwyżki do pensji zasadniczej.

Strajk pielęgniarek i położnych.

Dyrektor łódzkiego szpitala: - Pielęgniarki muszą zapłacić milion złotych, które szpital stracił przez ich strajk. Zapowiada, że pieniądze da pracownikom. Ale tym, którzy nie protestowali.

Protesty pielęgniarek.

Prokuratura: ubiegłoroczny strajk pielęgniarek w szpitalu im. Barlickiego w Łodzi był nielegalny

Strajk pielęgniarek i położnych.

Do bezterminowego strajku zamierzają 18 marca przystąpić pielęgniarki ze szpitali w Będzinie i Czeladzi.

Strajk pielęgniarek i położnych.

Działy aktualności