Apel do pielęgniarek: nie słuchajcie tego pana.

3 min czytania
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale
Apel do pielęgniarek: nie słuchajcie tego pana.

Kolejny płaskoziemca pisze do redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Wielki Słownik Języka Polskiego – płaskoziemca to osoba kwestionująca poglądy powszechnie uznawane za słuszne i udowodnione naukowo lub będąca zwolennikiem teorii spiskowych.

Powyższe idealnie oddaje poziom merytoryczny wypowiedzi autora korespondencji do redakcji pielegniarki.info.pl, którą cytujemy poniżej. Nawet się autor pokusił o przytoczenie podejrzeń, które wypełniają powyższą definicję słownikową o komponent spiskowy.

Zdecydowanie Pański komentarz jest dowodem, że z poruszanej problematyki nic Pan nie wie albo nie rozumie. Dlaczego?

Bowiem zaszeregowanie przez pracodawców pielęgniarek, które posiadają kwalifikacje zapisane w grupie 2 siatki płac, do tej właśnie grupy – otwiera drogę do odszkodowań dla pielęgniarek z grupy 5 i 6. Dlatego trzymam kciuki za każdy wyrok sądowy nakazujący podmiotom leczniczym zaszeregowanie pielęgniarek do grupy 2. I wypłatę odszkodowań

Napiszę jeszcze raz:

Zaszeregowanie pielęgniarek do grupy 2 przez pracodawców z własnej inicjatywy oraz wszystkie wyroki sądowe nakazujące zaszeregować pielęgniarki do grupy 2 są w interesie zawodowym pielęgniarek z grupy 5 i 6.

Dodatkowo zachęcając pielęgniarki z grupy 2 do „walczenia o swoje” Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych wydanie nr 2/2023 miesięcznika branżowego pielegniarki.info.pl. poświęcił w całości sprawie nieuznawania przez pracodawców kwalifikacji zawodowych, które dotychczas uznawali. I opublikował korzystny wyrok dla pielęgniarek z grupy 2.

Mam nadzieję, że teraz Pan się czerwieni… ze wstydu. Jeśli nie to jeszcze gorzej bo w takim razie nic Pan nie zrozumiał. Szkoda było mojego czasu…

Myślę natomiast, że jest pan w stanie zrozumieć, że w sytuacji, kiedy pracodawca nie zaszereguje żadnej pielęgniarki do grupy 2, to wtedy pielęgniarki z grupy 5 i 6 nie mają podstaw do złożenia pozwu o nierówne traktowanie w zatrudnieniu. Wobec powyższego super, że pielęgniarki z grupy 2 składają pozwy. Tak? I wygrywają sprawy.

Jeszcze jedno. Ostatnia rzecz, bowiem nie ma sensu poruszać w kontekście Pańskiej wypowiedzi, bardziej szczegółowych kwestii dotyczących np. niuansów wyroków sądowych w interesującym nas zagadnieniu. Dlaczego? Bowiem nie ma Pan elementarnej wiedzy w przedmiocie, który Pan poruszył.

Wracajmy zatem do tej ostatniej rzeczy. Pisze Pan: „Koleżanki, które go popierają nic w zamian nie dostaną…”. Jest Pan w błędzie…

Ostatnim wyrokiem sądu pielęgniarka z grupy 6 otrzymała odszkodowanie za nierówne traktowanie w zatrudnieniu, względem pielęgniarek z grupy 2 w wysokości 27 tys. PLN. Za jeden rok. A od roku 2021 mamy trzeci rok nierównego traktowania w zatrudnieniu pielęgniarek z grupy 6.

Natomiast o frazesach, którymi jest naszpikowana Pańska korespondencja nie wspomnę z jednego powodu: nie chcę kopać leżącego.

Jednak gdyby miał Pan jednak ochotę zachęcam do polemiki…

Muszę natomiast przyznać, że poglądem, że „całe środowisko zawodowe korzysta na działaniach organizacji pielęgniarskich” mnie Pan serdecznie rozbawił, tak samo jak prezydent Duda, który misję utworzenia rządu powierzy PiS.

Z korespondencji do redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Szanowne Koleżanki.

Pan Mielcarek na swoim portalu robi wszystko żeby skłócić nasze środowisko. Podejrzewam, że jest opłacany lub manipulowany przez obecny rząd.

Od wielu lat wreszcie pojawiła się szansa na godziwe wynagradzanie pielęgniarek uwzględniające włożony wysiłek w podnoszenie kwalifikacji przez zdobywanie wykształcenia.

Działalność Pana Mielcarka powoduje zaniżanie i nieuwzględnianie wykształcenia Pielęgniarek przez pracodawców. Koleżanki, które go popierają nic w zamian nie dostaną a krzywdzą te osoby, które podjęły wysiłek by poszerzać swe horyzonty myślowe i doskonalić opiekę nad pacjentem przez zdobywanie specjalizacji i wyższego wykształcenia.

Teraz jest niepowtarzalna szansa na godziwe wynagradzanie osób ambitnych, pracowitych i szansa na stworzenie systemu, który premiuje wiedzę i zapał do pracy. To szansa dla młodych adeptów zawodu i szansa na to żeby w przyszłości miał kto zajmować się starzejącym społeczeństwem Polski.

Całe środowisko zawodowe korzysta na działaniach organizacji pielęgniarskich, a cel jaki przyświeca tym działaniom jest nadrzędny i proszę, Was, starsze Koleżanki, nie zamykajcie drogi młodym, ambitnym ludziom, którzy chcą przyjąć na siebie te trudne obowiązki zawodowe.

Chyba należy się za to dobre wynagrodzenie? Prawda?

My, już odchodzimy, mam 59 lat. Nie niszczmy przyszłości naszego zawodu. Nie słuchajcie podżegania tego Pana. Walczmy o nas wspólnie. Pozdrawiam

Zachowano oryginalną treść korespondencji.

Dane autora korespondencji do wiadomości redakcji pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.6 / 5. Ilość głosów: 36

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8303 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Letnie przeziębienia spowodowane klimatyzacją? Mamy na to sposoby

2 min czytania
Letnie przeziębienia wywołane klimatyzacją? Zobacz jak sobie radzić. Klimatyzacja w biurach, domach i samochodach przynosi ulgę w upalne dni, ale może również…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarki – Sąd Apelacyjny uznał, że do upadku pacjentki doszło na skutek niewłaściwego, zawinionego zachowania pielęgniarek.

5 min czytania
Sąd Apelacyjny ocenił postępowanie pielęgniarek… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza fragmenty uzasadnienia wyroku Sądu Apelacyjnego z 2023 roku. (…) Sąd…
AktualnościPielęgniarki z Ukrainy

Pielęgniarki z Ukrainy będą musiały znać język polski. Od kiedy?

3 min czytania
Ministerstwo zdrowia o wymogach dla pielęgniarek z Ukrainy w zakresie znajomości języka polskiego… Komunikat Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych w sprawie prawa…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Wynagrodzenia pielęgniarek – izba: to kluczowy problem do rozwiązania.