Dlaczego 50-letnia pielęgniarka ma biegać z tornistrem? Wieloletnia praca jest najlepszą szkołą.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek
Dlaczego 50-letnia pielęgniarka ma biegać z tornistrem? Wieloletnia praca jest najlepszą szkołą.

Pielęgniarki o konieczności naprawy zasad wynagradzania personelu pielęgniarskiego

Publikujemy kolejne komentarze pielęgniarek w sprawie obecnej sytuacji płacowej personelu pielęgniarskiego…

Myślę, że nie ma sensu wytykać sobie pewnych rzeczy. Chciało się, nie chciało, bo to jest po prostu nieładnie. Nie wymagajcie od kobiet 50-letnich, żeby biegały z tornistrem do szkoły. Wieloletnia praca przy łóżku pacjenta jest najlepszą szkołą. I nie umniejszajmy tego. Ja się cieszę jak młodzież się kształci, tylko jeszcze z tej wiedzy trzeba robić użytek.

A niestety nadal to my jesteśmy w codziennej pracy w oddziale na pierwszej linii. Bo młodzieży jest po prostu za mało. I nie wytykajcie, że ktoś robi lepiej, lub gorzej bo to w ogóle nie zależy od wykształcenia. Jedna jest dobra technicznie, sprawna, szybka. Druga powolniejsza. Jednozadaniowa. Jest nowy rząd, nowa Pani minister. Trzeba to zmienić bo Kodeks pracy bo jest łamany. A nie wypada w państwie prawa tak postępować. Albo wreszcie niech zostaną opracowane i opublikowane zakresy obowiązków poszczególnych pielęgniarek w zależności od wykształcenia. I będzie po problemie.

Całe to nasze środowisko pielęgniarskie… może ktoś nie mógł ukończyć studiów, z różnych powodów. Jesteśmy już za stare, za mało zdolne, inne problemy np. zdrowotne no cóż trudno uwierzyć, że tego nie rozumiemy właśnie my wrażliwe kobiety. Jestem pogodzona, że nie ukończę studiów i pozostanę przy LM, licencjacie, kursach, o raz być może ukończeniu specjalizacji. Nikomu nie zazdroszczę pieniędzy, które dostali za magistra. Powodzenia. Jednak nie mogę przemilczeć tej dwulicowości naszej, tej obłudy, tych strajków w Warszawie tej naszej owej jedności tego grzechotania butelkami z kamykami. ŻENUJĄCE, ja też miałam przedsmak tej naszej solidarności.

Ciągle to samo. Trzeba było się uczyć. A czy do Was wykształconych nie dociera, że ktoś zwyczajnie nie mógł. Nie miał kasy, miał inne zobowiązania, dzieci, rodzina, opieka nad schorowanymi rodzicami. Życie układa różne scenariusze. Może już dosyć tego bezsensownego bicia piany i wytykania braku ukończenia studiów. Bo wykształcenie ma każda z nas.

Dokładnie tak. Pielęgniarki po LM ukończyły różne kursy specjalistyczne i kwalifikacyjne. Tylko jakie to ma odniesienie w płacy?

Dlaczego pielęgniarki z tzw. 6 grupy mają nie zarabiać tyle samo co pielęgniarki z innych grup? I tu pada odpowiedź od pielęgniarek z tzw. gr. 2: bo my pracujemy lepiej, bo my uczyłyśmy się (te z gr. 6 to pewnie te prawa wykonywania zawodu na bazarze kupiły!), bo jesteśmy elitą, bo mamy większą wiedzę, umiejętności, och i ach. Drogie koleżanki i koledzy, dopóki nie ma podziału kompetencji argumentacja wasza nijak się ma do obowiązującego prawa pracy. Jedynym wytłumaczeniem waszej oceny są urojenia wielkościowe, naukowo nazywane megalomanią. Proszę się nie obrażać, sama mam wykształcenie magisterskie i doskonale znam realia wykonywania zawodu zarówno w PL jak i w UK. W UK bazuje się na doświadczeniu a ten sam zakres czynności, które wykonują pielęgniarki opłacany jest jednakowo.

źródło: źródło: facebook.com/PortalPielegniarekiPoloznych

Prosimy o ocenę treści powyższego artykułu poprzez gwiazdki (od 1 do 5) zamieszczone w sekcji „oceń artykuł”. Dziękujemy.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.5 / 5. Ilość głosów: 256

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8015 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Szkolenia pielęgniarek - wyniki egzaminu specjalizacyjnego, w którym brało udział ponad 2 tys. osób.

2 min czytania
„Królowa specjalizacji” pielęgniarek Egzamin w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki odbył się 20 listopada 2023 r. Tym samym, „królowa specjalizacji” zakończyła…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Propozycje prezentów dla pielęgniarek i położnych do 100 zł i więcej.

1 min czytania
Prezenty dla personelu medycznego Wybór odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie. Jeśli szukasz podarunku dla bliskiej Ci pielęgniarki lub położnej to trafiłaś/eś…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Dyrektor do pielęgniarek: nie wyrażałem zgody na podwyższanie kwalifikacji. To za nie nie zapłacę.

5 min czytania
Obraz chaosu płacowego w podmiotach leczniczych na przykładzie Szpitala Wielospecjalistycznego Do Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie wpłynęło zawiadomienie dotyczące zwolnień grupowych, które…
Komentarze
×
Aktualności

Pielęgniarki o dodatkowym urlopie zdrowotnym, dłuższym urlopie po 50 roku życia.