Gazeta pielęgniarek: podwyższenie kwalifikacji jednoznaczne z awansem?

1 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych
Gazeta pielęgniarek: podwyższenie kwalifikacji jednoznaczne z awansem?

Wrześniowe wydanie Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych  ukaże się 14 września 2023 roku

W kolejnym artykule redakcyjnym przedstawiamy czytelnikom Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych tematy wiodące wydania wrześniowego. 

W poniższych artykułach przedstawiliśmy zawartość najbliższego numeru od strony 2 do 9.

Kolejnym zagadnieniem poruszonym w wydaniu wrześniowym pielegniarki.info.pl to sprawa awansowania pielęgnairek, które uzyskały kwalifikacje odpowiadające grupie 2 w siatce płac pielęgniarek i położnych. 

Warto w tym miejscu nadmienić, że związek pielęgniarek OZZPiP przesłał do sejmu projekt ustawy w sprawie wynagradzania personelu pielęgniarskiego, w którym zawarto regulację wymuszającą na pracodawcach automatyczne zaszeregowanie pielęgniarki do grupy drugiej od kolejnego miesiąca po miesiącu, w którym uzyskała kwalifikacje określone w grupie 2. 

Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych zwracała uwagę na absurdalność takiego rozwiązania. Pracodawca bowiem nie może różnicować wynagrodzenia pracowników tylko ze względu na kwalifikacje zawodowe. Musi określić na nowo zakres obowiązków danego pracownika oraz zakres uprawnień zawodowych. Tylko takie postępowanie pracodawcy będzie zgodne z zasadą Kodeksu pracy – jednakowa praca za jednakową pracę. 

W przedmiotowym artykule pt. Stanowisko MZ o podwyższaniu kwalifikacji, przedstawiamy stanowisko ministerstwa zdrowia w powyższym zagadnieniu. W jednej z licznych interpelacji poselskich w sprawie wynagrodzeń pielęgniarek i położnych zadano ministrowi zdrowia pytanie: „Czy ministerstwo planuje wprowadzenie zmian w innym zakresie, umożliwiającym sprawiedliwe i szybkie ustalanie wynagrodzeń dla pracowników podmiotów leczniczych po podniesieniu przez nich kwalifikacji”?

Osoby zainteresowane treścią stanowiska resortu zdrowia zapraszamy do lektury wrześniowego wydania pielegniarki.info.pl. 

Zamów papierową prenumeratę Gazety do domu lub pracy klikając TUTAJ.

Natomiast zainteresowane osoby informujemy także o wydaniu elektronicznym Gazety Pielęgniarek, które jest dostępne w Sklepie Pielęgniarek i Położnych. Za cenę 9,99 zł (za jedno wydanie) można otrzymać na skrzynkę pocztową wydanie elektroniczne poprzednich wydań Gazety. 

E-wydania Gazety dostępne są TUTAJ.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.3 / 5. Ilość głosów: 15

Bądź pierwszym, który oceni wpis

592 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Letnie przeziębienia spowodowane klimatyzacją? Mamy na to sposoby

2 min czytania
Letnie przeziębienia wywołane klimatyzacją? Zobacz jak sobie radzić. Klimatyzacja w biurach, domach i samochodach przynosi ulgę w upalne dni, ale może również…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarki – Sąd Apelacyjny uznał, że do upadku pacjentki doszło na skutek niewłaściwego, zawinionego zachowania pielęgniarek.

5 min czytania
Sąd Apelacyjny ocenił postępowanie pielęgniarek… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza fragmenty uzasadnienia wyroku Sądu Apelacyjnego z 2023 roku. (…) Sąd…
AktualnościPielęgniarki z Ukrainy

Pielęgniarki z Ukrainy będą musiały znać język polski. Od kiedy?

3 min czytania
Ministerstwo zdrowia o wymogach dla pielęgniarek z Ukrainy w zakresie znajomości języka polskiego… Komunikat Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych w sprawie prawa…
Komentarze