Gazeta pielęgniarek: podwyższenie kwalifikacji jednoznaczne z awansem?

1 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych
Gazeta pielęgniarek: podwyższenie kwalifikacji jednoznaczne z awansem?

Wrześniowe wydanie Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych  ukaże się 14 września 2023 roku

W kolejnym artykule redakcyjnym przedstawiamy czytelnikom Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych tematy wiodące wydania wrześniowego. 

W poniższych artykułach przedstawiliśmy zawartość najbliższego numeru od strony 2 do 9.

Kolejnym zagadnieniem poruszonym w wydaniu wrześniowym pielegniarki.info.pl to sprawa awansowania pielęgnairek, które uzyskały kwalifikacje odpowiadające grupie 2 w siatce płac pielęgniarek i położnych. 

Warto w tym miejscu nadmienić, że związek pielęgniarek OZZPiP przesłał do sejmu projekt ustawy w sprawie wynagradzania personelu pielęgniarskiego, w którym zawarto regulację wymuszającą na pracodawcach automatyczne zaszeregowanie pielęgniarki do grupy drugiej od kolejnego miesiąca po miesiącu, w którym uzyskała kwalifikacje określone w grupie 2. 

Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych zwracała uwagę na absurdalność takiego rozwiązania. Pracodawca bowiem nie może różnicować wynagrodzenia pracowników tylko ze względu na kwalifikacje zawodowe. Musi określić na nowo zakres obowiązków danego pracownika oraz zakres uprawnień zawodowych. Tylko takie postępowanie pracodawcy będzie zgodne z zasadą Kodeksu pracy – jednakowa praca za jednakową pracę. 

W przedmiotowym artykule pt. Stanowisko MZ o podwyższaniu kwalifikacji, przedstawiamy stanowisko ministerstwa zdrowia w powyższym zagadnieniu. W jednej z licznych interpelacji poselskich w sprawie wynagrodzeń pielęgniarek i położnych zadano ministrowi zdrowia pytanie: „Czy ministerstwo planuje wprowadzenie zmian w innym zakresie, umożliwiającym sprawiedliwe i szybkie ustalanie wynagrodzeń dla pracowników podmiotów leczniczych po podniesieniu przez nich kwalifikacji”?

Osoby zainteresowane treścią stanowiska resortu zdrowia zapraszamy do lektury wrześniowego wydania pielegniarki.info.pl. 

Zamów papierową prenumeratę Gazety do domu lub pracy klikając TUTAJ.

Natomiast zainteresowane osoby informujemy także o wydaniu elektronicznym Gazety Pielęgniarek, które jest dostępne w Sklepie Pielęgniarek i Położnych. Za cenę 9,99 zł (za jedno wydanie) można otrzymać na skrzynkę pocztową wydanie elektroniczne poprzednich wydań Gazety. 

E-wydania Gazety dostępne są TUTAJ.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.3 / 5. Ilość głosów: 15

Bądź pierwszym, który oceni wpis

472 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w punkcie pobrań. Od 9 tys. PLN brutto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Resort nad morzem w Jarosławcu zatrudni dwie pielęgniarki. Zakres obowiązków: Praca w przychodni POZ, w punkcie pobrań/ Praca…
Aktualności

Najczęstsze skutki uboczne radioterapii - zapobieganie, zarządzanie i poprawa jakości życia pacjentów

9 min czytania
Radioterapia jest jedną z podstawowych metod leczenia chorób nowotworowych. W terapii tej wykorzystuje się promieniowanie, które nie tylko działa destrukcyjnie na komórki…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarekWymogi kwalifikacyjne w pielęgniarstwie

Izba pielęgniarek zdecydowała – te specjalizacje tylko dla magistrów.

2 min czytania
Warunki pracy pielęgniarek – czas nieprzerwanej pracy Uchwała Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 19 września 2023 r. w sprawie rekomendacji…
Komentarze