Gazeta Pielęgniarek: trzeba ograniczyć czas pracy pielęgniarek? 

1 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych
Gazeta Pielęgniarek: trzeba ograniczyć czas pracy pielęgniarek? 

Wrześniowe wydanie pielegniarki.info.pl ukaże się 14 września 2023 roku

W kolejnym artykule redakcyjnym przedstawiamy czytelnikom Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych tematy wiodące wydania wrześniowego. 

W poniższych artykułach przedstawiliśmy zawartość najbliższego numeru od strony 2 do 7. 

Natomiast na stronie 9 poruszyliśmy problematykę czasu pracy pielęgniarek. Konkretnie – wymiar nieprzerwanej pracy. Czy powinno zostać to formalnie uregulowane? 

Poniżej przytaczamy jeden z wielu komentarzy zamieszczonych przez użytkowników pielegniarki.info.pl:

Jak to dobrze, że ktoś to w końcu zauważył. Zaczęło się od lekarzy a potem co niektóre pielęgniarki z dyżuru na dyżur do innego szpitala i mówienie koleżankom – „że jestem po dyżurze przecież wiecie jak to działało”.

Komentarz na pielegniarki.info.pl

Sprawę kolejny raz poruszyła Najwyższa Izba Kontroli w wystąpieniu pokontrolnym do ministra zdrowia, w wyniku kontroli w podmiocie leczniczym.  Natomiast w komentarzach użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przewija się argument, że ewentualne ograniczenie nieprzerwanego czasu pielęgniarek, powinno dotyczyć nie tylko umów cywilnoprawnych ale także umów o pracę. Należy bowiem potencjalnym ograniczeniem objąć pielęgniarki wykonujące praktykę zawodową w dwóch lub kilku podmiotach leczniczych. Stosowne ograniczenie musi objąć sytuacje, kiedy pielęgniarka kończąc dyżur w jednym szpitalu idzie na kolejny dyżur w innym podmiocie leczniczym. 

Jeden z użytkowników portalu trafnie zauważył, że wywoływanie omawianego problemu to:

„Bicie piany. Musiałby istnieć ogólnopolski system grafików. Nierealne”.

Czytelników Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zachęcamy do zaznajomienia się z argumentacją NIK za wprowadzeniem formalnego ograniczenia nieprzerwanego czasu pracy medyków. W artykule przytaczamy stanowisko ministerstwa zdrowia w przedmiotowym zagadnieniu. 

Natomiast zainteresowane osoby informujemy o wydaniu elektronicznym Gazety Pielęgniarek, które jest dostępne w Sklepie Pielęgniarek i Położnych. Za cenę 9,99 (za jedno wydanie) można otrzymać na skrzynkę pocztową wydanie elektroniczne poprzednich wydań Gazety. 

Natomiast dostęp do wydania elektronicznego Gazety nr 9/2023 zostanie uaktywniony w dniu 14 września 2023 roku. 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 23

Bądź pierwszym, który oceni wpis

592 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Wynagrodzenie: 8 000 – 12 000 zł/mies. brutto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Praktyka lekarza rodzinnego zatrudni pielęgniarkę praktyki / pielęgniarkę środowiskową. Do zadań należy również obsługa rejestratorska pacjentów i obsługa…
Aktualności

Izba pielęgniarek organizuje całodzienny pobyt nad morzem dla pielęgniarek.

1 min czytania
Całodzienny pobyt nad morzem dla pielęgniarek i położnych… UWAGA!!! Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd w dniu 27.07.2024 r.Przyjmujemy również zapisy na…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Specjalizacje pielęgniarek - czy każda specjalizacja powinna zostać uznana na każdym oddziale?

1 min czytania
Specjalizacje a wynagrodzenia Sprawa, która cytujemy za lipcowym wydaniem Gazety Pielęgniarek i Położnych dotyczy pielęgniarek posiadających tytuł magistra pielęgniarstwa oraz specjalisty w…
Komentarze