Komunikat NFZ dotyczący publikacji zarządzenia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej na 2010 rok.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarstwo w opiece długoterminowej.

 

Informujemy, że zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej na 2010 rok ukaże się niezwłocznie po podpisaniu zmian przygotowywanych przez Ministerstwo Zdrowia do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 31 sierpnia 2009 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej (Dz. U. nr 140 poz. 1147).

Powyższe jest uwarunkowane wnioskiem złożonym przez Ministerstwo Zdrowia o wstrzymanie wydania zarządzenia Prezesa w wyżej wymienionym zakresie, aż do momentu opublikowania znowelizowanej wersji rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej.

źródło – strona internetowa NFZ

Zobacz także:

Dział na Portalu – Świadczenia pielęgniarki POZ – zadaniowa forma finansowania37 ARTYKUŁÓW.

5 listopada 2009 roku – Decydenci nerwowo, pospiesznie i trochę w ukryciu pracują nad nowelizacją wybranych rozporządzeń o świadczeniach gwarantowanych. Plan mają taki . . . 3 KOMENTARZE.  

6 listopada 2009 roku – Kilka refleksji w sprawie poniedziałkowego 'spotkania’ w MZ. Zapraszam do dyskusji . . . czy należy na takie spotkanie do MZ się udawać, w sytuacji totalnej wojny ministerstwa zdrowia i narodowego funduszu zdrowia ze stanem pielęgniarskim w Polsce? 17 KOMENTARZY.

10 listopada 2009 roku – Nie rozumiem postępowania władz Naczelnej Izby PIP. Godzina 10.15 – opublikowano notatkę ze spotkania podpisaną przez wiceministra zdrowia oraz prezesa samorządu zawodowego pielęgniarek i położnych. 10 KOMENTARZY. 

12 listopada 2009 roku – Kilka refleksji po poniedziałkowym spotkaniu władz samorządowych pielęgniarek i położnych z wiceminstrem zdrowia panem Markiem Haberem . . . czyli rachunek zysków i strat pielęgniarek na koniec 2009 roku. 5 KOMENTARZY.

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8015 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Szkolenia pielęgniarek - wyniki egzaminu specjalizacyjnego, w którym brało udział ponad 2 tys. osób.

2 min czytania
„Królowa specjalizacji” pielęgniarek Egzamin w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki odbył się 20 listopada 2023 r. Tym samym, „królowa specjalizacji” zakończyła…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Propozycje prezentów dla pielęgniarek i położnych do 100 zł i więcej.

1 min czytania
Prezenty dla personelu medycznego Wybór odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie. Jeśli szukasz podarunku dla bliskiej Ci pielęgniarki lub położnej to trafiłaś/eś…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Dyrektor do pielęgniarek: nie wyrażałem zgody na podwyższanie kwalifikacji. To za nie nie zapłacę.

5 min czytania
Obraz chaosu płacowego w podmiotach leczniczych na przykładzie Szpitala Wielospecjalistycznego Do Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie wpłynęło zawiadomienie dotyczące zwolnień grupowych, które…
Komentarze