Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 10 – Pielęgniarki masowo zrezygnowały z pracy

2 min czytania
Aktualności

 

      

      

 

80 pielęgniarek z Nowego Szpitala w Świeciu złożyło wypowiedzenia. – Bez problemu znajdziemy nową pracę, i to za lepsze pieniądze – mówią.

Pielęgniarki z Nowego Szpitala w Świeciu domagają się wyższych wynagrodzeń, bo – jak mówią – zarabiają najmniej w regionie.

– W bydgoskich szpitalach pensje są średnio o tysiąc złotych netto wyższe niż u nas. Także w szpitalu psychiatrycznym w Świeciu koleżanki zarabiają 800 złotych więcej – mówi Gabriela Huppert, sekretarz Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy Nowym Szpitalu w Świeciu.

Dodatkowym problemem są braki kadrowe.

W naszym szpitalu brakuje około 30 pielęgniarek. Przez to dwoimy się i troimy, żeby sprostać oczekiwaniom pacjentów; problemy kadrowe uniemożliwiają nam satysfakcjonujące wypełnianie swoich obowiązków – tłumaczy Gabriela Huppert.

O podwyżki pielęgniarki ze Świecia zabiegają od lat. – Mimo to ciągle jesteśmy zbywane. Dlatego co rok kolejne dziewczyny rezygnują z pracy. Jesteśmy z nimi w kontakcie i wiemy, że sytuacja w ościennych lecznicach, gdzie znalazły zatrudnienie, jest znacznie lepsza. Poza tym są w nich wakaty, dlatego zdecydowałyśmy się złożyć masowe wypowiedzenie – tłumaczy Huppert.

Pielęgniarki podkreślają, że tylko podniesienie płac może poprawić sytuację kadrową w ich lecznicy.

– Dopóki tak się nie stanie, kłopoty z obsadą na oddziałach będą się pogłębiać – mówią.

Nowy Szpital jest zarządzany przez Grupę Nowy Szpital (w jej skład wchodzi 12 szpitali), jednak połowę udziałów w Świeciu ma powiat. – Moim zadaniem jest zapewnienie opieki medycznej mieszkańcom powiatu świeckiego, a w obecnej sytuacji
staje to pod znakiem zapytania – irytuje się Franciszek Koszowski, starosta świecki.

– Brakuje nie tylko pielęgniarek, także lekarzy, i to na kilku oddziałach. Najgorzej jest na
oddziale wewnętrznym, który pracuje tylko w połowie, nie wykorzystuje nawet limitów przyznanych przez NFZ. 
Czytaj dalej…

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8329 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki z licencjatem.

1 min czytania
Praca dla pielęgniarek w przychodni Miejsce pracy: Otwock Zakres obowiązków: opieka nad pacjentami w przychodni Rodzaj umowy: Umowa zlecenie / Umowa o…
Aktualności

Awantura - pielęgniarz zarobił ponad dwieście tysięcy.

3 min czytania
Prominentny działacz PiS wiceprezesem izby pielęgniarek Od lat zastanawiało mnie jak to jest możliwe, że działacz PiS jest jednocześnie we władzach okręgowej…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 10 godzin tygodniowo.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Miejsce pracy: Gliwice Zakres obowiązków: Wykształcenie: najlepiej kierunkoweZakres obowiązków: wykonywanie EKG, sprawdzanie przydatności leków, sporządzanie listy leków do…
Komentarze