Pielęgniarki – nowe współczynniki pracy. Oszustwo czy kompromis?

2 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarki – nowe współczynniki pracy. Oszustwo czy kompromis?

W sejmie posłanka zachwala siatkę płac pielęgniarek autorstwa ministra zdrowia… Oszustwo czy kompromis?

W ostatnich dniach, w kilku artykułach na pielegniarki.info.pl przedstawiliśmy sprawę poprawki złożonej przez ministerstwo zdrowia do ustawy pani Ptok. Szczegółowe informacje o istocie przedmiotowej poprawki przekazaliśmy w poniższych artykułach.

W artykule pt. Podwyżki pielęgniarek w sejmie – komu uznawać specjalizację prezentowaliśmy fragment wypowiedź pani posłanki Krystyny Skowrońskiej. Poniżej publikujemy dalszy ciąg tej wypowiedzi.

Tu mamy szereg poprawek od innych grup zawodowych. Jeszcze nie skupiliśmy się na uwagach dotyczących grupy od 1 do 4. Skupiliśmy się głównie nad tym, co państwo w projekcie obywatelskim. Wiem i gdyby było możliwe, to sądzę, że życzliwość dla tego rozwiązania byłaby.

Ten pierwszy krok musimy w jakiś sposób uczynić pomimo, że nie wszyscy z tego będziemy zadowoleni. Państwo niezadowoleni, my niezadowoleni, bo państwo nie będziecie zadowoleni, ale będzie to krok do przodu mówiący o całej grupie. Ja nie wiem ile jest te wymagane – posiadane, a wymagane. Jaka to jest ta grupa posiadanych, gdzie nie mają i gdzie są pozwy sądowe, ale co do tabeli współczynników pracy jesteśmy bardzo blisko.

Gdybyśmy łącznie, Pani Przewodnicząca, pokazali to, jak przybliżyliśmy się do wniosku i Pani Przewodnicząca zaproponowała taką poprawkę, łatwiej byłoby nam rozmawiać. Naprawdę może byśmy podeszli do tej dyskusji, żeby sobie tabelę współczynników i potem powiedzieć, nas w tej grupie, czy Państwa w tej grupie posiadane – wymagane jest 10%, 5%, nie wiem o jaką grupę, o jaki rząd wielkości chodzi, ale przybliżyliśmy się znacząco i ta rozbieżność, różnica pomiędzy tym, co na dzisiaj jest, tym co proponowane jest w projekcie obywatelskim, tym jak zaproponowane jest w poprawce w grupie 6, to jest 0,01 dla wyróżnika, a w grupie 5 – 0,04 także przybliżamy się do wniosku, który jest głownie wnioskiem związanym z wynagrodzeniem.

źródło: sejm.gov.pl

Więcej informacji w sprawie przebiegu powyższego posiedzenia nadzwyczajnej podkomisji w kolejnych artykułach na pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.5 / 5. Ilość głosów: 80

Bądź pierwszym, który oceni wpis

592 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Komentarze