Pielęgniarki – to żenujące i przykre zarazem.

3 min czytania
Aktualności
Pielęgniarki – to żenujące i przykre zarazem.

Pielęgniarka – czy jakaś władza może skontrolować te zarobki?

Nie milkną echa artykułów redakcyjnych pielegniarki.info.pl o zarobkach działaczy w izbach pielęgniarskich. W dwóch artykułach pt:

Pielęgniarki zszokowane – 43,2 tys. złotych miesięcznie. Rocznie pół miliona. To zarobek w izbach pielęgniarek.

Izby pielęgniarek – wysokość tzw. trzynastki.

przedstawiliśmy szczegółowe informacje w zakresie dochodów osób funkcyjnych w izbach pielęgniarskich.

Natomiast w artykule redakcyjnym pt. Pielęgniarki – 99% głosujących uważa, że jest to naruszenie zasad współżycia społecznego, opublikowaliśmy wyniki sondy w sprawie zarobków w izbach pielęgniarek. Wyniki sondy są miażdżące dla działaczy izbowych.

Poniżej publikujemy kolejne komentarze dotyczące oceny zarobków w izbach pielęgniarek, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. trzynastek. Ich wypłata oraz wysokość spotkała się z wieloma komentarzami zbulwersowanych pielęgniarek i położnych.

– To żenujące i przykre zarazem. Nie mam słów, żeby określić odpowiednio brak godności, przyzwoitości i honoru. Popatrzcie na nauczycieli, ludzie, którzy reprezentują tą grupę zawodową szanują swój zawód i ludzi, którzy w nim pracują. Wywalczyli im takie świadczenia i warunki pracy o jakich każda inna grupa zawodowa może tylko pomarzyć. My nie mamy nic. Ja nie wiem co to jest 13-stka. Nikt w naszym szpitalu od lat nie miał możliwości skorzystania z funduszu socjalnego. Nikt nie dba o nasze zdrowie, chociaż pracujemy na nocach, w warunkach ogromnego stresu, odpowiedzialności za ludzkie zdrowie i życie, w narażeniu na czynniki chemiczne i biologiczne. Żadnych świadczeń, żadnych ulg, premii, urlopu zdrowotnego. Co robią nasze przedstawicielki dla swojej grupy zawodowej?! Żeby to wszystko podsumować, trzeba by użyć słów, których kultura osobista nie pozwala mi przytoczyć.

– Jaka cisza … zamurowało? No niestety zawsze tak miały, teraz kiedy poszły płace w górę to nawet 1% stał się tłusty i ciężki. Tylko w Polsce są izby rozsiane jak mak… na bazie dawnych województw. Bywają centralne, które prowadzą rejestr zawodowy. Zarobki jak w rządzie, nie wiem czy Prezydent kraju ma więcej. Lata temu zapytałam na zjeździe delegatów w Katowicach dlaczego mają 13-tki i że trzeba im zabrać i przekazać na sanatoria dla pielęgniarek. Wtedy panie odpowiedziały, że 13-tek już nie mają tylko nagrody roczne. Wisienka na torcie bezczelności. Po mojej ostatniej 13-ce nie ma śladu bo minęły wieki. Bareja to pikuś, co niektórzy powiedzą same wybieracie albo idź też… Czy pielęgniarki są głupie czy już tak obojętne?

– Dodam jeszcze, że pielęgniarki są pracodawcami pań z izb i płacą im ZUS. Żenada.

– U nas też nie ma 13-stek, jakim prawem są w izbach?

– Prawo buszu, robią co chcą.

– A składka jest PRZYMUSOWA a nie przypominam sobie spektakularnych czynów dla pracujących pielęgniarek…

– Pytanie do Portalu. Co my pielęgniarki możemy zrobić z tą patologią?

– A w naszym szpitalu żadnych 13-tek nawet socjalnego nie ma. Składki nie wiem czemu płacimy, powinny być dobrowolne.

– Fajnie jak w kombajnie. Pielęgniarki w szpitalach nie widziały 13-tki ale panie w izbach ciężko pracują to im się należy…

– Szkoda, że pielęgniarki w szpitalach nie mają trzynastek.

– Nie chcę tego czytać, moje zdrowie psychiczne jest dla mnie zbyt cenne, żeby je niszczyć tymi informacjami.

– U nas ani premii a o 13-tkach już dawno nie pamiętam.

– Ja nigdy jak pracuję nie dostałam trzynastki, jakim prawem one mają?

– Proszę zauważyć, że podczas wyborów zawsze wybierają siebie, tylko stołki zmieniają. I tak jest od lat.

– Gdyby składki nie były obowiązkowe, tylko za to co zrobią dla „zwykłych” pielęgniarek, to wtedy by się starały, a tak to jest jak jest. Mam nadzieję, że to się zmieni i będą musiały zapracować na swoje trzynastki i inne „-nastki”.

– O jakich 13-stkach mowa? Żadnej nagrody rocznej nie otrzymałam za 2023r. 37 lat pracy w zawodzie, ale pewnie nie należała mi się ponieważ nie pracuje w izbach, tylko z pacjentami, więc nie zasłużyłam sobie. Praca przy biurku jest bardzo wyczerpującą, dlatego tak dobrze płatna.

– Muszę przypomnieć Izbą Pielęgniarskim że przepracowałam ja i moje koleżanki 45 lat płacąc składki. Nie potrafią podziękować za ciężką pracę, – dawano prześcieradło i pościel. Hańba i wstyd a składki biorą.

– To są normalnie jaja… żeby Ci pracownicy którzy wykonują czarną robotę zgodną z kwalifikacjami nie dostawali 13-tek. Za to w izbach izbach dostają i to jeszcze w takich kwotach. Nie do wiary. Jak w izbach mają sumienie brać taką kasę wiedząc, że ich koleżanki w szpitalach…

– Szok… panie, które nie widzą pracy w zawodzie od lat. Czy jakaś władza może skontrolować te zarobki?

źródło: facebook.com/PortalPielegniarekiPoloznych

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.8 / 5. Ilość głosów: 47

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8268 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: iniekcje, kroplówki, pobrania krwi, tłumaczenie rodzinom…

1 min czytania
Komentarze pielęgniarek Pod jednym z zamieszczony postów na Facebooku pojawił się poniższy komentarz pielęgniarki. Wywołał on dyskusję wśród pielęgniarek i położnych. Polska…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. 80–85 zł / godz. brutto

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Prywatna placówka medyczna poszukuje pielęgniarki/pielęgniarza do pracy w szpitalu w Łodzi i w Brzezinach. Wynagrodzenie: 80 – 85…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarka odmówiła przyjęcia dyżuru. Sąd Rejonowy skazał a Sąd Okręgowy...

3 min czytania
Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza kolejny fragment uzasadnienia do wyroku Sądu Okręgowego. Zobacz część pierwszą sprawy w artykule pt. Pracodawca…
Komentarze
×
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki – zlewanie moczu z worka na mocz.