Podwyżki dla pielęgniarek – głos zabiera autorka dyskryminującej siatki płac.

3 min czytania
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek
Podwyżki dla pielęgniarek – głos zabiera autorka dyskryminującej siatki płac.

O wynagrodzeniach pielęgniarek wypowiada się autorka dyskryminującej siatki płac

W kolejnym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych rozkminiamy wypowiedzi pani posłanki Józefy Szczurek-Żelazko. Jako gość Radia Kraków wypowiada się w sprawie wynagrodzeń pielęgniarek i położnych. Jako ekspert. Mediator…

Nie wspomina, że jest autorką dyskryminującej siatki płac. W poprzednich wypowiedziach, które cytujemy w poniższych artykułach, była pani wiceminister zdrowia wskazała pośrednio na NFZ, jako winowajcę „całej sytuacji”. No właśnie, sytuacji. Bo tak w ogóle to pani Józefa Szczurek-Żelazko, w bardzo sprytny sposób obrzuca błotem innych a o swojej roli w „całej sytuacji” nie pisnęła słówka. Linki do wypowiedzi pani posłanki poniżej.

Posłanka o podwyżkach dla personelu pielęgniarskiego w kontekście roli „brzydkich” dyrektorów szpitali

Oddajmy zatem kolejny raz głos pani Józefie Szczurek-Żelazko, która była gościem Radia Kraków w dniu 5 lutego 2023 roku.

Nie wyobrażam sobie, że tak wielka grupa pielęgniarek – bardzo dobrze przygotowanych do zawodu – mogłaby z dnia na dzień odejść ze szpitali specjalistycznych. Wierzę, że będą rozmowy i porozumienie. Decydującą rolę odgrywa dyrektor i związki zawodowe. Biorąc pod uwagę sytuację w ochronie zdrowia, brak kadr, należy rozsądnie do tego podchodzić. Musi to być rozwiązane. Środki, które szpitale miały przed 1 lipca 2022 roku, nie zostały zabrane, ani obniżone przez NFZ. Szpitale mają te środki.

Koniec cytowanego fragmentu wypowiedzi pani posłanki

Teraz słuchacze dowiadują się z ust pani byłej wiceminister zdrowia, że NFZ nie jest winny. W poprzedniej wypowiedzi mówiła, że w przebiegu interwencji poselskiej zwróciła się do NFZ z pytaniem jak przekazywał środki finansowe do szpitala w pierwszym i drugim półroczu 2022 roku. Jak chce to sprawdzić to znaczy, że może to NFZ źle naliczał środki finansowe po lipcu 2022 roku.

Teraz już pani poseł jest pewna: szpitale mają pieniądze. Tzn. dyrektorzy.

Hura! Jest winny chaosu. Dyrektor szpitala, bo ma pieniądze. A nie wypłacił… Brzydki dyrektor…

Jaki to miód na serca związkowców… A pani posłanka jako wytrawny propagandzista PiS wskazała wspólnego wroga: DYREKTORA.

Rozumowanie przyczynowo – skutkowe posłanki w sprawie wynagrodzeń pielęgniarek

Natomiast bardzo jest interesujący tok rozumowania pani posłanki. Posłanka, może mówić co chce bowiem nie poniesie konsekwencji za swoje słowa. A że wygląda to żenująco…

Otóż pani poseł wie, że dyrektorzy mają pieniądze. Skąd? Jak weszła w posiadanie tej tajemnej wiedzy. Otóż przeprowadziła tok rozumowania przyczynowo – skutkowy. Taki na potrzeby propagandy PiS.

Poinformowała słuchaczy, że środki, które szpitale miały przed 1 lipca 2022 roku, nie zostały zabrane, ani obniżone przez NFZ.

Genialne! Pani Józefa Szczurek-Żelazko, dowodzi, że skoro po pierwszym lipca szpitale miały podnieść wynagrodzenia zasadnicze pielęgniarek i położnych to zapewne na te podwyżki środki mają. Jako dowód w sprawie przedstawia mocne fakty: NFZ przecież nie zabrał ani nie obniżył środków, które przekazywał szpitalom przed 30 czerwca 2022 roku.

Co ma piernik do wiatraka, wie tylko pani posłanka, pielęgniarka… To jej tajemnica a my czytamy powyższy wywód i myślimy: mądrego miło posłuchać.

I tak, w taki sposób posłanka Józefa Szczurek-Żelazko dowodzi, że dyrektorzy środki mają. W domyśle są winni. Oni! Całego tego chaosu..

I to mówi sprawczyni obecnego chaosu płacowego w podmiotach leczniczych… Co dalej powiedziała pani poseł w Radiu Kraków już jutro napiszemy w artykule redakcyjnym o godz. 8.00.

Natomiast osoby zainteresowane odpowiedzią na pytanie: dlaczego protestują pielęgniarki, o których wspomina była wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, zapraszamy do lektury artykułów w dziale pt. Pielęgniarki mgr ze specjalizacją skarżą szpitale.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.2 / 5. Ilość głosów: 26

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7695 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Zarobki pielęgniarek - czy siatka płac jest bezwzględnie obowiązująca?

4 min czytania
Poseł pyta ministra zdrowia o siatkę płac pielęgniarek i położnych Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie sposobu ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych…
Aktualności

5 najlepszych kremów do twarzy na trądzik – ranking 2023

6 min czytania
Krem do twarzy to kosmetyk, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienną pielęgnację. Wybór tego rodzaju preparatu nie jest jednak łatwym zadaniem i…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek – 2 tys. PLN różnicy jest kompromisem.

4 min czytania
Związek pielęgniarek wyjaśnia cel ustawy autorstwa OZZPiP w sprawie siatki płac pielęgniarek Na konferencji prasowej w dniu 21 marca 2023 roku zorganizowanej…
Komentarze
×
Aktualności

Pielęgniarka o pracy pielęgniarek: non stop jesteśmy na lekach przeciwbólowych.