Podwyżki dla pielęgniarek – głos zabiera autorka dyskryminującej siatki płac.

3 min czytania
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek
Podwyżki dla pielęgniarek – głos zabiera autorka dyskryminującej siatki płac.

O wynagrodzeniach pielęgniarek wypowiada się autorka dyskryminującej siatki płac

W kolejnym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych rozkminiamy wypowiedzi pani posłanki Józefy Szczurek-Żelazko. Jako gość Radia Kraków wypowiada się w sprawie wynagrodzeń pielęgniarek i położnych. Jako ekspert. Mediator…

Nie wspomina, że jest autorką dyskryminującej siatki płac. W poprzednich wypowiedziach, które cytujemy w poniższych artykułach, była pani wiceminister zdrowia wskazała pośrednio na NFZ, jako winowajcę „całej sytuacji”. No właśnie, sytuacji. Bo tak w ogóle to pani Józefa Szczurek-Żelazko, w bardzo sprytny sposób obrzuca błotem innych a o swojej roli w „całej sytuacji” nie pisnęła słówka. Linki do wypowiedzi pani posłanki poniżej.

Posłanka o podwyżkach dla personelu pielęgniarskiego w kontekście roli „brzydkich” dyrektorów szpitali

Oddajmy zatem kolejny raz głos pani Józefie Szczurek-Żelazko, która była gościem Radia Kraków w dniu 5 lutego 2023 roku.

Nie wyobrażam sobie, że tak wielka grupa pielęgniarek – bardzo dobrze przygotowanych do zawodu – mogłaby z dnia na dzień odejść ze szpitali specjalistycznych. Wierzę, że będą rozmowy i porozumienie. Decydującą rolę odgrywa dyrektor i związki zawodowe. Biorąc pod uwagę sytuację w ochronie zdrowia, brak kadr, należy rozsądnie do tego podchodzić. Musi to być rozwiązane. Środki, które szpitale miały przed 1 lipca 2022 roku, nie zostały zabrane, ani obniżone przez NFZ. Szpitale mają te środki.

Koniec cytowanego fragmentu wypowiedzi pani posłanki

Teraz słuchacze dowiadują się z ust pani byłej wiceminister zdrowia, że NFZ nie jest winny. W poprzedniej wypowiedzi mówiła, że w przebiegu interwencji poselskiej zwróciła się do NFZ z pytaniem jak przekazywał środki finansowe do szpitala w pierwszym i drugim półroczu 2022 roku. Jak chce to sprawdzić to znaczy, że może to NFZ źle naliczał środki finansowe po lipcu 2022 roku.

Teraz już pani poseł jest pewna: szpitale mają pieniądze. Tzn. dyrektorzy.

Hura! Jest winny chaosu. Dyrektor szpitala, bo ma pieniądze. A nie wypłacił… Brzydki dyrektor…

Jaki to miód na serca związkowców… A pani posłanka jako wytrawny propagandzista PiS wskazała wspólnego wroga: DYREKTORA.

Rozumowanie przyczynowo – skutkowe posłanki w sprawie wynagrodzeń pielęgniarek

Natomiast bardzo jest interesujący tok rozumowania pani posłanki. Posłanka, może mówić co chce bowiem nie poniesie konsekwencji za swoje słowa. A że wygląda to żenująco…

Otóż pani poseł wie, że dyrektorzy mają pieniądze. Skąd? Jak weszła w posiadanie tej tajemnej wiedzy. Otóż przeprowadziła tok rozumowania przyczynowo – skutkowy. Taki na potrzeby propagandy PiS.

Poinformowała słuchaczy, że środki, które szpitale miały przed 1 lipca 2022 roku, nie zostały zabrane, ani obniżone przez NFZ.

Genialne! Pani Józefa Szczurek-Żelazko, dowodzi, że skoro po pierwszym lipca szpitale miały podnieść wynagrodzenia zasadnicze pielęgniarek i położnych to zapewne na te podwyżki środki mają. Jako dowód w sprawie przedstawia mocne fakty: NFZ przecież nie zabrał ani nie obniżył środków, które przekazywał szpitalom przed 30 czerwca 2022 roku.

Co ma piernik do wiatraka, wie tylko pani posłanka, pielęgniarka… To jej tajemnica a my czytamy powyższy wywód i myślimy: mądrego miło posłuchać.

I tak, w taki sposób posłanka Józefa Szczurek-Żelazko dowodzi, że dyrektorzy środki mają. W domyśle są winni. Oni! Całego tego chaosu..

I to mówi sprawczyni obecnego chaosu płacowego w podmiotach leczniczych… Co dalej powiedziała pani poseł w Radiu Kraków już jutro napiszemy w artykule redakcyjnym o godz. 8.00.

Natomiast osoby zainteresowane odpowiedzią na pytanie: dlaczego protestują pielęgniarki, o których wspomina była wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, zapraszamy do lektury artykułów w dziale pt. Pielęgniarki mgr ze specjalizacją skarżą szpitale.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.2 / 5. Ilość głosów: 27

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8255 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki – wezwanie przedsądowe uwzględniające dodatek stażowy.

2 min czytania
Odszkodowanie za nierówne traktowanie w zatrudnieniu pielęgniarek z grupy 6 od 1 lipca 2021 do 30 czerwca 2024 uwzględniające stratę finansową na…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Umowa o pracę: 9-10 tys. brutto. Kontrakt: 11,5-13 tys. netto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Szybko rozwijająca się, nowoczesna Przychodnią POZ położona w centrum Ochoty poszukuje do pracy dwóch pielęgniarek – Pielęgniarka POZ…
Aktualności

In vitro ratunkiem dla osób dotkniętych niepłodnością, chorobami onkologicznymi i genetycznymi - podsumowanie konferencji #invitroToMY

5 min czytania
In vitro ratunkiem dla osób dotkniętych niepłodnością, chorobami onkologicznymi i genetycznymi 4 czerwca br., odbyła się konferencja społeczno – medyczna InvitroToMY, która…
Komentarze
×
Aktualności

Pielęgniarka o pracy pielęgniarek: non stop jesteśmy na lekach przeciwbólowych.