W Polsce i Anglii są izby pielęgniarek. W Niemczech nie. Izba Pielęgniarek Nadrenii – Palatynatu będzie pierwszą taką izbą w Niemczech.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki w Niemczech.
W Polsce i Anglii są izby pielęgniarek. W Niemczech nie.  Izba Pielęgniarek Nadrenii – Palatynatu będzie pierwszą taką izbą w Niemczech.

Tworzą się niemieckie izby pielęgniarek

Uchwałą Rady Ministrów z dnia 03.06.2014 dotyczącą projektu ustawy o zawodach medycznych poczyniono kolejny krok w kierunku utworzenia Izby Pielęgniarek w Nadrenii – Palatynacie.

Od ponad dwóch dziesięcioleci związki federalne zajmujące się tematem opieki postulują o utworzenie Izby Pielęgniarek, ażeby także właśnie obszar opieki miał decydujący wpływ na dalszy rozwój ogólnego wyobrażenia o zawodzie, wyjaśnił minister odpowiedzialny za zabezpieczenie społeczne – Alexander Schweitzer. Rząd popiera utworzenia ogólnokrajowej Izby Pielęgniarek, za czym przemawia również to, że dla innych zawodów medycznych są utworzone już takie samorządy.

Schweitzer  powiedział, że nowa ustawa ma zostać uchwalona jesienią 2014 roku a wejść w życie w nadchodzącym roku. Izba Pielęgniarek Nadrenii – Palatynatu będzie pierwszą taką izbą w Niemczech.

Cel by zawody pielęgniarskie w Niemczech zrównały się w przyszłości poziomem samorządności w sprawie wykonywania zawodu z innymi medycznymi zawodami staje się możliwy do osiągnięcia.

Zobacz także: Jak zlokalizować odpowiedni urząd w Niemczech w zakresie uznania kwalifikacji pielęgniarki?

.

Opracowanie na podstawie:

http://www.heilberufe-online.de  (04.06.2014)

Koordinatorin für internationale Kontakte
Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen
Email: [email protected]

.

Zobacz także:

Praca polskiej pielęgniarki w Niemczech a znajomość języka niemieckiego.

Uznawanie kwalifikacji zawodowych polskiej pielęgniarki w Niemczech – wymagane dokumenty.

Jak zlokalizować odpowiedni urząd w Niemczech w zakresie uznania kwalifikacji pielęgniarki?

W Niemczech zmniejszają dokumentację medyczną w zakresie opieki, a w Polsce każda pielęgniarka widzi codziennie na swoim stanowisku pracy jak bezsensownie tą dokumentację się rozbudowuje.

Zarobki pielęgniarek w Niemczech.

Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen – Niemcy starają się pozyskać pielęgniarki z …. Filipin, Wietnamu czy Chin.

Polish Nursing and Midwifery Portal Pielęgniarki w Anglii

.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7796 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Sąd: braki kadrowe nie mogą obarczać personelu pielęgniarskiego.

3 min czytania
Sąd – pielęgniarka kierowała się dobrem pacjentów W bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych przytaczamy fragment z uzasadnienia wyroku Sądu Okręgowego…
Aktualności

Ile czasu jest ważna e recepta? I jak sprawdzić jej ważność?

3 min czytania
Każda recepta – bez względu na to, w jakiej formie została wystawiona, posiada określony termin ważności. Po jego upływie wykupienie leków może…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Wynagrodzenia w izbach pielęgniarek. W 3 lata milion PLN.

1 min czytania
Wynagrodzenia działaczy w izbach pielęgniarskich Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych wielokrotnie podnosiła kwestię zarobków działaczy izby pielęgniarskiej. Horrendalnie wysokie wynagrodzenia były z jednej…
Komentarze