Na pytanie w sprawie likwidacji pielęgniarstwa poz w formie zadaniowej odpowiada Wiceminister Jakub Szulc: wprowadzone zmiany "powinny przyczynić się do poprawy dostępności do świadczeń". Czyli jest OK! Ale dodaje: wobec "postulatów wdrożenia zmian" prowadzone są prace nad zmianą rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych w opiece długoterminowej. Panie ministrze, po co zmieniać "coś" co według MZ i NFZ miało tak "świetnie działać" od 2010 roku? 12 KOMENTARZY.

Świadczenia pielęgniarki POZ – zadaniowa forma finansowania.

 

System zaproponowany przez ministra zdrowia panią Ewę Kopacz i prezesa NFZ pana Jacka Paszkiewicza w zakresie opieki pielęgniarskiej poz, który miał zostać wprowadzony od 1 stycznia 2010 roku został oceniony przez poniżej wymienione instytucje w następujący sposób:

Rzecznik Praw Obywatelskich do Ministra Zdrowia: "Zarzutom skarżących trudno odmówić racji, zważywszy na skalę problemu w odniesieniu do liczby zaangażowanych pielęgniarek i objętych ich opieką pacjentów".  

Senat do MZ i NFZ: zmieńcie przepisy bo warunki określone rozporządzeniem MZ i zarządzeniem Prezesa NFZ "nie dają możliwości skorzystania z należnych i absolutnie niezbędnych usług pielęgniarskich nawet osobom bardzo ciężko chorym i upośledzonym"!

 


 

 

Zobacz odpowiedź wiceministra zdrowia pana Jakuba Szulca z dnia 30 października 2009 roku na oświadczenie senatorskie z dnia 7 października br.

 

 

Zobacz materiały telewizyjne:

13 października 2009 roku

18 października 2009 roku

1 listopada 2009 roku

4 listopada 2009 roku