Na pytanie w sprawie likwidacji pielęgniarstwa poz w formie zadaniowej odpowiada Wiceminister Jakub Szulc: wprowadzone zmiany "powinny przyczynić się do poprawy dostępności do świadczeń". Czyli jest OK! Ale dodaje: wobec "postulatów wdrożenia zmian" prowadzone są prace nad zmianą rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych w opiece długoterminowej. Panie ministrze, po co zmieniać "coś" co według MZ i NFZ miało tak "świetnie działać" od 2010 roku? 12 KOMENTARZY.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarstwo w opiece długoterminowej.

 

System zaproponowany przez ministra zdrowia panią Ewę Kopacz i prezesa NFZ pana Jacka Paszkiewicza w zakresie opieki pielęgniarskiej poz, który miał zostać wprowadzony od 1 stycznia 2010 roku został oceniony przez poniżej wymienione instytucje w następujący sposób:

Rzecznik Praw Obywatelskich do Ministra Zdrowia:Zarzutom skarżących trudno odmówić racji, zważywszy na skalę problemu w odniesieniu do liczby zaangażowanych pielęgniarek i objętych ich opieką pacjentów’.  

Senat do MZ i NFZ: zmieńcie przepisy bo warunki określone rozporządzeniem MZ i zarządzeniem Prezesa NFZ 'nie dają możliwości skorzystania z należnych i absolutnie niezbędnych usług pielęgniarskich nawet osobom bardzo ciężko chorym i upośledzonym’!

 


 

 

Zobacz odpowiedź wiceministra zdrowia pana Jakuba Szulca z dnia 30 października 2009 roku na oświadczenie senatorskie z dnia 7 października br.

 

 

Zobacz materiały telewizyjne:

13 października 2009 roku

18 października 2009 roku

1 listopada 2009 roku

4 listopada 2009 roku

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7709 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki – od 1 lipca sześć poziomów uprawnień zawodowych w siatce płac.

4 min czytania
Kwalifikacje zawodowe posiadane przez daną pielęgniarkę czynnikiem determinującym wysokość wynagrodzenia W dzisiejszym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych poinformujemy użytkowników pielegniarki.info.pl…
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Sąd w sprawie pielęgniarek przesłuchuje świadków.

4 min czytania
Pielęgniarki z kwalifikacjami zapisanymi w 2 grupie siatki płac nie godzą się na niższe wynagrodzenie Poniżej publikujemy wywiad radiowy z panią Mileną…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Wypłaty pielęgniarek po 1 lipca 2023 po PESELU czy widzimisię dyrektorów.

2 min czytania
Poseł o absurdalnym zróżnicowaniu wynagrodzeń pielęgniarek sięgającym kilku tys. PLN Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie ustawowej podwyżki wynagrodzeń personelu medycznego w…
Komentarze