Na pytanie w sprawie likwidacji pielęgniarstwa poz w formie zadaniowej odpowiada Wiceminister Jakub Szulc: wprowadzone zmiany "powinny przyczynić się do poprawy dostępności do świadczeń". Czyli jest OK! Ale dodaje: wobec "postulatów wdrożenia zmian" prowadzone są prace nad zmianą rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych w opiece długoterminowej. Panie ministrze, po co zmieniać "coś" co według MZ i NFZ miało tak "świetnie działać" od 2010 roku? 12 KOMENTARZY.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarstwo w opiece długoterminowej.

 

System zaproponowany przez ministra zdrowia panią Ewę Kopacz i prezesa NFZ pana Jacka Paszkiewicza w zakresie opieki pielęgniarskiej poz, który miał zostać wprowadzony od 1 stycznia 2010 roku został oceniony przez poniżej wymienione instytucje w następujący sposób:

Rzecznik Praw Obywatelskich do Ministra Zdrowia:Zarzutom skarżących trudno odmówić racji, zważywszy na skalę problemu w odniesieniu do liczby zaangażowanych pielęgniarek i objętych ich opieką pacjentów’.  

Senat do MZ i NFZ: zmieńcie przepisy bo warunki określone rozporządzeniem MZ i zarządzeniem Prezesa NFZ 'nie dają możliwości skorzystania z należnych i absolutnie niezbędnych usług pielęgniarskich nawet osobom bardzo ciężko chorym i upośledzonym’!

 


 

 

Zobacz odpowiedź wiceministra zdrowia pana Jakuba Szulca z dnia 30 października 2009 roku na oświadczenie senatorskie z dnia 7 października br.

 

 

Zobacz materiały telewizyjne:

13 października 2009 roku

18 października 2009 roku

1 listopada 2009 roku

4 listopada 2009 roku

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8176 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - pacjentka w sądzie: wzywane pielęgniarki nie przychodziły.

4 min czytania
Sąd o prawa pacjenta do informacji o swoim stanie zdrowia, także w kontekście wykonywania praktyki zawodowej przez pielęgniarki… W jednym uzasadnień do…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 10 tys. złotych netto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowopowstająca prywatna klinika medyczna poszukuje do pracy pielęgniarki anestezjologicznej. Miejsce pracy : Częstochowa Wynagrodzenie: 10 000 netto /miesięcznie…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - To nic, że plują nam w twarz. Ważne, że w duchu "merytorycznego dialogu".

2 min czytania
Działania związku i izby pielęgniarek w kontekście postawy ministerstwa zdrowia wobec postulatów płacowych… Już jest jasne w jaki sposób ministerstwo zdrowia odniosło…
Komentarze