Dodatek dla pielęgniarki za licencjat – 580,24 PLN.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Dodatek dla pielęgniarki za licencjat – 580,24 PLN.

Związek pielęgniarek za siatką płac opartej na wykształceniu

W dniu 10 września 2021 roku OZZPiP ogłosił kolejny projekt dokumentu, który zawiera uregulowanie pt. siatka płac pielęgniarek. Bardzo interesujące jest w jakich gremiach zapadają decyzje w przedmiotowej sprawie i kto osobowo odpowiada za radosną twórczość w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek i położnych.

Obecna sytuacja w podmiotach leczniczych wynika z regulacji prawnych, które weszły w życie z dniem 1 lipca 2021 roku. Regulacje te promują tylko wykształcenie. Natomiast nie biorą pod uwagę doświadczenia zawodowego.

Temu stanowi rzeczy jest przeciwny nawet związek zawodowy pielęgniarek, który sam jest autorem siatki płac opartej wyłącznie na wykształceniu.

Związek pielęgniarek za siatką płac opartej na zawodowym stażu pracy

Działacze związkowi, reprezentujący środowisko pielęgniarskie na dzień przed manifestacją w dniu 11 września 2021 roku ujawnili siatkę płac swojego autorstwa. Stało się tak na skutek osobistej interwencji ministra zdrowia, który zażądał od protestujących medyków listy konkretnych postulatów.

Protestujący na skutek powyższego ujawnili także projekt siatki płac pracowników ochrony zdrowia. Zadajmy sobie podstawowe pytanie: czy pielęgniarki i położne, które na ulicach Warszawy manifestowały w dniu 11 września wiedziały jaką siatką płac chce się obdarować środowisko pielęgniarskie? Wątpię. Gdyż tylko wstępna analiza tego dokumentu powoduje zaliczenie jej do radosnej twórczości, która nie bierze pod uwagę obiektywnych uwarunkowań, dotyczących realiów wykonywania zawodu pielęgniarki i położnej.

Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych zamieściliśmy poniższe artykuły, które odnoszą się do omawianego zagadnienia:

Związek pielęgniarek za siatką płac opartej na zawodowym stażu pracy, ale także na wykształceniu

Dzisiaj poruszymy temat dodatku za posiadanie przez pielęgniarkę lub położną tytuły licencjata, w siatce płac autorstwa związków zawodowych.

Otóż związek, proponuje dodatek za licencjat w wysokości 580,24 PLN.

Równie dobrze związek mógł przyznać dodatek za ukończenie szkoły podstawowej. Powszechnie wiadomo, że obecnie pielęgniarką zostaje się po ukończeniu studiów i uzyskaniu tytułu licencjata w dziedzinie pielęgniarstwa. W poprzednim systemie po ukończeniu szkoły średniej.

Dlaczego autorzy powyższego rozwiązania w siatce płac pielęgniarek i położnych nie wzięli pod uwagę faktu, że uprawnienia pielęgniarki z tytułem licencjata oraz absolwentki LM lub SM są takie same? Jest to uregulowane w dyrektywie UE oraz potwierdzone w licznych stanowiskach ministra zdrowia.

Dlaczego związek pielęgniarek nie przyznał powyższego dodatku pielęgniarkom absolwentom średniego szkolnictwa medycznego?

Myślę, że przyznanie dodatku dla pielęgniarki z tytułem licencjata, jest ukłonem OZZPiP w kierunku pielęgniarek i położnych, absolwentek studiów pomostowych. Niestety dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane…

To rozwiązanie jest bezprawne.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.1 / 5. Ilość głosów: 266

Bądź pierwszym, który oceni wpis

51 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Nowości w Sklepie Pielęgniarek i Położnych.

1 min czytania
Produkty dla pielęgniarek i położnych W Sklepie Pielęgniarek i Położnych dostępne są przede wszystkim produkty dedykowane pielęgniarkom i położnym. Początkowo w asortymencie…
Aktualności

Od kiedy urlop dla poratowania zdrowia pielęgniarki?

3 min czytania
Dodatkowy urlop wypoczynkowy dla pielęgniarek i położnych Sprawa urlopu zdrowotnego dla pielęgniarek i położnych to kwestia, która jest często poruszana przez użytkowników…
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.

3,5 tys. pielęgniarek i położnych uzyskało tytuł specjalisty.

2 min czytania
Pielęgniarki – państwowy egzamin specjalizacyjny Portal Pielęgniarek i Położnych na bieżąco przekazuje informacje na temat wyników egzaminów specjalizacyjnych z różnych dziedzin pielęgniarstwa….
Komentarze
×
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Rekompensata dla pielęgniarek za różnicę w zarobkach.