Gazeta Pielęgniarek: tysiące pielęgniarek chce zdobyć tytułu specjalisty.  

1 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych
Gazeta Pielęgniarek: tysiące pielęgniarek chce zdobyć tytułu specjalisty.  

Wrześniowe wydanie Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych  ukaże się 14 września 2023 roku

W kolejnym artykule redakcyjnym przedstawiamy czytelnikom Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych tematy wiodące wydania wrześniowego. 

W poniższych artykułach przedstawiliśmy zawartość najbliższego numeru od strony 2 do 11.

Jednym z pozostałych tematów Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych – numer wydania 10/2023 – jest sprawa uzyskiwania przez pielęgniarki i położne tytułu specjalisty. 

W jednym z artykułów już informowaliśmy o liczbie pielęgniarek z tytułem specjalisty, które są czynne zawodowo i praktykują w podmiotach leczniczych, które mają umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. 

Liczba pielęgniarek specjalistek wzrasta bardzo szybko. W 2018 roku było ich około 38 tys. Natomiast w roku 2022 przekroczyła 56 tys. 

Natomiast jak podaje Centrum Kształcenia Pielęgniarek i Położnych, ogółem w latach 2002-2023 (pierwsze półrocze) ponad 105 tys. pielęgniarek i położnych zdobyło tytuł specjalisty z różnych dziedzin pielęgniarstwa (uwzględniono również dziedziny specjalizacji, które przestały obowiązywać w dniu 23.08.2015 r.). 

W artykule pt. Tysiące pielęgniarek szykuje się do egzaminów, na stronie 10 informujemy szczegółowo w jakich dziedzinach pielęgniarstwa odbędą się egzaminy państwowe w ramach sesji jesiennej, które są ukoronowaniem szkolenia specjalizacyjnego. 

Osoby zainteresowane informacjami w zakresie liczby pielęgniarek, które jeszcze w tym roku zdobędą tytuł specjalisty oraz w jakie dziedziny pielęgniarstwa cieszą się największym zainteresowaniem w zakresie zdobycia tytułu specjalisty zapraszamy do lektury wrześniowego wydania pielegniarki.info.pl. 

Zamów papierową prenumeratę Gazety do domu lub pracy klikając TUTAJ.

Natomiast zainteresowane osoby informujemy także o wydaniu elektronicznym Gazety Pielęgniarek, które jest dostępne w Sklepie Pielęgniarek i Położnych. Za cenę 9,99 zł (za jedno wydanie) można otrzymać na skrzynkę pocztową wydanie elektroniczne poprzednich wydań Gazety. 

E-wydania Gazety dostępne są TUTAJ.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 4

Bądź pierwszym, który oceni wpis

470 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – pomysł związkowców - nagroda jubileuszowa po 45 latach pracy.

1 min czytania
Związek pielęgniarek ma pomysł na zatrzymanie emerytek w pracy Na profilu Facebooku jednej z organizacji zakładowych związku pielęgniarek zamieszczono poniższa informację: „W…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Podwyżki pielęgniarek – liczba skarg znikoma.

2 min czytania
Posiedzenie zespołu omawiającego podwyżki w podmiotach leczniczych 29 sierpnia odbyło się posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia. Poświęcono je głównie kwestiom finansowym,…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Możliwość wyboru kilku dyżurów.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Poszukiwana pielęgniarka do stałej współpracy na oddział chirurgii ogólnej w Łodzi. Wynagrodzenie: 70 PLN brutto/godzinę Umowa: umowa zlecenie lub…
Komentarze