Hit roku: „Konflikty płacowe pielęgniarek niekorzystnie wpływają na pacjentów”.

1 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Hit roku: „Konflikty płacowe pielęgniarek niekorzystnie wpływają na pacjentów”.

Protesty pielęgniarek niekorzystnie wpływają na pacjentów?

Na portalu bochniazbliska.pl został zamieszczony wywiad z byłą wiceminister zdrowia, pielęgniarką Panią Józefą Szczurek-Żelazko. Poniżej cytujemy wypowiedź obecnej Pani Poseł.

Redaktor:

Całkiem niewesoło apropo’s tej sytuacji jest w Szpitalu Św. Łukasza w Tarnowie. Chodzi o pielęgniarki… Myśli Pani, że uda się zażegnać ten konflikt, który tam występuje?

Józefa Szczurek-Żelazko:

Ja gorąco w to wierzę, bo nie wyobrażam sobie, żeby 140 pielęgniarek i położnych z dnia na dzień mogło odejść ze szpitala, a takie zagrożenie istnieje. Powtarzam po raz kolejny, że problem ten, który jest w tej chwili czy w Szpitalu Św. Łukasza, czy w szpitalach krakowskich, jest problemem, który powinien być rozwiązany na poziomie zakładu pracy. To jest kwestia decyzji, dyskusji, wypracowania wspólnego stanowiska między pracodawcą, a pracownikami. Chcę podkreślić, z racji tego, że całe życie też spędziłam w ochronie zdrowia i też pracowałam w Ministerstwie Zdrowia – mam też możliwość oceny ten sytuacji w skali kraju. Z tego co przekazał Minister Zdrowia, to tak naprawdę ten problem występuje (w takie formie drastycznej) tylko w Małopolsce, bo na Podkarpaciu w kilku szpitalach, w świętokrzyskim też w kilku szpitalach, w pozostałych województwach gdzieś tam punktowo, dyrektorzy sobie poradzili i te sprawy zostały rozwiązane. Tym bardziej liczę na mądrość obydwóch stron i nie eskalowanie tego konfliktu, bo to niekorzystnie wpływa na pacjentów. Każdy z nas chciałby mieć poczucie, że jak trafi do szpitala, to będzie bezpiecznie zaopiekowany.

Zobacz więcej wypowiedzi Pani Józefy Szczurek-Żelazko, w sprawie protestów dotyczących wynagrodzeń pielęgniarek i położnych:

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.6 / 5. Ilość głosów: 10

Bądź pierwszym, który oceni wpis

653 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Izba pielęgniarek robi to tak doskonale i tak idealne, że brakuje słów.

2 min czytania
Izba pielęgniarek ocenia własną działalność Obecnie w okręgowych izbach pielęgniarek i położnych odbywają się wybory na nową kadencję. Podczas zjazdów okręgowych ustępujące…
Aktualności

Skuteczne sposoby na blizny

2 min czytania
Blizny to bardzo nieestetyczne defekty kosmetyczne, których czasami bardzo trudno się pozbyć. Powstają na skutek urazów mechanicznych bądź oparzenia skóry. Niosą ze…
Aktualności

Pielęgniarka zaobserwowała na kardiomonitorze liczne zakłócenia. To był początek tragedii.

2 min czytania
Dramat w jednym ze szpitali Portal igryfino.pl zamieścił w dniu 26 marca 2023 roku poniższą informację. Zdarzenie miało miejsce 23 marca 2023…
Komentarze
×
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka: od dźwigania pacjentów "siadają stawy i kręgosłupy".