Niemcy – statystyki Federalnego Urzędu Pracy w zakresie braku pielęgniarek.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki w Niemczech.
Niemcy – statystyki Federalnego Urzędu Pracy w zakresie braku pielęgniarek.

………………………………………….

Statystyki Federalnego Urzędu Pracy

Rynek niemiecki wykazuje braki w przypadku niektórych zawodów, do których należą zawody techniczne, a także zawody pielęgniarskie. Specjalistów w tym zawodach brakuje w całym kraju. Szczególnie zachodnie landy wykazują wyższe zapotrzebowanie na  osoby wykonujące zawody medyczne.
Brakuje szczególnie dyplomowanych fachowców i specjalistów.
Długość wakatu na ogłoszone miejsca pracy  wynosi w średniej krajowej 117 dni. Na sto zgłoszonych do urzędu pracy miejsc przypada tylko 76 osób bezrobotnych.
Braki w zawodach pielęgniarskich można zaobserwować we wszystkich landach zachodnich z wyjątkiem Bremy. W landach wschodnich takich jak Turyngia i Berlin także nie ma dostatecznej liczby osób pracujących w tym zawodzie.
W pozostałych landach wschodnich sytuacja przedstawia się nieco inaczej. Długość wakatu na ogłoszone miejsca pracy jest względnie niska a liczba bezrobotnych jest nieco większa niż liczba zgłoszonych miejsc pracy (wyjątkiem jest tu Saksonia). Jednakże i w tych landach za wyjątkiem Meklemburgii – Pomorza Przedniego można zaobserwować ogólnokrajową tendencje.

Zobacz także: Jak zlokalizować odpowiedni urząd w Niemczech w zakresie uznania kwalifikacji pielęgniarki?

.

Opracowanie na podstawie:

http://statistik.arbeitsagentur.de 

Koordinatorin für internationale Kontakte
Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen
Email: [email protected]

.

Zobacz także:

W Polsce i Anglii są izby pielęgniarek. W Niemczech nie. Izba Pielęgniarek Nadrenii – Palatynatu będzie pierwszą taką izbą w Niemczech.

Praca polskiej pielęgniarki w Niemczech a znajomość języka niemieckiego.

Uznawanie kwalifikacji zawodowych polskiej pielęgniarki w Niemczech – wymagane dokumenty.

Jak zlokalizować odpowiedni urząd w Niemczech w zakresie uznania kwalifikacji pielęgniarki?

W Niemczech zmniejszają dokumentację medyczną w zakresie opieki, a w Polsce każda pielęgniarka widzi codziennie na swoim stanowisku pracy jak bezsensownie tą dokumentację się rozbudowuje.

Zarobki pielęgniarek w Niemczech.

Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen – Niemcy starają się pozyskać pielęgniarki z …. Filipin, Wietnamu czy Chin.

Polish Nursing and Midwifery Portal Pielęgniarki w Anglii

.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7796 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Ile czasu jest ważna e recepta? I jak sprawdzić jej ważność?

3 min czytania
Każda recepta – bez względu na to, w jakiej formie została wystawiona, posiada określony termin ważności. Po jego upływie wykupienie leków może…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Wynagrodzenia w izbach pielęgniarek. W 3 lata milion PLN.

1 min czytania
Wynagrodzenia działaczy w izbach pielęgniarskich Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych wielokrotnie podnosiła kwestię zarobków działaczy izby pielęgniarskiej. Horrendalnie wysokie wynagrodzenia były z jednej…
Aktualności

Pielęgniarki opisują początki swojej pracy zawodowej.

1 min czytania
Pielęgniarki o początkach pracy zawodowej Zapytaliśmy pielęgniarki i położne na Facebooku na jakim oddziale zaczynały swoją pracę zawodową? Pojawiło się bardzo dużo…
Komentarze