Pielęgniarki ostrzegały. Ale Zespół Trójstronny wiedział lepiej.

Dobrze, że te słowa padły… gdyż ukazują role jaką odegrał Zespół w lansowaniu radosnej twórczości legislacyjnej w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek, której skutkiem jest obecny chaos płacowy w podmiotach leczniczych

Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w kilku ostatnich artykułach redakcyjnych przekazuje czytelnikom portalu informacje w sprawie przebiegu pierwszego posiedzenia nadzwyczajnej podkomisji, która w sejmie rozpatruje projekt ustawy, którą do sejmu skierował związek zawodowy. Zapraszamy zatem do lektury dotychczasowych artykułów w przedmiotowym zakresie, do których prowadzą poniższe linki.

W przytoczonym poniżej fragmencie jednego z dyskutantów na posiedzeniu nadzwyczajnej podkomisji, zwracamy na rolę jaką odegrał Zespół Trójstronny ds. ochrony zdrowia. Rolę negatywną. Wręcz destrukcyjną. Bowiem to przedmiotowy Zespół odpowiada za obecny chaos płacowy w podmiotach leczniczych.

Jest rzeczą zdumiewającą, że członkowie tego Zespołu przychodzą do sejmu i zachowują się jak „wujek dobra rada”.

Dobrze, że poniższe słowa padły… gdyż ukazują rolę jaką odegrał Zespół w lansowaniu radosnej twórczości legislacyjnej. Niestety skutkiem powyższego są: ludzka krzywda, niesprawiedliwość, skłócenie środowiska medycznego oraz rozprawy sądowe nakazujące wypłatę odszkodowań nierówno traktowanych w zatrudnieniu pielęgniarek i położnych.

Forum Związków Zawodowych, wiceprzewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii:

Chciałabym przypomnieć, że w Zespole Trójstronnym nie uczestniczyło Forum Związków Zawodowych, ponieważ wszystkie propozycje nasze były torpedowane. I to, że ta ustawa została przyjęta w takiej formule z naszym odrębnym zdaniem, że jest to absolutnie ustawa, która spowoduje, że będą konflikty i my to widzieliśmy już na etapie procedowania.

Dalsza część artykułu pod ankietą…

Pielęgniarki i położne zapraszamy do głosowania w poniższej sondzie: Czy popierasz projekt siatki płac autorstwa pani Krystyny Ptok, który jest obecnie rozpatrywany przez nadzwyczajną podkomisję sejmową? Za oddane głosy dziękujemy!

Czy popierasz projekt siatki płac autorstwa pani Krystyny Ptok, który jest obecnie rozpatrywany przez nadzwyczajną podkomisję sejmową?

Jesteśmy za przyjęciem projektu przygotowanego przez pielęgniarki i chciałabym jeszcze przypomnieć, że Forum Związków Zawodowych zrzesza największe centrale przedstawicieli medyków, jest to Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych, Pielęgniarek Anestezjologicznych, Elektoradiologów, sporą część diagnostów laboratoryjnych, gdzie jestem przedstawicielem i fizjoterapeutów. Dlatego uważam, że grzech pierwotny powstał właśnie w Zespole Trójstronnym, który nie słuchał naszych uwag na etapie procedowania i byśmy uniknęli całego tego zamieszania.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.7 / 5. Ilość głosów: 47

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8177 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Szkolenia specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa. Mamy kolejnych specjalistów.

2 min czytania
Egzaminy pielęgniarek i położnych Szkolenie w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego dla położnych przygotowuje położne do profesjonalnego i samodzielnego sprawowania opieki nad kobietą i…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarka zaprowadziła pacjentkę do RTG. Sama wróciła na oddział. Chora straciła przytomność. Jak sąd ocenił postępowanie pielęgniarki?

7 min czytania
Sąd ocenił postępowanie pielęgniarki… Publikujemy wyrok sądu w sprawie, która mogła dotyczyć każdej z pielęgniarek lub położnej. Na końcu artykułu można odnieść…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - pacjentka w sądzie: wzywane pielęgniarki nie przychodziły.

4 min czytania
Sąd o prawa pacjenta do informacji o swoim stanie zdrowia, także w kontekście wykonywania praktyki zawodowej przez pielęgniarki… W jednym uzasadnień do…
Komentarze
×
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Prawie 3 tys. pielęgniarek zapisało się na szkolenie z EKG.