Pielęgniarki – To nic, że plują nam w twarz. Ważne, że w duchu „merytorycznego dialogu”.

2 min czytania
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarki – To nic, że plują nam w twarz. Ważne, że w duchu „merytorycznego dialogu”.

Działania związku i izby pielęgniarek w kontekście postawy ministerstwa zdrowia wobec postulatów płacowych…

Już jest jasne w jaki sposób ministerstwo zdrowia odniosło się do obietnic wyborczych Koalicji 15 października. Ileż to było zapewnień ówczesnej opozycji w 2023 roku, że postulaty płacowe pani Ptok zawarte w projekcie ustawy o wynagrodzeniach personelu pielęgniarskiego należy NATYCHMIAST ZREALIZOWAĆ. Jakże krytykowano PiS za brak działań w celu uchwalenia przez sejm nowelizacji ustawy o wynagrodzeniach w podmiotach leczniczych, która zawierałaby regulacje zawarte w projekcie związkowym.

Ile warte były te obietnice okazało się w dniu 11 kwietnia 2024 roku. Szczegóły opisaliśmy w poniższych artykułach:

W sprawie, której poświęciliśmy powyższe artykuły redakcyjne bardzo istotne jest stanowisko związku pielęgniarek OZZPiP. W jaki sposób pani Ptok zareagowała na propozycję pani minister zdrowia Izabeli Leszczyny opisaliśmy w artykule redakcyjnym pt. Związek pielęgniarek zawiódł pielęgniarki. Pani Ptok prezentuje zadziwiający pogląd, że „propozycje Ministra dają nadzieję na prowadzenie merytorycznego dialogu oraz rozwiązanie palących problemów”. Taka postawa przewodniczącej Ptok spotkała się z totalną krytyką pod postami informującymi o propozycjach ministra zdrowia oraz reakcji związku pielęgniarek.

Teraz kiedy wiele pielęgniarek i położnych jest zdania, że pielęgniarkom napluto w twarz to pani Ptok spotyka się z… panią minister. O czym rozmawiają?

Dalsza część artykułu pod sondą…

Z jakiego źródła najczęściej korzystasz w celu uzyskania aktualnych informacji w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek i położnych?

Dalsza część artykułu…

„Poruszyłyśmy najważniejsze sprawy dla naszego środowiska, m.in.: kompetencje i ich rozwój, urlopy na poratowanie zdrowia, opieka długoterminowa, wsparcie rozwoju kompetencji dla położnych, praktyka POZ dzisiaj i po 1 stycznia 2025 roku, kształcenie podyplomowe, opieka okołoporodowa i kompetencje położnych, rolę pielęgniarek szkolnych, cyfryzację, normy zatrudnienia, szczególnie w psychiatrii. Na salach porodowych”.

źródło: facebook.com/zwiazek.pielegniarek

Związek pielęgniarek dodaje, że: przedstawiłyśmy propozycję konkretnych zmian i rozwiązań. Z czym wyszłyśmy? Z konkretnym planem prac i spotkań roboczych nad rozwiązaniem wielu kwestii.

Podsumujmy: Pielęgniarkom napluto w twarz… a teraz minister zdrowia w duchu dialogu rozmawia z władzami izby i związku o sprawach, które są przedmiotem obiecanek cacanek kilku poprzednich ministrów oraz są od roku 2018 zapisane w dokumencie pt. „Polityka wieloletnia państwa na rzecz pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce.” W dokumencie, którego realizacji nie potrafią od 6 lat wymusić władze izby i związku pip.

Jeden z komentarzy na fanpage związku pielęgniarek pod powyższym postem brzmi:

Oczywiście jak zawsze obiecanki… program spotkań, piękne słowa… wszyscy wszystko rozumieją a jak przychodzi co do czego to mają nas głęboko w… Dla nas nigdy nie ma pieniędzy, zawsze jesteśmy kosztem.

Piękna katastrofa wizerunkowa pani Ptok i pani Łodzińskiej… Kto jeszcze jest w stanie uwierzyć w obecnej sytuacji w jakiekolwiek skuteczne działania na rzecz personelu pielęgniarskiego zarówno po stronie ministra zdrowia i decydentów pielęgniarskich?

Prosimy użytkowników pielegniarki.info.pl o ocenę niniejszego artykułu redakcyjnego w sekcji „oceń artykuł” poprzez wskazanie liczby gwiazdek. Skala oceny: od jednej do pięciu gwiazdek. Bardzo dziękujemy za wszystkie oceny.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 173

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8224 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki – okazuje się, że płace mają charakter solidarnościowy.

3 min czytania
Rola związku Solidarność w obecnym chaosie płacowym w ochronie zdrowia… W artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych pt. W pielęgniarki rzuciła…
Aktualności

V Konferencja Naukowa WUMED już 25 maja!

2 min czytania
V Ogólnopolska Konferencja Naukowa Warszawskiej Uczelni Medycznej już 25 maja 2024 r. Tematem wydarzenia – „Wyzwania w nauce i praktyce z perspektywy…
Aktualności

Pielęgniarki - będzie urlop zdrowotny dla pielęgniarek i położnych.

2 min czytania
Obiecanki cacanki w sprawie urlopu zdrowotnego dla pielęgniarek i położnych mają miejsce od wielu lat… Serial dotycząca urlopów zdrowotnych – dla poratowania…
Komentarze