Pielęgniarska opieka domowa poz. Rzecznik Praw Obywatelskich odmawia podjęcia wystąpienia w sprawie praw pacjenta oraz stabilności prowadzenia działalności gospodarczej. Natomiast występuje np. w sprawie "wysokich cen w kioskach i sklepikach szpitalnych". Zobacz odwołanie redakcji Gazety i Portalu. 5 KOMENTARZY.

2 min czytania
AktualnościPielęgniarstwo w opiece długoterminowej.
Pielęgniarska opieka domowa poz. Rzecznik Praw Obywatelskich odmawia podjęcia wystąpienia w sprawie praw pacjenta oraz stabilności prowadzenia działalności gospodarczej. Natomiast występuje np. w sprawie "wysokich cen w kioskach i sklepikach szpitalnych". Zobacz odwołanie redakcji Gazety i Portalu. 5 KOMENTARZY.

                                 

                                  Pan
Janusz Kochanowski
Rzecznik Praw Obywatelskich


Zwracam się z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy dotyczącej odmowy podpisywania umów przez dyrektorów oddziałów wojewódzkich NFZ w zakresie świadczeń pielęgniarki POZ – zadaniowa forma finansowania poruszonej w wniosku z dnia 6 października 2009 roku.
W piśmie z dnia 9 października 2009 roku znak: RPO-630972-X/09/AA podpisanym przez zastępcę dyrektora Zespołu Administracji Publicznej Zdrowia i Ochrony Praw Cudzoziemców Biura Rzecznika Prawa Obywatelskich panią Agnieszkę Adamską – Karską odmówiono zajęcia stanowiska w sprawie.
Wnoszę o ponowne rozpatrzenie wniosku z dnia 6 października 2009 roku, choć jestem świadomy, że poruszona w nim problematyka dotycząca  tysięcy pielęgniarek oraz rzeszy pacjentów, którym NFZ odmawia profesjonalnej opieki pielęgniarskiej, którą byli dotychczas objęci, nie jest tak spektakularna jak inne wystąpienia Rzecznika Praw Obywatelskich np. z 4 września 2009 roku – wystąpienie w sprawie wysokich cen w kioskach i sklepikach działających na terenie szpitali czy z dnia 15 lipca 2009 roku – wystąpienie w sprawie koncertu piosenkarki występującej pod pseudonimem Madonna.
Mam wrażenie, że podlegli Panu urzędnicy w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich nie rozważyli wszystkich aspektów poruszonej sprawy i po ponownym rozpatrzeniu wniosku z dnia 6 października 2009 roku uznają, że sprawa dotycząca praw pacjenta oraz stabilność działalności gospodarczej jest godna podjęcia przez Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do reportażu telewizyjnego w przedmiotowej sprawie – http://ww6.tvp.pl/400,20091013936227.strona

Redakcja
Portalu i Gazety
Pielęgniarek i Położnych
Mariusz Mielcarek

Pismo RPO z dnia 9 października 2009 roku

Treść odwołania w formacie pdf

Potwierdzenie wysłania odwołania od decyzji z dnia 18 października 2009 roku.

Zobacz również:

Z redakcyjnej poczty: osobiście również kieruję pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich czy postąpiono zgodnie z prawem nie rozpatrując mego wniosku o umowę na świadczenie usług pielęgniarskiej opieki domowej w poz.

Poseł do MZ: Kilka tysięcy pielęgniarek z dnia na dzień zostało pozbawionych pracy, a kilkadziesiąt tysięcy pacjentów straciło dotychczasową opiekę.

Wniosek od Rzecznika Praw Obywatelskich oraz pisma do członków sejmowej i senackiej komisji zdrowia i do Prezesa NFZ, Ministra Zdrowia w sprawie legalności działań dyrektorów oddziałów wojewódzkich NFZ w przedmiocie odmowy podpisywania umów o wykonywanie świadczeń pielęgniarki POZ – zadaniowa forma finansowania. 3 KOMENTARZE.

Ogólnopolska kampania: „Opieka Domowa w POZ – Pielęgniarki dla swoich chorych”. Zobacz jak urzędnicy NFZ manipulują systemem! 6 KOMENTARZY.

Ogólnopolska kampania – PIELĘGNIARKI DLA SWOICH CHORYCH. Przeczytaj na czym polegać mają zaproponowane przez inicjatorów akcji działania. Dosyć bezowocnych dyskusji! Nie mamy czasu na gadanie! Na co dzień jesteśmy rozproszeni, ale … 104 KOMENTARZE.

Zobacz trzyminutowy materiał wideo o pracy pielęgniarek wykonujących świadczenia w ramach PIELĘGNIARSKIEJ OPIEKI POZ.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7709 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Eleganckie żakiety medyczne dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Nowości w Sklepie Pielęgniarek i Położnych Niedawno w Sklepie Pielęgniarek i Położnych pojawił się nowy model pięknego fartuszka/tuniki, który ma dłuższy krój…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki – od 1 lipca sześć poziomów uprawnień zawodowych w siatce płac.

4 min czytania
Kwalifikacje zawodowe posiadane przez daną pielęgniarkę czynnikiem determinującym wysokość wynagrodzenia W dzisiejszym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych poinformujemy użytkowników pielegniarki.info.pl…
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Sąd w sprawie pielęgniarek przesłuchuje świadków.

4 min czytania
Pielęgniarki z kwalifikacjami zapisanymi w 2 grupie siatki płac nie godzą się na niższe wynagrodzenie Poniżej publikujemy wywiad radiowy z panią Mileną…
Komentarze