Tak szpital zaszeregował pielęgniarki.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Tak szpital zaszeregował pielęgniarki.

Podział pielęgniarek na grupy – informacje od czytelników portalu

Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych na bieżąco przekazuje środowisku pielęgniarskiemu informacje w zakresie wdrażania nowej siatki płac w podmiotach leczniczych.

Kilka dni temu zwróciliśmy się do użytkowników portalu o przesyłanie informacji w zakresie przyporządkowania pielęgniarek i położnych do poszczególnych grup w siatce płac, w zakładach pracy. Powyższe informacje, publikujemy na portalu, zachowując anonimowość osoby przekazującej korespondencję oraz co do miejsca i nazwy podmiotu leczniczego. Czekamy na kolejne informacje. Prosimy je przesyłać na adres: [email protected]

Jestem położną z 18 letnim stażem pracy. Moja obecna stawka zasadnicza to 4 120 zł brutto. Jestem mgr położnictwa i ukończyłam specjalizację oraz studia pomostowe. Na rękę dostaje 4 100-4 200 w zależności od ilości nocy i świąt.

z korespondencji do redakcji portalu

Jedna z czytelniczek przekazała informację o treści: Jestem po pomostowych studiach licencjackich, natomiast wcześniej po SM. W mojej placówce dyrektor zarządził, że pielęgniarki z tytułem licencjata i magistra , będą w gr 9, bo mu wystarczą na stanowisku pielęgniarki odcinkowej – pielęgniarki bez wyższych studiów.

Poniżej publikujemy korespondencję do redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych, która wpłynęła w dniu 13 lipca 2021 roku.

Nowa siatka płac pielęgniarek – szpital zaszeregował pielęgniarki w grupach

Dzień dobry, nawiązując do wypowiedzi “zawiedzionej pielęgniarki” w pełni podpisuję się pod słowami, które zostały wypowiedziane.

Pracuję w jednym ze szpitali. Mam 28 lat pracy w swoim zawodzie, ukończyłam Liceum Medyczne. Moje wykształcenie uzupełniłam o kurs kwalifikacyjny z anestezjologii (6 miesięcy), specjalizację chirurgiczną (2 lata ), a także studia pomostowe dla pielęgniarek. Obecnie kontynuuję studia magisterskie.

Otrzymałam dzisiaj umowę od Pana dyrektora 4200 zł brutto, tyle samo otrzymały pielęgniarki, które nie zrobiły nic. Kwota jest taka gdyż wcześniejsze podstawy wynosiły 3000, do tego doszedł tzw. dodatek Zembali 1200. 

Dyrekcja szpitala tak podzieliła pielęgniarki

Od 1 lipca pielęgniarki, które nic nie zrobiły w swoim życiu zawodowym, w moim szpitalu zaszeregowano do tej samej grupy co pielęgniarki, które posiadają sam tytuł mgr, czy licencjat, albo specjalizację. Stało się tak dlatego, żeby koleżanki nie odeszły do innego szpitala, gdzie są wyższe podstawy.

Bardzo poróżniono nasze środowisko. Podstawy powinny być takie same, a różnicować nas dodatkami za podnoszenie kwalifikacji.

Autorka korespondecji do wiadomości redakcji portalu

Podwyżki otrzymały również pielęgniarki posiadające tytuł mgr ze specjalizacją. A do tego padły bardzo przykre słowa “nikt nie kazał Wam się uczyć.”

Pielęgniarka – poróżniono nasze środowisko zawodowe

Jesteśmy teraz wyśmiewane przez te koleżanki, a przecież Dyrektorzy szpitali dostają za wykształcone pielęgniarki dodatkowe pieniądze z NFZ. Bardzo poróżniono nasze środowisko. Podstawy powinny być takie same, a różnicować nas dodatkami za podnoszenie kwalifikacji. Nie rozumiem dlaczego to tak trudno zrozumieć naszym rządzącym.

Osobiście czuję się bardzo upokorzona jak zostałam potraktowana, mam bardzo duży żal do Pana ministra. 

Pozdrawiam redakcję.

Dane autorki korespondencji do wiadomości redakcji portalu.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.8 / 5. Ilość głosów: 156

Bądź pierwszym, który oceni wpis

357 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

O pielęgniarkach, które opiekują się zwłokami.

3 min czytania
Poseł o roli pielęgniarek w przygotowaniu zwłok do transplantacji Sejmowa komisja zdrowia w dniu 8 czerwca 2022 roku, debatowała w sprawie informacji…
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Wzrost pensji pielęgniarek - komunikat ministerstwa zdrowia.

2 min czytania
Informacja ze strony internetowej ministerstwa z dnia 22 czerwca 2022 r. Sejmowa Komisja Zdrowia odrzuciła senackie poprawki do Ustawy o sposobie ustalania…
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Podwyżki pielęgniarek – kiedy wyższa wypłata.

6 min czytania
Pielęgniarki i położne muszą dysponować rzetelną wiedzą o podwyżkach od 1 lipca 2022 roku Zapewne poszczególne pielęgniarki i położne mają swoją rację…
Komentarze
×
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Rodzina o winie pielęgniarki. Wyrok sądu.