Pielęgniarki: w sejmie o niesprawiedliwościach siatki płac.

Siatka płac pielęgniarek i położnych.


Zobacz także:

Czytaj także: 

1200 do postawy pielęgniarek tylko do czerwca 2020.

Co po likwidacji 1200 do podstawy pielęgniarek?

Związek pielęgniarek o likwidacji 1 200 PLN do podstawy.

Związek pielęgniarek informuje o wypowiadaniu przez pracodawców 1 200 PLN do podstawy.


PIELĘGNIARKI: W SEJMIE

O NIESPRAWIEDLIWOŚCIACH SIATKI PŁAC. 

Posiedzenie sejmowej komisji zdrowia w dniu 17 lipca 2019 roku w sprawie: pierwsze czytanie i rozpatrzenie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Przewodnicząca OZZPiP Krystyna Ptok:

Zgadzam się w pełni z przedmówczyniami, paniami przewodniczącymi Ochman, Michalską i Kłudkowską. Podkreślę, że jesteśmy w grupie osób, która w najmniejszym stopniu skorzysta z tego wzrostu kwoty bazowej – 4200, ale też podkreślę, że z tą grupą zawodową na rynku pracy jest największy problem. Jeśli mówimy o problemach kadrowych, to dotyczą one w tej chwili całej Europy i my musimy zrobić wszystko, aby kadry medyczne zatrzymać w Polsce.

Podkreślę też, że poprzednie rządy przez wiele lat kadrami za bardzo się nie przejmowały. Bardzo inwestowaliśmy w sprzęt, szpitale, doposażenia szpitali, natomiast pracownicy umykali uwadze. Doprowadziliśmy więc do sytuacji braku zainteresowania wykonywaniem zawodów medycznych, które są wyjątkowo zagrożone, jeśli chodzi o środowisko pracy.

Jeśli mówimy o niesprawiedliwościach, to powiem, że akurat pielęgniarki, które kończą licencjaty, w tej ustawie potraktowane są gorzej niż inne zawody medyczne z wyższym wykształceniem. Natomiast, jeśli mówimy o tym, że tak mała grupa będzie objęta podwyżkami, to dodam, że niestety, w wielu szpitalach powiatowych pielęgniarki nie mają nawet tej zasadniczej kwoty 2688 zł po podwyżkach, które, w wyniku porozumień i rozporządzeń podpisanych przez kolejnych ministrów, zostały wynegocjowane. Rozumiem rozgoryczenie innych grup zawodowych, ale powiem, że gdyby nie te podpisane porozumienia, to w tej chwili mielibyśmy sytuację taką, że nie byłoby zainteresowania zawodem, a od 4 lat obserwujemy sytuację wzrostu zainteresowania wykonywaniem zawodu. Odwrócił się negatywny trend odnośnie do wyższych szkół medycznych i kończenia studiów.

Czytaj dalej poniżej...


Zobacz także: 

Pielęgniarki: 60% płacy lekarza to nasza strategia!

Gazeta Pielęgniarek - Decydenci: "pielęgniarki zarabiają już całkiem nieźle". 

Ministerstwo: brak pielęgniarek "wybrzmiewa dosyć głośno".


Chcę tylko zwrócić państwa uwagę na dwie liczby. Mamy teraz constans – 100% odbiera prawo wykonywania zawodu, ale jest jeszcze sytuacja braku w przypadku osób odchodzących na emeryturę; ok. 50% (to jest różnica) wchodzących do systemu zastępowalności pokoleniowej.

Chcę jednak podkreślić, że tę kwotę 2688 zł, która tu jest w dziewiątej grupie pielęgniarek, dostaje osoba, która kończy w tej chwili studia i wchodzi do systemu. Zatem ona nie posiada żadnej wysługi lat. Powiem też, że te pielęgniarki, które pracują szczególnie w przygranicznych miejscowościach naszej zachodniej granicy, jeśli otrzymują dyplom, który uprawnia je do wykonywania zawodu za granicą, to niedaleko mają przejście graniczne i mogą ten zawód wykonywać u Niemców.

Ze strony Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych widzimy ogromną konieczność nowelizacji ustawy pod kątem współczynników. Zostały one narzucone. Nie mieliśmy możliwości negocjować tych współczynników na poziomie trójstronnego zespołu, nawet Rady Dialogu Społecznego. Nie byliśmy z tego zadowoleni wszyscy. Wszystkie organizacje związkowe dawały propozycje. Chciałabym, żeby ta nowela została dokonana jeszcze przed wprowadzeniem kwoty 5200, bo, proszę państwa, dojdzie do sytuacji, jeśli chodzi o różnicę w wynagrodzeniu pielęgniarki ze specjalizacją i pielęgniarki z licencjatem – nożyce będą wynosiły 2200 zł na podstawie wynagrodzenia. To są ogromne pieniądze i taka różnica przez nas nie jest pożądana. My uważamy, że te różnice w jednej grupie zawodowej, przy poszczególnych kwalifikacjach, powinny być spłaszczane. Dlatego jestem jak najbardziej za wnioskiem pani przewodniczącej Ochman o nowelizację ustawy w zakresie współczynników pracy, kwalifikacji i stanowisk, bo one naprawdę wzbudzają ogromne emocje. Dziękuję bardzo.

źródło: stenogram posiedzenia komisji

Wybrał: Mariusz Mielcarek 


Gazeta branżowa pielęgniarek i położnych

Komentarze użytkowników

#1  2019.08.15 07:34:20 ~Piel

Pieprzenie.Nic z tego nie wynika! Róbcie coś a nie gadajcie! W pijackim widzie nie wymyśliłabym takiego podziału!

#2  2019.08.15 08:18:40 ~Nikt

Głupota gdyby miała skrzydła tony fruwała jak gołębica.ci co wymyślili tę ustawę to zamienili się z głupim na rozumy.

#3  2019.08.15 08:24:47 ~Piel

Do 1 A ja tak i to na trzeźwo. Jeśli teraz niektóre pielęgniarki po LM czy SM mają kilkaset zł więcej od innych pielęgniarek i to nie dzięki dodatkowi za wysługę lat, tylko dzięki starym układom i znajomościom, to jest to w porządku? Dlaczego do tej pory nie podnosiły kwestii, że za tę samą pracę należy się takie samo wynagrodzenie? Bardzo dobrze, że jest ta ustawa, bo pomija układy, a ceni wykształcenie i kwalifikacje. Za doświadczenie należy się dodatek stażowy, którego nie mają młode pielęgniarki, a które również ciężko pracują i nie są skażone rutyną. To, że gr 7 ma najwyższe podstawy ma zachęcić młodych do kształcenia w tym zawodzie i ma napędzać interes uczelni i ośrodków kształcenia podyplomowego. Ma również docenić wysiłek starszych pielęgniarek, które mając 20-30 lat stażu pracy w zawodzie, podjęły wysiłek podwyższenia swojej wiedzy i kwalifikacji na studiach i specjalizacji. Dlaczego nie miałyby teraz więcej zarabiać?

#4  2019.08.15 08:28:41 ~Do 1,2

Wijecie się, niczym piskorz w ukropie. Z tego co wiem, to szkoły nadal są otwarte, więc nie ma co jęczeć i pomstować.

#5  2019.08.15 09:13:52 ~Do 4

Bzdura, kominy trzeba zlikwidować licencjat i mgr aż 2,000 różnicy totalna bzdura! Należy dostrzec meritum a nie pieprzenie o otwartych szkołach.O tym każdy wie! Pisać mądrze i nie dzielić! A co do 2 kom. nie lubię cytowania owego przysłowia - żle mi się kojarzy z pielęgniarstwem i takie już bardzo osłuchane.Tyle jest ciekawszych sentencji ew. odpowiednich własnych wniosków i opinii.

#6  2019.08.15 09:15:30 ~do 5

Super napisane zgadza się karygodne licencjat pielęgniarstwa mniej jak inny licencjat ? A jakim to prawem? I co może płaca na poziomie opiekuna?

#7  2019.08.15 09:35:15 ~do 3

Dokladnie tak jest popieram komentarz

#8  2019.08.15 10:40:08 ~8

2200 różnica między mgr a licencjatem-skandal.Za tą samą pracę i ten sam zakres obowiązków oczywiście. Kto to uchwalił- s k a n d a l

#9  2019.08.15 11:55:08 ~Młoda

Jeżeli zabiorą mi 1200 zł z podstawy wyjadę z kraju do pracy w UK. Zrobię to jął da pielęgniarka i wiele moich młodych koleżanek które i tak rozglądają się za pracą na wyspach.A taka ustawa "zabrać na starcie 1200 zł z pensji" przyśpieszy te decyzję. Nie pozdrawiam naszych izb

#10  2019.08.15 12:23:32 ~wiel błąd

Płacić za licencjata tyle samo co za specjalizację nie rozumiem dlaczego ktoś ma prawo stawiać specjalizację wyżej . Biorąc pod uwagę program kształcenia powinien to ocenić sąd , jeśli nie płacić to za jedno i drugie chyba że specjalizacja będzie po licencjacie . Takie traktowanie osób z wyższym wykształceniem jest nieporozumieniem chyba że w sądzie udowodnicie ze licencjat z pielęgniarstwa nie jest wykształceniem wyższym . Przecież ktoś sprawuje nadzór nad kształceniem pielęgniarek to jak to się dzieje że nie uznaje kształcenia które sam nadzoruje.

#11  2019.08.15 12:29:49 ~basia.

I znowu tysiące pielęgniarek zostanie zmuszone do wyjazdu za granicę,ja też będę jedną z nich ,dzieci samodzielne to co mnie tu trzyma ? Niech pracują te,które dostaną wielkie pieniądze,nie będę służącą za marne grosze!

#12  2019.08.15 13:58:31 ~Piel

Też mam zamiar wyjechać. To grzebanie przy 1200 i ta siatka płac, tylko mnie upewnila w słuszności podjętej decyzji . A koleżanki magisterki niech zaczną już robić doktoraty, bo za chwilę nie będą miały kogo ponizać i opluwać! Pozagryzajcie sie ku uciesze Szczurka i jej podobnym!

#13  2019.08.15 14:00:23 ~Do 5

Likwidować kominy to ty możesz, ale na dachu:-) Dostrzegam jedno "meritum" w twoim komentarzu, że poprzestałaś tylko na licencjacie, a teraz chcesz eksplodować ze złości. To prawda, że licencjat pielęgniarstwa został potraktowany gorzej, jak innych zawodów, ale te jęki i zawodzenie na tym portalu niczego nie wnoszą do waszej sytuacji. Podjąć studia drugiego stopnia i po krzyku.

#14  2019.08.15 14:20:46 ~11, 12

Szerokiej drogi i powodzenia! Doktoratu nie robię, nikogo nie opluwam i nie poniżam, ale nie będę też przepraszać za swoje wykształcenie i udawać, że się nie cieszę z obecnej sytuacji. Ciężko pracuję, ale jestem spokojna, bo mój wysiłek podjęty kilka lat temu w końcu daje efekty w postaci podwyżek zgodnie z ustawą.

#15  2019.08.15 14:31:45 ~Piel

To co reprezentuja pielegniarki to bagno i wy szczycicie sie wyzszym wyksztalceniem.I tak zmienia ta bzdurna ustawe bo nie maja wyjscia.Zobaczymy jak wtedy te mgr pseudo beda szczekac na kolezanki ktore zasuwaja za nie w pracy Przychodza do pracy z zerowa wiedza nie wspomne ze co druga len nie z tej ziemi.Mam studia i spec ale nie uwazam sie za cos lepszego ,najwiecej wynioslam z liceum medycznego.

#16  2019.08.15 14:55:56 ~Ada

Ten podzial zgotowaly nam kolezanki w izbach ktore trzymaja sie stolkow zebami bo za taka kase to mozna wymyslac glupoty i dzielic ludzi a wszystkie mamy te same obowiazki tylko nas podzielily i sklocily a my sie drzemy za wlosy i opluwamy a one biora kaske i sie smieja

#17  2019.08.15 14:56:58 ~Do 15

Pielęgniarki bezpośrednio po studiach to kompletne tumany, już mam ich serdecznie dość jako koordynatorka na oddziale, wszystkiego uczyć od podstaw, masakra, ale co się dziwić jak widzę ich praktyki w czasie studiów, za to pielęgniarki po LM czy SM z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, które pokończyły studia, to jest właśnie to, nie licząc kursów specjalistycznych, aż miło z nimi pracować, to jest właśnie moja kadra

#18  2019.08.15 15:09:09 ~iwona

Pielęgniarki nie mają 2680 zł? .przecież to kłamstwo.1200 dodane, to wcześniej zarabiały 1480 ? Dość tego populizmu będącego zwyczajnym kłamstwem.

#19  2019.08.15 15:53:47 ~Do 17

Nie uogólniaj i nie wrzucaj wszystkich młodych pielęgniarek do jednego wora. Sama z nimi pracuję i nie narzekam, bo nie mam o co. Nie mam do nich zastrzeżeń. Przyszły do pracy bezpośrednio po licencjacie, zaocznie robią magisterkę, a zaraz po niej chcą rozpocząć specjalizację. Dobrze mi się z nimi pracuje, rozumiemy się mimo tego, że mogłyby być moimi córkami. Może dlatego, że sama jestem po studiach II stopnia i specjalizacji. Jak można mówić o młodych, że są tumanami i jeszcze oczekiwać od nich szacunku? Ty w ich wieku od razu byłaś alfą i omegą? Nie sądzę.

#20  2019.08.15 16:19:53 ~19#

Nikt nikomu nie chce zabierac pieniedzy,tylko dlatego,że ktos skonczyl studia,czytajcie ze zrozumieniem i sluchajcie ze zrozumieniem.Co wy macie w glowie,że jak mowa o pieniadzach to tym pielegniarkom co konczyly LM i SM wydrapujecie oczy.Nikt wam pieniedzy z powodu wyksztalcenia nie odbierze,nigdzie nie placi się pielegniarkom z powodu ukladow i znajomosci,a za pracę.

#21  2019.08.15 16:26:37 ~ do 20

Czyżby?

#22  2019.08.15 17:06:38 ~Ela

Ciekawa jestem w jakim celu pielęgniarki robią magisterki Wydaje mi się że nie chodzi tu o dobro pacjenta czy większe umiejętności tylko o większe pieniądze Od wieków wiadomo że w ochronie zdrowia nie zarabia się kokosów Panie magisterki teraz są rozczarowane że studia ,które pokończyły z takim " trudem"nie są docenione finansowo A przecież w naszej pracy nie o to chodzi ,która wiecej zarobi i dlatego są takie kłótnie

#23  2019.08.15 17:09:10 ~Ja prdl

Najbardziej zawistna i popier *a grupa zawodowa! Masakra!

#24  2019.08.15 17:25:46 ~Ja

A może by tak któraś poszła do sądu, może on rozstrzygnie czy licencjat to wyższe, czy może średnie wykształcenie

#25  2019.08.15 17:30:59 ~LM

4650zl zasadniczej plus 20 procent stazowego. Drogie Panie, po co, ale po co robić magistra i specjalizację, najważniejsze są jednak znajomości

#26  2019.08.15 17:31:34 ~do 18

W jakim swiecie zyja niektorzy ludzie ? Dokladnie tak zarabialy nawet 1350 z nocami i swietami lub dostajac dodatek wyrownawczy aby dorownac najnizszej krajowej. Tak sie zarabia w szpitalach powiatowych. Wiec o czym mowa jak mozna tutaj pisac o tym samym wynagrodzeniu za te sama prace? Roznice miedzy pielegniarkami wykonujacymi te sama prace, na takich samych oddzialach w roznych szpitalach jest kolosalna.

#27  2019.08.15 17:35:31 ~25

A moja koleżanka powiedziała, że ma średnie wykształcenie i dla tego rozpoczęła specjalizację.

#28  2019.08.15 17:42:11 ~do 25

Też LM. Ja mam tylko 4300 podstawy,ale w zasadzie nie narzekam i bez kompleksów naukowych.

#29  2019.08.15 17:57:16 ~Kasia

Zapraszam wszystkie koleżanki pielęgniarki do dps tam jest miód -kolezanka pielęgniarka z magistrem i specjalizacją 2640 zł podstawy+ 20% stawki godzinowej od najniższego wynagrodzenia to za noc i święta wychodzi ok 23zl

#30  2019.08.15 18:02:10 ~Do 22

Kochana mylisz się. Otóż magisterkę robi się również po to, aby mieć lepsze pieniądze, a nie tylko dla satysfakcji czy dobra pacjenta. I wiesz co? Ja jestem rozczarowana, ale bardzo pozytywnie. Wreszcie czuję się doceniona. Pracuję po to, aby dobrze zarabiać, a nie dla idei.

#31  2019.08.15 18:52:04 ~Maria

A ja mam eszystko wyksztalcenie specjalixacje ,kursy i 3100 brutto z wyslugą i dpdatkiem zembali ,staz pract 39 lT i co mam zrobic zeby miec zgodnie z usyaeą , zapytanie do wszystkich osob ,czekam na propozy je co moge zrobic

#32  2019.08.15 19:04:35 ~Ja

Bardzo proszę podziękować koleżanką z tzw góry, które myślą jak nam poprawić byt, i wymyślają np normy zatrudnienia, za które biorą ogromne pieniądze, bo im się należą!

#33  2019.08.15 19:20:14 ~Iza

My tu się sprzeczamy a nie walczymy o swoje. Podobno praca na noc jest szkodliwa co piszą o tym Ci którzy przeprowadzili badania w ciągu dnia się nie śpi tylko w nocy. Więc dlaczego nie mamy pracy w szkodliwych warunkach tak jak w innych zawodach.Moja koleżanka z mojego roku jest już na emeryturze bo ma szkodliwe śmiechu warte bo ja muszę pracować parę lat dłużej od niej bo takie panie z Izb mają to w głębokim poważaniu. Zapłacą parę groszy za noc i myślą że jest o kej.

#34  2019.08.15 19:27:28 ~M.

I co? Znowu będziecie palić opony? Za co ta kasa miałaby by być. Jak potraficie zadzwonić z pytaniem na co pobrać cholesterol? Haha. Albo lepiej. Czy z jednej probówki zrobimy cholesterol i LDL haha. Nawet po świętobliwym licencjackie WSTYD!

#35  2019.08.15 19:28:31 ~Ja

Tzw góra myśli jak może nam dać 100 zł, zamiast usiąść i wynegocjować jakieś konkretne pieniądze. Policjanci, nauczyciele mogą, a nam się karze cieszyć z tego że w 2028 będziemy zarabiać tyle. Paranoja! Zamiast wykorzystać czas że jest nas tak mało i pomyśleć o jakiś przywilejach!

#36  2019.08.15 19:34:08 ~A nia

Brawo 17

#37  2019.08.15 19:39:41 ~A nia

Myślę że jakby likwidować izby pielęgniarskie i odmłodzić związki zawodowe te "na górze "na pewno było by nam o niebo lepiej bo tylko nie potrzebnie mieszają a nie pomagają.

#38  2019.08.15 21:30:20 ~piel

Z tego co tu czytam to pielegniarki po LM i SM w chwili podjecia pracy mialy juz i doswiadczenie i wszystko wiedzialy nawet to co bedzie za 40 lat takze nie musialy juz sie doksztalcac i podnosic swoich kwalifikacji. niestety musze z takimi oswieconymi pielegniarkami pracowac juz 30 lat. Jako jedna jedyna na oddziale zrobilam specjalizacje i mgr to chyba o czyms swiadczy.

#39  2019.08.15 21:42:22 ~Do 38

Szczerze Pani współczuję

#40  2019.08.15 22:45:26 ~Ewa

Zamiast się cieszyć że jest możliwość wpływania na wysokość pensji poprzez podnoszenie kwalifikacji to lepiej opluć i zdyskredytować osoby z mgr i spec.

#41  2019.08.15 22:49:54 ~Do 9 Młodą

Chyba zapominacie, że kształcicie się za darmo. Nikt z Nas, zaraz po szkole nie zarabia kokosów. Trzeba najpierw popracować, nabrać doświadczenia. Każdy myśli, że jak wyjedzie za granicę to tam pieniądze leżą na ulicy. Oczywiście zarabia się więcej, ale niestety opłaty, mieszkanie, żywność jest o wiele drożej

#42  2019.08.15 23:12:59 ~ola

Nie neguję dodatku za wykształcenie ale kwota 2200 to jakiś kosmos ,bo za takie pieniądze to ludzie pracują cały miesiąc.Dziwi mnie postawa niektórych osób ,że im się to należy bo się wykształciły .W dzisiejszych czasach każdy chce tylko wszystko dla siebie.Parę lat temu byłam bez pracy a emerytki pracowały i też uważały ,że mają do tego prawo.Lekarze za dyżur tyle kasy co pielęgniarka za miesiąc bo im też się należy.Dziwny jest ten świat.

#43  2019.08.16 03:37:28 ~Do 42

Jakbyś była na miejscu tych osób, które się wykształciły, to nie byłabyś zdziwiona, a że nie jesteś, to piszesz to co piszesz. Oczekujesz, że ktoś zrezygnuje z wyższej pensji, bo ty zarabiasz mniej? Ja nie chcę wszystkiego dla siebie, a tylko tyle, ile gwarantuje mi ustawa.

#44  2019.08.16 06:06:35 ~do 42

Szkoda słów i energii na nasze,wykształcone, koleżanki.Może jakimś cudem zdobyły tego mgr,ale słoma z butów wystaje ,że hej! Nie sięgają dalej niż czubek własnego nosa! Ona ma pracować za 5000 a my ,niewykształcone, za 1800! Proszę zatem zmienić zakres obowiązków, hej wy tam na górze!

#45  2019.08.16 06:45:14 ~Mer

JESZCZE NIC NIE MACIE A JUŻ JESTEŚCIE SKLOCONE

#46  2019.08.16 09:29:26 ~Ewa

Do 44 Czekasz i ty na cud zdobycia mgr! Mówisz , że ci słoma wystaje z butów, sięgasz nie dalej niż czubek własnego nosa tak trzeba interpretować twój wpis. Zazdrościsz zamiast brać się za naukę. A jeśli skończysz odpowiednie Szkoły to może będziesz zmieniać zakresy obowiązków!

#47  2019.08.16 12:13:40 ~Do 46

Brawo Ewa!

#48  2019.08.16 12:49:21 ~ola

Gdybym była piękna i młoda to bym się kształciła ale co mają zrobić pielęgniarki ,którym zostało parę lat do emerytury,niestety pamięć już nie ta ,kombinować już się nie nauczą ,są schorowane i pragną tylko dopracować w spokoju ale przez te wszystkie zawirowania będzie to niemożliwe.Każdy widzi tylko czubek własnego nosa.Pozdrowienia dla pani 43.

#49  2019.08.16 13:23:06 ~Do 48

Zawodzenia ciąg dalszy. Bez przesady. Poo pierwsze pielęgniarki chorują w każdym wieku, nie tylko parę lat przed emeryturą. A po drugie 10 lat temu, kiedy byłyście młodsze, też słyszałam takie same teksty o bliskiej emeryturze i te prześmiewcze docinki pod adresem koleżanek, które podjęły naukę na studiach pomostowych typu - a po co mam powtarzać dyplom, a kiedy to się zwróci, a ja wolę iść na umowę zlecenie itp, itd.

#50  2019.08.16 13:35:24 ~kasia

Brak empatii u pielęgniarek jest przerażający,jak takie osoby mogą opiekować się chorymi.

#51  2019.08.16 14:33:24 ~Piel

Zaczyna się. Zaraz będzie o misji, powołaniu, poświęceniu, oddaniu.

#52  2019.08.16 14:55:38 ~Ech

Czy pielęgniarki pracujące w DPS na terenie całej Polski otrzymały podwyżki?

#53  2019.08.16 19:18:06 ~Iza

Do 50 sądzisz w/g siebie, bo taką jesteś!

#54  2019.08.16 21:14:27 ~Do 53

No coś ty? Naprawdę?

#55  2019.08.16 21:34:34 ~An

Co Wy wypisujecie? Jak nas widzą, tak nas piszą !

#56  2019.08.16 23:56:47 ~Plg

Do25-nie mieszaj w swoim gnieżdzie.Nie buntuj celowo,bo piszesz bzdury.Chce się tobie pisać takie pierdoły?

#57  2019.08.17 02:05:20 ~Gość

Nikt nikomu nic nie zabierze. Ale za to można zobaczyć jakie wredne są pielęgniarki. Niektóre już się cieszą że koleżance zabiorą. Te niby wykształcone nie myślą o tym żeby im podnieśli tylko marzą żeby innym zabrali. Oczywiście że tak nie będzie. Ale ogólnie to ŻENADA! Kur.a nie można tego czytać. Popaprane środowisko. Gniazdo żmij!

#58  2019.08.17 11:01:39 ~Do 57

To nie czytaj zaskrońcu!

#59  2019.08.17 12:09:21 ~Do 57

Święta racja! A Ty 58 jesteś jedna z tych zmij widać!

#60  2019.08.17 13:39:46 ~Iza

Do 57, 59 Po co włazisz w to- jak nazwałeś Gniazdo Żmij ( bo twoje ego? zaburzone) Zacznij się leczyć -Psychiatra przyjmie cię poza kolejką!

#61  2019.08.17 13:45:10 ~Do 59

Idź padalcu wygrzać się na słoneczku!

#62  2019.08.17 14:35:51 ~Xy

60 pewnie jesteś tą Grażyną co coś skończyła w Koziej Wólce bo taki twój poziom intelektualny

#63  2019.08.17 22:11:04 ~Ala

Brawo 62 nic dodać nic ująć

#64  2019.08.17 22:47:50 ~T

60 powtarzasz to przy każdym temacie to znaczy tylko jedno! Jesteś trollem.Wynocha stąd!

#65  2019.08.19 05:08:06 ~Na jednym

Oddziale pielęgniarki po LM 4650zl zasadniczej i 3800zl zasaniczej, o co to Kaman? Po prostu przed Zembalowym miała więcej i teraz dostaje tak samo co te inne. Nie ma wyrównania. Ona dalej ma wiecej

#66  2019.08.19 05:14:39 ~LM

Wybory w izbach i związkach, odmlodzic zarząd.

#67  2019.08.19 05:18:48 ~ZARZĄD

Do izby i związków zawodowych odmlodzic

#68  2019.08.21 12:44:35 ~??///

Jeśli wybory do izb miałyby być demokratyczne to na każdym oddziale powinna być informacja o kandydatach i urna wyborcza . Przy liczeniu głosów obowiązkowo pielęgniarki z zewnątrz i pilnowanie rzetelności wyborów . 80 procent młodych w zarządzie . Czas coś zmienić bo tytanik tonie. Zanim podwyższycie składki sprawdzić czy wasze koleżanki emerytki wszystkie płacą składki na izby chyba że są uprzywilejowane i nie muszą . Czy te liczone pielęgniarki wszystkie mają aktualne prawo wykonywania zawodu bo skąd to wiadomo jak nie płacą składek czy może się mylę .

#69  2019.08.30 13:49:29 ~asia

.wstyd ! jedna drugiej oczy by wydrapała a w sumie wszystkie po jednych szkołach tylko system edukacji zmieniony .Nauczyciele, lekarze ,mundurowi potrafią trzymać się razem a to prawda że same ,baby, w życiu się nie dogadają , jesze raz wstyd!