W Polsce i Anglii są izby pielęgniarek. W Niemczech nie. Izba Pielęgniarek Nadrenii - Palatynatu będzie pierwszą taką izbą w Niemczech.

Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen.

.................................................

Portal Pielęgniarek i Położnych rozpoczyna swoją działalność w nowym obszarze dotyczącym pracy polskich pielęgniarek i położnych w Niemczech. Mam nadzieję, że praktyczny aspekt przekazywanych informacji w ramach pflegepolen.pl spotka się z zainteresowaniem polskich pielęgniarek zamierzających podjąć pracę w Niemczech oraz tych, które już pracują w Niemczech. Zapraszamy na Facebook - Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen

Mariusz Mielcarek

 

 

Tworzą się niemieckie izby pielęgniarek

 

Uchwałą Rady Ministrów z dnia 03.06.2014 dotyczącą projektu ustawy o zawodach medycznych poczyniono kolejny krok w kierunku utworzenia Izby Pielęgniarek w Nadrenii – Palatynacie.

Od ponad dwóch dziesięcioleci związki federalne zajmujące się tematem opieki postulują o utworzenie Izby Pielęgniarek, ażeby także właśnie obszar opieki miał decydujący wpływ na dalszy rozwój ogólnego wyobrażenia o zawodzie, wyjaśnił minister odpowiedzialny za zabezpieczenie społeczne - Alexander Schweitzer. Rząd popiera utworzenia ogólnokrajowej Izby Pielęgniarek, za czym przemawia również to, że dla innych zawodów medycznych są utworzone już takie samorządy.

Schweitzer  powiedział, że nowa ustawa ma zostać uchwalona jesienią 2014 roku a wejść w życie w nadchodzącym roku. Izba Pielęgniarek Nadrenii - Palatynatu będzie pierwszą taką izbą w Niemczech.

Cel by zawody pielęgniarskie w Niemczech zrównały się w przyszłości poziomem samorządności w sprawie wykonywania zawodu z innymi medycznymi zawodami staje się możliwy do osiągnięcia.

Zobacz także: Jak zlokalizować odpowiedni urząd w Niemczech w zakresie uznania kwalifikacji pielęgniarki?

.

Opracowanie na podstawie:

http://www.heilberufe-online.de  (04.06.2014)

 

Koordinatorin für internationale Kontakte
Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen
Email: [email protected]

.

Zobacz także:

Praca polskiej pielęgniarki w Niemczech a znajomość języka niemieckiego.

Uznawanie kwalifikacji zawodowych polskiej pielęgniarki w Niemczech - wymagane dokumenty.

Jak zlokalizować odpowiedni urząd w Niemczech w zakresie uznania kwalifikacji pielęgniarki?

W Niemczech zmniejszają dokumentację medyczną w zakresie opieki, a w Polsce każda pielęgniarka widzi codziennie na swoim stanowisku pracy jak bezsensownie tą dokumentację się rozbudowuje.

Zarobki pielęgniarek w Niemczech.

Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen - Niemcy starają się pozyskać pielęgniarki z .... Filipin, Wietnamu czy Chin.

Polish Nursing and Midwifery Portal - Pielęgniarki w Anglii

.