Reportaż telewizyjny - Ostrów Wlkp. Oddział Wielkopolski NFZ czterem spółkom pielęgniarskim (świadczącym pielęgniarską opiekę domową) wypowiedział umowy z dniem 31 grudnia br. Efekt? 300 pacjentów obłożnie chorych pozostanie od 1 stycznia bez opieki. Ile w całym kraju zostanie wykonanych wyroków wydanych przez Ministra Zdrowia i Prezesa NFZ o treści widniejącej na głównej stronie Portalu? 4 KOMENTARZE.

Świadczenia pielęgniarki POZ – zadaniowa forma finansowania.

 

Zobacz reportaż telewizyjny . . .  oraz trzyminutowy materiał wideo o pracy pielęgniarek wykonujących świadczenia w ramach PIELĘGNIARSKIEJ OPIEKI POZ.

 

Zobacz reprtaż telewizyjny z Ostrowa Wielkopolskiego - Wielkopolski Oddział NFZ czterem spółkom pielęgniarskim (świadczącym pielęgniarską opiekę domową) wypowiedział umowy z dniem 31 grudnia br. Efekt? 300 pacjentów obłożnie chorych pozostanie od 1 stycznia bez opieki. Ile w całym kraju?

Zobacz także:

Rzecznik Praw Obywatelskich do Ministra Zdrowia: "Zarzutom skarżących trudno odmówić racji, zważywszy na skalę problemu w odniesieniu do liczby zaangażowanych pielęgniarek i objętych ich opieką pacjentów".  

Senat do MZ i NFZ: zmieńcie przepisy bo warunki określone rozporządzeniem MZ i zarządzeniem Prezesa NFZ "nie dają możliwości skorzystania z należnych i absolutnie niezbędnych usług pielęgniarskich nawet osobom bardzo ciężko chorym i upośledzonym"!

Z jednej strony NFZ i MZ "oszczędza" 260 mln zł likwidując Pielęgniarską Opiekę Domową w POZ z drugiej strony wydaje miliardy na program korzystny finansowo dla lekarzy rodzinnych, który będzie także utrzymany w 2010 roku! 10 KOMENTARZY.

Więcej informacji w przedmiotowej sprawie w dziale: Świadczenia pielęgniarki POZ – zadaniowa forma finansowania - Akcja społeczna - Pielęgniarki dla swoich chorych.

 

Zobacz interpelacje poselskie w przedmiotowej sprawie:

23 października 2009 roku - Poseł do MZ: Jakie jest stanowisko Ministerstwa i ocena funkcjonowania Pielęgniarskiej Opieki Domowej POZ?

9 października 2009 roku - Poseł do MZ: Kilka tysięcy pielęgniarek z dnia na dzień zostało pozbawionych pracy, a kilkadziesiąt tysięcy pacjentów straciło dotychczasową opiekę.

7 października 2009 roku - Senator do ministra zdrowia w sprawie pielęgniarek wykonujących zawód w ramach pielęgniarskiej opieki domowej poz.

23 września 2009 roku - Poseł do MZ: W jaki sposób i w jakiej formie prezes Narodowego Funduszu Zdrowia zamierza poinformować pacjentów i ich rodziny, że z dniem 1 stycznia 2010 r. zostają pozbawieni pielęgniarskiej opieki domowej? Według MZ priorytetem zdrowotnym jest ˝rozwój opieki długoterminowej". Czy realizacja tych priorytetów ma polegać na zaprzestaniu finsowania tych świadczeń? Co z personelem medycznym, który przeszedł według wskazań z DPS-ów na kontrakty, a teraz pozostanie bez pracy?

22 lipca 2009 roku - Poseł pyta MZ dlaczego NFZ odmawia podpisania umów z pielęgniarkami opiekującymi się pacjentami w DPS. MZ - "badamy zaistniałą sytuację".