Niemiecki Centralny Urząd Pośrednictwa Pracy z Zagranicą werbuje pielęgniarki za granicą. Doradza i prezentuje oferty pracy.

Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen.

.................................................

Portal Pielęgniarek i Położnych rozpoczyna swoją działalność w nowym obszarze dotyczącym pracy polskich pielęgniarek i położnych w Niemczech. Mam nadzieję, że praktyczny aspekt przekazywanych informacji w ramach pflegepolen.pl spotka się z zainteresowaniem polskich pielęgniarek zamierzających podjąć pracę w Niemczech oraz tych, które już pracują w Niemczech. Zapraszamy na Facebook - Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen

Mariusz Mielcarek

 

 

Zentrale Auslands - und Fachvermittlung

 

Zapotrzebowanie na fachowców w Niemczech rośnie. Dla Federalnego Urzędu Pracy najważniejszym zadaniem jest zapewnienie w przyszłości wystarczającej liczby fachowców na niemieckim rynku pracy. Zlecenie dotyczące rekrutacji fachowców z zagranicy otrzymał tzw. Centralny Urząd Pośrednictwa Pracy z Zagranicą. Podjęcie pracy w Niemczech jest szansą dla osób z krajów dotkniętych kryzysem, w których istnieje problem dużego bezrobocia.
Centralny Urząd Pośrednictwa Pracy z Zagranicą poszukuje fachowców za granicą na zlecenie serwisów pracodawców lokalnych urzędów pracy, w przypadku gdy na krajowym rynku pracy nie można ich znaleźć.
Obok poszukiwanych zawodów technicznych prym wiodą także zawody medyczne: lekarze (oprócz dentystów), pielęgniarki, służba ratownicza, położne, opiekunowie osób starszych. Bowiem na podstawie wewnętrznych przepisów prawnych w Niemczech dopuszcza się zatrudnienie, między innymi: pielęgniarek z kwalifikacjami odpowiadającymi niemieckim wymaganiom w tym zawodzie i wystarczającą znajomością języka niemieckiego.
Centralny Urząd Pośrednictwa Pracy z Zagranicą
(Zentrale Auslands- und Fachvermittlung, w skrócie ZAV) organizuje spotkania informacyjne  i rekrutacyjne podczas których doradza i werbuje wykwalifikowanych pracowników, a  także prezentuje oferty pracy. Przy czym jest on jest zainteresowany przede wszystkim krajami z wysoką stopą bezrobocia, w których można znaleźć dobrze wykwalifikowanych fachowców. Czynności te odbywają się w porozumieniu i kooperacji z służbami partnerskimi z krajów, z którymi ten urząd ściśle współpracuje w ramach sieci EURES.

 

Zobacz także:
Kto wygra w grze o pielęgniarki? W USA wzrasta zapotrzebowanie na pielęgniarki. Chętnie tam wyjeżdżają ... angielskie pielęgniarki. To powoduje zapotrzebowanie Anglii na pielęgniarki z europejskich krajów. To z kolei pogłębia deficyt pielęgniarek w Europie. Kto zostanie bez ich opieki?

.

Opracowanie na podstawie:

http://www.thejobofmylife.de

 

Koordinatorin für internationale Kontakte
Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen
Email: [email protected]

.

Zobacz także:

Niemcy - statystyki Federalnego Urzędu Pracy w zakresie braku pielęgniarek.

W Polsce i Anglii są izby pielęgniarek. W Niemczech nie. Izba Pielęgniarek Nadrenii - Palatynatu będzie pierwszą taką izbą w Niemczech.

Praca polskiej pielęgniarki w Niemczech a znajomość języka niemieckiego.

Uznawanie kwalifikacji zawodowych polskiej pielęgniarki w Niemczech - wymagane dokumenty.

Jak zlokalizować odpowiedni urząd w Niemczech w zakresie uznania kwalifikacji pielęgniarki?

W Niemczech zmniejszają dokumentację medyczną w zakresie opieki, a w Polsce każda pielęgniarka widzi codziennie na swoim stanowisku pracy jak bezsensownie tą dokumentację się rozbudowuje.

Zarobki pielęgniarek w Niemczech.

Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen - Niemcy starają się pozyskać pielęgniarki z .... Filipin, Wietnamu czy Chin.

Polish Nursing and Midwifery Portal - Pielęgniarki w Anglii

.