Niemiecki Centralny Urząd Pośrednictwa Pracy z Zagranicą werbuje pielęgniarki za granicą. Doradza i prezentuje oferty pracy.

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki w Niemczech.
Niemiecki Centralny Urząd Pośrednictwa Pracy z Zagranicą werbuje pielęgniarki za granicą. Doradza i prezentuje oferty pracy.

………………………………………….

Zentrale Auslands – und Fachvermittlung

Zapotrzebowanie na fachowców w Niemczech rośnie. Dla Federalnego Urzędu Pracy najważniejszym zadaniem jest zapewnienie w przyszłości wystarczającej liczby fachowców na niemieckim rynku pracy. Zlecenie dotyczące rekrutacji fachowców z zagranicy otrzymał tzw. Centralny Urząd Pośrednictwa Pracy z Zagranicą. Podjęcie pracy w Niemczech jest szansą dla osób z krajów dotkniętych kryzysem, w których istnieje problem dużego bezrobocia.
Centralny Urząd Pośrednictwa Pracy z Zagranicą poszukuje fachowców za granicą na zlecenie serwisów pracodawców lokalnych urzędów pracy, w przypadku gdy na krajowym rynku pracy nie można ich znaleźć.
Obok poszukiwanych zawodów technicznych prym wiodą także zawody medyczne: lekarze (oprócz dentystów), pielęgniarki, służba ratownicza, położne, opiekunowie osób starszych. Bowiem na podstawie wewnętrznych przepisów prawnych w Niemczech dopuszcza się zatrudnienie, między innymi: pielęgniarek z kwalifikacjami odpowiadającymi niemieckim wymaganiom w tym zawodzie i wystarczającą znajomością języka niemieckiego.
Centralny Urząd Pośrednictwa Pracy z Zagranicą
(Zentrale Auslands- und Fachvermittlung, w skrócie ZAV) organizuje spotkania informacyjne  i rekrutacyjne podczas których doradza i werbuje wykwalifikowanych pracowników, a  także prezentuje oferty pracy. Przy czym jest on jest zainteresowany przede wszystkim krajami z wysoką stopą bezrobocia, w których można znaleźć dobrze wykwalifikowanych fachowców. Czynności te odbywają się w porozumieniu i kooperacji z służbami partnerskimi z krajów, z którymi ten urząd ściśle współpracuje w ramach sieci EURES.

Zobacz także:
Kto wygra w grze o pielęgniarki? W USA wzrasta zapotrzebowanie na pielęgniarki. Chętnie tam wyjeżdżają … angielskie pielęgniarki. To powoduje zapotrzebowanie Anglii na pielęgniarki z europejskich krajów. To z kolei pogłębia deficyt pielęgniarek w Europie. Kto zostanie bez ich opieki?

.

Opracowanie na podstawie:

http://www.thejobofmylife.de

Koordinatorin für internationale Kontakte
Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen
Email: internationa[email protected]

.

Zobacz także:

Niemcy – statystyki Federalnego Urzędu Pracy w zakresie braku pielęgniarek.

W Polsce i Anglii są izby pielęgniarek. W Niemczech nie. Izba Pielęgniarek Nadrenii – Palatynatu będzie pierwszą taką izbą w Niemczech.

Praca polskiej pielęgniarki w Niemczech a znajomość języka niemieckiego.

Uznawanie kwalifikacji zawodowych polskiej pielęgniarki w Niemczech – wymagane dokumenty.

Jak zlokalizować odpowiedni urząd w Niemczech w zakresie uznania kwalifikacji pielęgniarki?

W Niemczech zmniejszają dokumentację medyczną w zakresie opieki, a w Polsce każda pielęgniarka widzi codziennie na swoim stanowisku pracy jak bezsensownie tą dokumentację się rozbudowuje.

Zarobki pielęgniarek w Niemczech.

Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen – Niemcy starają się pozyskać pielęgniarki z …. Filipin, Wietnamu czy Chin.

Polish Nursing and Midwifery Portal Pielęgniarki w Anglii

.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7270 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Stres i niepokój, jak sobie pomóc? Czy leki na uspokojenie rozwiążą problem?

3 min czytania
Stres towarzyszy nam każdego dnia, w pracy, w szkole, w domu. Na niektórych działa mobilizująco i daje siłę oraz motywację do działania,…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Wyższe pensje pielęgniarek albo zamykamy oddział.

4 min czytania
Posiedzenie senackiej komisji zdrowia w dniu 9 września 2021 roku. Senator: Mamy pozwolić odejść tym pielęgniarkom? Panie Ministrze, pora na to, żeby…
AktualnościOferty pracy

Dodatkowa praca dla pielęgniarki. 50 godzin miesięcznie.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Dzisiaj na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych prezentujemy ofertę pracy dla pielęgniarki POZ w Warszawie. Pracodawca informuje, że…
Komentarze