68% pielęgniarek nie popiera ustawy pani Ptok.

Pielęgniarki i położne wyraziły swoje stanowisko w sprawie projektu ustawy skierowanej do sejmu przez związek OZZPiP, a który poparła izba pielęgniarek…

W dniach 21 lutego – 6 marca 2024 roku redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych zamieszczała artykuły dotyczące prac sejmowych nad ustawą o wynagrodzeniach personelu pielęgniarskiego w podmiotach leczniczych. Czytelnicy pielegniarki.info.pl korzystali z możliwości oceny przedmiotowych artykułów (skala oceny to od 1 do 5 gwiazdek) w sekcji pt. oceń artykuł na końcu każdego artykułu. Za liczne oceny bardzo dziękujemy.

W powyższych artykułach zamieszczaliśmy sondę z pytaniem: Czy popierasz projekt siatki płac autorstwa pani Krystyny Ptok, który jest obecnie rozpatrywany przez nadzwyczajną podkomisję sejmową? Mamy nadzieję, że ta nowa funkcjonalność portalu spotka się z dobrym przyjęciem przez liczne grono odwiedzających najbardziej pielęgniarski serwis informacyjny, który powstał w 2005 roku.

Przejdźmy zatem do wyników sondy, w której oddano ponad 5 tys. głosów. Jak rozłożyły się głosy? Szczegóły na poniższej grafice.

W sondzie opinie, że „popieram” ustawę autorstwa OZZPiP stanowią 27%. „Nie popieram” – 68%. Natomiast 5% użytkowników sondy wybrało opcję – „nie mam zdania”. W ogóle głosów oddano % 5 224. Wszystkim osobom, które wzięły udział w głosowaniu bardzo serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że nowa funkcjonalność portalu na trwałe wpisze się w komunikację pomiędzy członkami naszego środowiska zawodowego i zapraszamy do udziału w kolejnych sondach.

Mamy może złudne przeświadczenie, że pani Krystyna Ptok oraz Mariola Łodzińska w końcu zrozumieją jaki koszmarny błąd zrobiły, którego skutkiem jest poniżenie rzeszy pielęgniarek i położnych. Niedopuszczalne jest bowiem postępowanie związku i izby, które prowadzi do legitymizowania niesprawiedliwej i łamiącej prawa pracownicze personelu pielęgniarskiego, obecnej siatki płac.

Jak związek oraz izba pielęgniarska mogły wyjść z założenia, że obecna ustawa jest dyskryminująca więc wyszły z inicjatywą, jej poprawienia, w taki sposób, że będzie mniej dyskryminująca?

To jakże irytująca narracja. Czy związek zawodowy, który wychodzi z inicjatywa legislacyjną, której konsekwencją jest nierówne traktowanie w zatrudnieniu jest jeszcze formalnie związkiem zawodowym czy tylko z nazwy? Czy izba pielęgniarek jest jeszcze samorządem zawodowym, kiedy popiera i lobbuje za prawem, które odziera z godności zawodowej członków, od których ściąga obowiązkowe składki?

Warto dodać, że od dnia 23 marca 2023 roku redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w dziale pt. Nie dla ustawy OZZPiP, informowała w dziesiątkach artykułów redakcyjnych, czytelników pielegniarki.info.pl, o kontrowersjach dotyczących projektu ustawy autorstwa związku OZZPiP. Pod petycją w sprawie protestu w przedmiotowej sprawie podpisało się 3,5 tys. pielęgniarek i położnych.

Miejmy nadzieję, że przyjdzie czas na opamiętanie i słowo przepraszam od pani Krystyny Ptok oraz Marioli Łodzińskiej skierowane w kierunku tysięcy pielęgniarek.

Natomiast czytelników pielegniarki.info.pl odsyłamy do poniższych artykułów redakcyjnych, które poruszają zagadnienia dotyczące projektu ustawy, który do sejmu skierował związek pielęgniarek oraz prac przedmiotowej nadzwyczajnej podkomisji, a także wypowiedzi decydentów o sytuacji w zakresie płac personelu pielęgniarskiego.

Natomiast czytelników pielegniarki.info.pl odsyłamy do poniższych artykułów redakcyjnych, które poruszają zagadnienia dotyczące projektu ustawy, który do sejmu skierował związek pielęgniarek oraz prac przedmiotowej nadzwyczajnej podkomisji, a także wypowiedzi decydentów o sytuacji w zakresie płac personelu pielęgniarskiego.


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.1 / 5. Ilość głosów: 64

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8172 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pacjent zarzucał pielęgniarce, iż nie został przebrany, kiedy bezwiednie oddał mocz.

2 min czytania
Z uzasadnienia wyroku sądowego w sprawie oceny sposobu wykonywania praktyki zawodowej przez pielęgniarki… W jednym uzasadnień do wyroków sądów w 2022 roku…
Aktualności

Pielęgniarki: "proszę nie robić z nas pośmiewiska".

1 min czytania
Wypowiedź przewodniczącej Związku Pielęgniarek Związek pielęgniarek OZZPiP wniósł swój projekt ustawy o wynagrodzeniach pielęgniarek z zamiarem, że wejdzie w życie z dniem…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

MZ – ponad 9 tys. złotych wyniesie wynagrodzenie zasadnicze pielęgniarek z grupy 5 i 6. Od kiedy?

2 min czytania
Wiceminister zdrowia Marek Kos o zarobkach pielęgniarek i położnych po 1 lipca 2026 roku… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych publikuje przebieg…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - pozwy sądowe kończą się nierzadko sprzecznymi stanowiskami sądów.