Do lepszej opieki nad pacjentami w szpitalach przyczyniłoby się odstąpienie części obowiązków przez lekarzy na rzecz personelu pielęgniarskiego.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki w Niemczech.
Do lepszej opieki nad pacjentami w szpitalach przyczyniłoby się odstąpienie części obowiązków przez lekarzy na rzecz personelu pielęgniarskiego.

…………………………………………

Odstąpienie części obowiązków przez lekarzy

na rzecz personelu pielęgniarskiego

Do lepszej opieki nad pacjentami w szpitalach przyczyniłoby się odstąpienie części obowiązków przez lekarzy na rzecz personelu pielęgniarskiego. Tak wynika z raportu na temat projektu landu Nadrenia-Palatynat -„ Opieka w szpitalu”.
Wyniki powinny dać impuls szpitalom do dalszych ulepszeń organizacyjnych i przenoszenia zadań pomiędzy grupami zawodowymi zajmującymi się opieką nad pacjentami w szpitalach. Projekt modelu wdrażano w życie przez trzy lata w różnych szpitalach w landzie Nadrenia-Palatynat i został on pozytywnie oceniony.
Specjaliści optują za przenoszeniem zadań na pielęgniarki, zatrudnianiem personelu pomocniczego w celu odciążenia pielęgniarek. Szczególnie pomysł na połączenie kwestii efektywnego zarządzania opieką i jej zorientowania na pacjenta sprawdził się według badaczy.
Podsumowując stwierdzono, że silne poczucie odpowiedzialności, jasny rozdział kompetencji a także lepsza komunikacja pomiędzy grupami zawodowymi sprawującymi opiekę nad pacjentami prowadzą do pogłębienia samoświadomości tych grup.

Opracowanie na podstawie:

http://www.heilberufe-online.de

Koordinatorin für internationale Kontakte
Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen
Email: [email protected]

.

Zobacz także:

Jedna pielęgniarka w Niemczech ma pod swoją opieką ….. W Niemczech brakuje ponad 70 tysięcy pielęgniarek!

Niemiecki Centralny Urząd Pośrednictwa Pracy z Zagranicą werbuje pielęgniarki za granicą. Doradza i prezentuje oferty pracy.

Niemcy – statystyki Federalnego Urzędu Pracy w zakresie braku pielęgniarek.

W Polsce i Anglii są izby pielęgniarek. W Niemczech nie. Izba Pielęgniarek Nadrenii – Palatynatu będzie pierwszą taką izbą w Niemczech.

Praca polskiej pielęgniarki w Niemczech a znajomość języka niemieckiego.

Uznawanie kwalifikacji zawodowych polskiej pielęgniarki w Niemczech – wymagane dokumenty.

Jak zlokalizować odpowiedni urząd w Niemczech w zakresie uznania kwalifikacji pielęgniarki?

W Niemczech zmniejszają dokumentację medyczną w zakresie opieki, a w Polsce każda pielęgniarka widzi codziennie na swoim stanowisku pracy jak bezsensownie tą dokumentację się rozbudowuje.

Zarobki pielęgniarek w Niemczech.

Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen – Niemcy starają się pozyskać pielęgniarki z …. Filipin, Wietnamu czy Chin.

Polish Nursing and Midwifery Portal Pielęgniarki w Anglii

.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8218 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: pielęgniarstwo zboczyło z drogi opieki nad chorym.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Jakiś czas temu zamieściliśmy na naszym fanpage na Facebooku zamieściliśmy poniższy post. Wywołał on duże poruszenie oraz dyskusję. Poniżej przedstawiamy…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w PZU - gabinet zabiegowy i punkt pobrań.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Do łódzkiego zespołu PZU Zdrowie poszukiwana jest pielęgniarka/ pielęgniarz. Proponowana forma zatrudnienia: Umowa o pracęWynagrodzenie: od 7 200 zł brutto/mies….
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - cztery wyroki sądowe.

3 min czytania
Wyroki sądowe dotyczące praktyki zawodowej pielęgniarek i położnych W bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych prezentujemy cztery wyroki sądowe dotyczące praktyki…
Komentarze