Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen. Polskie pielęgniarki w Niemczech podkreślają, że "nie chciałby wrócić z powrotem do Polski".

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki w Niemczech.
Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen. Polskie pielęgniarki w Niemczech podkreślają, że "nie chciałby wrócić z powrotem do Polski".

Plusy pracy w charakterze pielęgniarki w Niemczech

Wiele polskich pielęgniarek decyduje się na emigrację do innych krajów. Według statystyk do najczęściej wybieranych miejsc należą między innymi Niemcy. Na jednym z niemieckich forum wypowiadają się polskie pielęgniarki, które wyrażają swoją opinię na temat pracy w Niemczech. Opinie są różnorodne. Zarówno pozytywne jak i negatywne. Jedne bardzo zachwalają, inne wypominają mankamenty. Wszystkie jednak zgodnie twierdzą, że nie chciałby wrócić z powrotem do Polski. Dziś prezentujemy opinie podkreślające plusy pracy w charakterze pielęgniarki w Niemczech.

Z pośród wypowiedzi polskich pielęgniarek najczęściej wymienianą zaletą są przede wszystkim zarobki.  W Polsce płace wahają się od 1700 zł do 3500 zł brutto. W Niemczech po przeliczeniu wynoszą one od 9000 do 10000 zł. Jedna z polskich pielęgniarek podkreśla, że takie zarobki dają jej poczucie bezpieczeństwa  oraz stabilność finansową, które są dla niej bezcenne. Pielęgniarki podkreślają, że pracuję na jeden etat. Nie mają kilku nocek pod rząd, jak to bywało w Polsce. Kilka Polek uważa, że odkąd pracują w Niemczech mają więcej czasu dla rodziny, znajomych i przede wszystkim dla siebie. Inna pielęgniarka cieszy się, że pracując za granicą ma styczność z inną kulturą oraz językiem. Pielęgniarki na forum zachwalają również bardzo dobre warunki socjalne panujące w niemieckich szpitalach. Kuchnie na oddziałach są bardzo dobrze wyposażone w jedzenie i napoje. Pielęgniarki zwracają również uwagę, że niemiecka ochrona zdrowia nie oszczędza na sprzęcie, przydatnym w pracy pielęgniarki.

Zobacz komentarze na faceboooku

Opracowanie:

Katarzyna Śmigielska

Koordinatorin für internationale Kontakte
Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen
Email: [email protected]

.

Zobacz także:

W niemieckiej prasie dla pielęgniarek są liczne oferty pracy. Także w …. Szwajcarii.

Sympozjum niemieckich pielęgniarek. Jeden z wykładów: „Śmiech dozwolony – humor naturalnym zasobem szpitali”.

„Opieka potrzebuje bohaterów” – tak w Niemczech promują pielęgniarki zawód opiekuna osób starszych.

Przemoc w opiece ma wiele twarzy – znieważanie, poniżające traktowanie, zaniedbywanie jak też cielesne naruszenie.

Niemieckie czasopisma dla pielęgniarek (1).

Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen. Niemieckie czasopisma dla pielęgniarek (2).

Prezentujemy kolejny niemiecki miesięcznik skierowany do pielęgniarek (3).

Niemieckie czasopisma dla pielęgniarek (4).

Do lepszej opieki nad pacjentami w szpitalach przyczyniłoby się odstąpienie części obowiązków przez lekarzy na rzecz personelu pielęgniarskiego.

Jedna pielęgniarka w Niemczech ma pod swoją opieką ….. W Niemczech brakuje ponad 70 tysięcy pielęgniarek!

Niemiecki Centralny Urząd Pośrednictwa Pracy z Zagranicą werbuje pielęgniarki za granicą. Doradza i prezentuje oferty pracy.

Niemcy – statystyki Federalnego Urzędu Pracy w zakresie braku pielęgniarek.

W Polsce i Anglii są izby pielęgniarek. W Niemczech nie. Izba Pielęgniarek Nadrenii – Palatynatu będzie pierwszą taką izbą w Niemczech.

Praca polskiej pielęgniarki w Niemczech a znajomość języka niemieckiego.

Uznawanie kwalifikacji zawodowych polskiej pielęgniarki w Niemczech – wymagane dokumenty.

Jak zlokalizować odpowiedni urząd w Niemczech w zakresie uznania kwalifikacji pielęgniarki?

W Niemczech zmniejszają dokumentację medyczną w zakresie opieki, a w Polsce każda pielęgniarka widzi codziennie na swoim stanowisku pracy jak bezsensownie tą dokumentację się rozbudowuje.

Zarobki pielęgniarek w Niemczech.

Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen – Niemcy starają się pozyskać pielęgniarki z …. Filipin, Wietnamu czy Chin.

Polish Nursing and Midwifery Portal Pielęgniarki w Anglii

.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8014 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Pielęgniarki - rosną długi szpitali wobec pielęgniarek. Kto je sfinansuje?

3 min czytania
Lawinowo rosną zobowiązania finansowe podmiotów leczniczych wobec pielęgniarek i położnych Sprawy sądowe dotyczące zasad wynagradzania pielęgniarek i położnych zaczynają mieć wpływ na…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki i położnej. 50-80 PLN/godz.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki i położnej Dynamiczne centrum profilaktyki zdrowia we Wrocławiu, specjalizującym się w terapiach holistycznych poszukuje kompetentnej pielęgniarki lub położnej,…
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – w sejmie podano wysokość ich zarobków. Wzrosły bardziej niż wynagrodzenia lekarzy.

2 min czytania
W sejmie o wysokości wynagrodzeń pielęgniarek na tle innych zawodów medycznych W debacie sejmowej w dniu 29 listopada 2023 roku nad ustawą…
Komentarze